Biuro prasowe Ford Polska

Ford Mustang Mach-E „Mistrzem Wartości 2023” w rankingu „Auto Świata” i INFO-EKSPERT. Elektryczny SUV Forda z najmniejszym spadkiem wartości w czasie spośród wszystkich samochodów elektrycznych

Ford Mustang Mach-E zajął pierwsze miejsce w rankingu „Mistrz Wartości” przygotowanym przez „Auto Świat” oraz INFO-EKSPERT w swoim segmencie. Elektryczny SUV Forda traci na wartości najmniej spośród wszystkich pojazdów elektrycznych.

  • Ford Mustang Mach-E jest najlepszym samochodem elektrycznym pod względem utraty wartości według badania przygotowanego przez „Auto Świat” i INFO-EKSPERT.
  • Elektryczny SUV Forda po 3-letnim okresie eksploatacji przy rocznym przebiegu 20 tysięcy kilometrów traci jedynie 32,5% swojej wartości – zdecydowanie najmniej spośród wszystkich samochodów elektrycznych.

W analizie wzięto pod uwagę takie same kryteria dla wszystkich modeli. To samochód kupiony w salonie i 3-letni okres eksploatacji przy rocznym przebiegu na poziomie 20 tysięcy kilometrów. Do wyliczeń wzięto średnią wartość pojazdów w popularnych odmianach o zbliżonych parametrach. Po raz drugi w historii renomowanego rankingu „Mistrz Wartości” sprawdzono także utratę wartości samochodów elektrycznych – w tym roku dodając drugą kategorię – EV SUV.

Ford Mustang Mach-E zdobył pierwsze miejsce nie tylko w kategorii elektrycznych SUV-ów, ale także w całym segmencie pojazdów elektrycznych. To osiągnięcie potwierdza wartość samochodu w dłuższym okresie i wskazuje, że to najlepszy wybór dla osób i podmiotów, którym zależy na jak najwyższej wartości samochodu po kilku latach eksploatacji. Elektryczny SUV Forda w badanym okresie traci zaledwie 32,5% swojej wartości – znacznie mniej od wszystkich swoich konkurentów.

Analiza „Auto Świata” i INFO-EKSPERT wskazuje także na kilka interesujących aspektów wartości elektrycznych SUV-ów. Przede wszystkim wskaźnik spadku wartości w tym segmencie jest nieco niższy niż w przypadku kompaktowych pojazdów elektrycznych. Po drugie, różnice pomiędzy poszczególnymi modelami są mniejsze niż w przypadku innych segmentów, a wskaźnik spadku wartości elektrycznych SUV-ów jest zbliżony do pojazdów klasy wyższej.

Utrata wartości to jeden z najważniejszych aspektów ogólnych kosztów eksploatacji samochodów elektrycznych, w szczególności nowych pojazdów. Wpływa na nią ogrom czynników, spośród których należy wymienić baterię, stan techniczny, dostępność i koszty części zamiennych czy technologie i wyposażenie.

Zwycięstwo Mustanga Mach-E jednoznacznie wskazuje na wysoką jakość wykonania samochodu, a wiodące w segmencie standardowe wyposażenie jest jego ogromną zaletą. Elektryczny SUV Forda już w podstawowej wersji oferuje m.in.15,5-calowy dotykowy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego SYNC 4A z bezprzewodowymi aktualizacjami Ford Power-Up, bezprzewodową obsługę Android Auto i Apple CarPlay, system kamer 360 stopni, podgrzewane przednie fotele i kierownicę, automatyczną klimatyzację dwustrefową czy zestaw zaawansowanych systemów asystujących kierowcy. To m.in. system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości, system wspomagający kierowcę w unikaniu lub zmniejszaniu skutków kolizji z poprzedzającymi pojazdami, pieszymi lub rowerzystami, system monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach czy tempomat adaptacyjny z funkcją automatycznego zatrzymania i ponownego rozpoczęcia jazdy oraz funkcja utrzymania pośrodku pasa ruchu.

– Mustang Mach-E jest dla nas powodem do dumy od momentu premiery. Zarówno media, jak i klienci bardzo szybko pokochali ten model, czemu zupełnie się nie dziwię. Analiza wskazująca, że jest to najlepszy samochód elektryczny w Polsce pod względem utraty wartości w czasie także nie jest dla nas zaskoczeniem. W Fordzie celujemy w innowacyjne, zrównoważone i wartościowe propozycje w zakresie mobilności, które spotykają się z pożądaniem klientów, ale są także wartościową propozycją po kilku latach eksploatacji. Dzięki naszej 8-letniej gwarancji i pakietowi serwisowemu wliczonemu w cenę zapewniamy naszym klientom spokój duchu, dodatkowo utrzymując wartość pojazdu w długim okresie – powiedział Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.