Biuro prasowe Ford Polska

W pełni elektryczny Mustang Mach-E bije dwa kolejne rekordy i obecnie dzierży trzy rekordy Guinnessa

Najnowszy całkowicie elektryczny samochód Forda, Mustang Mach-E, stał się trzykrotnym zdobywcą rekordu Guinnessa, po dodaniu kolejnych dwóch tytułów w zakresie ładowania, do wcześniej już zdobytego rekordu ultrawydajności. Ta świetna passa pokazuje, jak dopracowanym autem elektrycznym jest nowy Mustang Mach-E.

  • Najkrótszy w historii czas ładowania osiągnięty przez załogę Mustanga Mach-E w podróży między John O’Groats a Land’s End.
  • Rekord najmniejszej liczby przerw na ładowanie pozostanie z Mustangiem Mach-E, ponieważ pojedyncza sesja ładowania na dystansie 840 mil (ok. 1 351 km) jest raczej nie do pobicia.
  • Dwa nowe rekordy Guinnessa, dodane do dotychczasowego najniższego zużycia energii przez samochód elektryczny, osiągnięto podczas letnich prób jazd ekonomicznych.

Rekord Guinnessa z wynikiem 43 minut i 13 sekund to zdecydowanie najkrótszy czas ładowania podczas najdłuższej podróży w Wielkiej Brytanii. To wynik o 30 minut lepszy niż podczas poprzedniej próby! Szybkie ładowanie Mustanga Mach-E z napędem na tylne koła, przy pomocy ładowarki o mocy 150 kW, dodaje około 73 mil (ok. 117,5 km) zasięgu jazdy na każde 10 minut ładowania.

Zespół, bijący rekord Guinnessa, zatrzymał się na stacji ładowania MFG w Wigan, w północno-zachodniej Anglii, tylko na jedno doładowanie, co oznacza, że rekord najmniejszej liczby postojów na uzupełnienie energii, zostanie na stałe utrzymany przez Forda Mustanga Mach-E. Przy okazji warto wspomnieć, że sieć ładowania MFG dołączy do istniejących 15 000 punktów w Wielkiej Brytanii i 200 000 w całej Europie, które można zlokalizować i opłacić, a także wyznaczyć do nich trasę w aplikacji Ford Pass. To niezwykle wygodny, wydajny i wymagający minimum wkładu system ładowania pojazdów elektrycznych.

W lipcu imponująca wydajność Mustanga Mach-E na tej samej trasie, pozwoliła zużyć najmniej energii przez pojazd elektryczny, pokonując 6,5 mili (ok. 10,5 km) na jednej kilowatogodzinie (kWh) – co odpowiada znacznie ponad 500 milom (ok. 804,7 km) całkowitego zasięgu, w porównaniu z oficjalnym zasięgiem 379 mil (ok. 609,9 km) z jednego ładowania. To pokazuje, jak niezwykle wydajnym napędem dysponuje Mustang Mach-E. Przy odpowiednim stylu jazdy, deklarowany przez producenta zasięg jest nie tylko realny, ale też wręcz bezproblemowo może zostać znacząco zwiększony.

– Wraz z dostarczaniem kolejnych samochodów klienci mogą być pewni, że Mustang Mach-E będzie przydatny w codziennym użytkowaniu, czego dowodem jest ta potrójna rekordowa wydajność, nawet podczas najbardziej ekstremalnej podróży w Wielkiej Brytanii – powiedział Tim Nicklin, kierownik ds. elektryfikacji Forda.

– Własny raport Forda Go Electric, bazujący na opiniach konsumentów, wyraźnie wskazuje, że średni zasięg, jaki zdaniem opinii publicznej może przebyć samochód elektryczny, wynosi poniżej 150 mil (ok. 241,4 km). Jeśli Mustang Mach-E może osiągnąć ponad trzykrotnie dłuższą odległość w rękach profesjonalistów i być doładowany w trasie poniżej 45 minut, to może z łatwością sprostać codziennym wymaganiom klientów – dodał Tim Nicklin.

Rekordziści świata, którzy brali udział w tym doświadczeniu, Paul Clifton, korespondent BBC, oraz piloci Fergal McGrath, Kevin Booker i Adam Wood, mają już na swoim koncie różne rekordy związane z ekonomiczną jazdą pojazdami z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. Podczas prób bicia rekordu wykorzystali możliwości zdalnego rejestrowania danych Intrepid Control Systems, do monitorowania i rejestrowania zużycia energii przez samochód – zgodnie z surowymi standardami niezależnej weryfikacji ustanowionymi przez Guinness World RecordsTM.

– Świetny zasięg, innowacyjne technologie oraz wyróżniająca, nieprzeciętna stylistyka – to tylko kilka słów, które opisują nowego Mustanga Mach-E. Liczne rekordy, ale i testy dziennikarzy oraz opinie pierwszych klientów potwierdzają, że zasięg naszego w pełni elektrycznego SUV-a jest imponujący. Wielu kierowców obawia się samochodów elektrycznych właśnie z tego powodu. Mustang Mach-E temu przeczy, w zamian zapewniając zarówno bezkompromisowe osiągi, niezrównany komfort oraz bogate wyposażenie, ale i, co niezwykle ważne, czysto sportowe emocje – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor generalny Ford Polska.

Wszystkie rekordy Guinnessa:

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.