Biuro prasowe Ford Polska

Mustang Mach-E zwycięzcą plebiscytu Samochód Elektryczny 2021 magazynu Car and Driver

Ford Mustang Mach-E zdobył nagrodę Samochód Elektrycznego roku 2021 redakcji Car and Driver, dodając kolejne wyróżnienie do swojej szafy z trofeami i pokonując po drodze najlepszych konkurentów z gamy pojazdów elektrycznych.

  • Mustang Mach-E zdobywa nagrodę w pierwszym plebiscycie magazynu Car and Driver na Samochód Elektryczny 2021.
  • Mustang Mach-E wygrywa z 10 najwyżej ocenianymi konkurentami po trzech tygodniach testów, obejmujących ponad 1 600-kilometrową podróż, w celu symulacji jazdy w świecie rzeczywistym.
  • Redaktorzy Car and Driver twierdzą, że Mustang Mach-E sprawia, że prowadzenie pojazdu elektrycznego jest tak samo satysfakcjonujące, jak jego benzynowego odpowiednika.

Redakcja poddała, wszystkie biorące udział w konkursie, pojazdy rygorystycznym testom trwającym trzy tygodnie. Była to min. ponad 1 600-kilometrowa podróż, aby ocenić każdy samochód w rzeczywistych warunkach. Po tych testach Mustang Mach-E zajął pierwsze miejsce.

– Mamy wrażenie, że jeśli producent samochodów chciał nawrócić ludzi ze sceptyków EV w ewangelistów EV, to nie ma lepszego pojazdu niż Mustang Mach-E – powiedziała Sharon Carty, redaktor naczelna Car and Driver. – To znajomy kształt i rozmiar crossovera. Idealnie w punkt tego, co kochają Amerykanie. To jest piękne. To stylistyka, która zostaje zauważona. Ma bardzo konkurencyjny zasięg i prędkość ładowania – dodała.

Przy przyznawaniu nowo utworzonej nagrody dla pojazdów elektrycznych magazyn Car and Driver stosuje te same kryteria, co w przypadku nagród 10Best Awards: pojazd musi zapewniać wyjątkowe wrażenia z prowadzenia, oferować niepodważalną wartość i/lub praktyczność, spełniać swoją misję lepiej niż którykolwiek z jego konkurentów i wreszcie sprawiać przyjemność z jazdy – i jest to świetny opis Mustanga Mach-E.

– Mustang Mach-E to początek tego, co możemy zrobić, aby konkurować w rewolucji pojazdów elektrycznych – powiedział Darren Palmer, dyrektor generalny Forda ds. pojazdów elektrycznych z napędem akumulatorowym. – Jego ciągły sukces w postaci zadowolonych klientów, wyników sprzedaży i nagród są oznakami rozmachu, który budujemy. Wyróżnienia takie jak „Car and Driver Electric Vehicle of the Year” są szczególnie satysfakcjonujące dla zespołu, który zaprojektował ten wyczynowy całkowicie elektryczny pojazd, aby był naprawdę przyjemny w prowadzeniu. Mało tego, auto może być tylko lepsze, gdy będziemy nadal uczyć się od naszych klientów i rozwijać się wraz z nimi.

Inni rywale to Audi e-tron, Kia Niro, Nissan Leaf Plus, Polestar 2, Porsche Taycan 4S, Tesla Model 3 Performance, Tesla Model S Long Range Plus, Tesla Model Y Performance, Volkswagen ID.4 i Volvo XC40 Recharge. W trakcie oceny magazyn Car and Driver zastosował testy instrumentalne, subiektywną ocenę i bezpośrednie porównanie zarówno pod względem praktyczności, jak i przyjemności użytkowania.

Mustang Mach-E zdobył wiele innych nagród, w tym nagrodę Car and Driver’s Choice Award na początku tego roku, a także nagrodę Cars.com Eco-Friendly Car of the Year, AutoGuide’s Utility of the Year, Green Vehicle of the Year i nagrodę Autoweek Car Buyer’s.

– Mogliśmy stworzyć nudny pojazd elektryczny, pojazd, który wygląda jak odkurzacz – powiedział Palmer. – Ale zdecydowaliśmy, że ludzie potrzebują samochodu elektrycznego z duszą. Dlatego zbudowaliśmy dla nich całkowicie elektrycznego SUV-a Mustanga, który zmienia status quo w pojazdach elektrycznych. A Mustang Mach-E GT i GT Performance Edition mają dopiero nadejść – dodał.

Pełną historię zdobywcy przyznanej po raz pierwszy nagrody Samochód Elektryczny 2021 roku magazynu Car and Driver można znaleźć tutaj.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.