Biuro prasowe Ford Polska

Ford od 38 lat wspiera walkę z cukrzycą. Teraz pomógł w tym nowy Mustang Mach1 o numerze VIN 001

Ford sprzedał na aukcji charytatywnej w Scottsdale powracającego na rynek po 17 latach przerwy Mustanga Mach1. Pod młotek trafił unikatowy egzemplarz z numerem VIN 001, który został sprzedany za imponującą kwotę 500 tysięcy dolarów.

To działanie w ramach długoletniej współpracy

Mach1 to jedna z najbardziej znanych nazw, jakie towarzyszą Mustangowi w jego ponad 55-letniej historii produkcji. Ford przywrócił go do produkcji na rok modelowy 2021, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem. Model o numerze VIN 001 nie trafił jednak do standardowej sprzedaży, a na aukcję firmy Barrett-Jackson.

500 tysięcy dolarów pozyskane ze sprzedaży samochodu na aukcji zostanie w całości przekazane Juvenile Diabetes Research Foundation – organizacji non-profit, która wspiera badania nad leczeniem i profilaktyką cukrzycy typu 1. Organizacja ta na badania w tym obszarze wydała dotychczas ponad 2 miliardy dolarów.

Przekazane z aukcji pieniądze dołączą do ponad 65 milionów dolarów, jakie Ford przekazał fundacji w czasie 38-letniej współpracy.

Samochód w standardowej sprzedaży jest dostępny także w Polsce

Samochód o numerze VIN 001 wyposażony jest w 5-litrowy silnik Coyote V8 o mocy 460 KM i 6-biegową manualną skrzynię biegów Tremec. Ten Mach1 został pomalowany na unikatowy dla modelu kolor Fighter Jet Gray i został wyposażony w specjalny pakiet, który zawiera m.in. 19-calowe felgi aluminiowe, opony Michelin Pilot Sport Cup 2 czy tylny spojler z klapą Gurneya.

Ten konkretny egzemparz ma także wiele specjalnych elementów stylizacji zewnętrznej. To przede wszystkim pomarańczowe akcenty oraz specjalne znaczki edycji specjalnej, którą Ford świętuje 50-lecie Mach1.

Mustanga Mach1 w standardowej sprzedaży można zamawiać także w Europie. Polskie ceny rozpoczynają się od 283 710 zł, a do wyboru są dwie wersje z 5-litrowym silnikiem V8 – z 6-biegową manualną skrzynią biegów oraz 10-stopniową przekładnią automatyczną.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.