Biuro prasowe Ford Polska

Ford w ciągu zaledwie kilku miesięcy zaprojektuje, stworzy i wprowadzi do e-sportu nowy samochód. Z pomocą przychodzą gracze, jego przyszli kierowcy

Czy chciałeś kiedykolwiek zaprojektować samochód wyścigowy? Ford oferuje graczom szansę udziału w tworzeniu najlepszej maszyny na tor wyścigowy.

  • Ford zaprasza graczy do pomocy w zaprojektowaniu wyjątkowego wirtualnego samochodu wyścigowego, który powstanie we współpracy producenta ze społecznością graczy.
  • Nowy pojazd, „Team Fordzilla – P1”, będzie cyfrową demonstracją stosowanej przez Forda w realnych konstrukcjach filozofii Human Centric Design.
  • W ubiegłym roku Ford wprowadził swój pierwszy zespół e-sportowy Fordzilla – wykorzystujący wyścigowe doświadczenie marki w rywalizacjach na najwyższym poziomie wirtualnych zawodów.

Pierwszy zaprojektowany od podstaw wirtualny samochód wyścigowy Forda, który nie będzie oparty na istniejącym realnie modelu, połączy w nowy sposób producenta samochodów i społeczność wyścigową.

W zespole osób zaangażowanych w projektowanie pojazdu, ukrywającym się pod kryptonimem „Team Fordzilla P1”, znajdą się kapitanowie pięciu e-sportowych zespołów „Fordzilla”: z Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Zespół projektowy Ford of Europe będzie również aktywnie zbierał informacje wśród przedstawicieli społeczności graczy.

„Stworzenie bezkompromisowego samochodu wyścigowego, który ma żyć w świecie wirtualnym jest możliwe, kiedy pozbywamy się uniformu, a zespół projektantów może naprawdę puścić wodze fantazji. Doświadczenie graczy ma kluczowe znaczenie dla imponującego wyglądu samochodu na starcie” – powiedział Amko Leenarts, dyrektor ds. designu, Ford of Europe.

W fazie tworzenia założeń stylistycznych zakładamy wyjątkową współpracę między ekspertami Forda, którzy tworzą według własnych wyobrażeń jedne z najbardziej pożądanych i popularnych samochodów na świecie oraz ekspertami, którzy są mistrzami w ściganiu się wirtualnymi odpowiednikami tych modeli.

Projektanci przekażą szerszej społeczności graczy kluczowe decyzje dotyczące stylu, uzyskane za pośrednictwem serii ankiet publikowanych na Twitterze na profilu @TeamFordzilla. Każda ankieta określi kluczowe elementy projektu, wybierane przez graczy – od silnika po kształt kokpitu.

Filozofia projektowania skoncentrowana na człowieku (Human-Centric Design) jest wyrazem podejścia Forda do tworzenia wszystkich modeli i uwzględnienia perspektywy człowieka na każdym etapie procesu projektowania. Prace nad projektem rozpoczynają się w tym tygodniu i można je śledzić na profilach @TeamFordzilla w Twitterze i Instagramie.

„Uwielbiamy ścigać się w naszych wymarzonych samochodach, ale są one ostatecznym efektem żmudnego odtwarzania cech pojazdów, które istnieją w realnym świecie” – powiedział Angelo Bülow, kapitan niemieckiego zespołu Fordzilla. „Pierwszy start za kierownicą #TeamFordzillaP1 będzie ekscytujący, ze świadomością, że nie tylko pomogliśmy stworzyć ten pojazd, ale też że nikt wcześniej go nie prowadził.”

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.