Biuro prasowe Ford Polska

Twój samochód może powiadomić Cię za pośrednictwem smartfona, że ktoś się do niego włamuje

Chociaż ze względu na panującą pandemię wielu mieszkańców Europy spędza jeszcze czas w swoich domach, przestępstwa związane z włamaniami do pojazdów nadal stanowią duży problem, a w niektórych krajach ich liczba rośnie. ¹ Alarmy samochodowe mogą być pomocne w odstraszeniu złodziei. Jednak w miastach, gdzie pojazdy często pozostawiane są na noc na ulicy, właściciele mogą nie słyszeć alarmu lub zupełnie go zignorować, nie zdając sobie sprawy, że ktoś właśnie próbuje się włamać od ich samochodu. ²

Ford po raz pierwszy udostępnia właścicielom samochodów swój połączony ze smartfonem system podwyższonego bezpieczeństwa SecuriAlert (znany wcześniej jako Guard Mode).

W momencie wykrycia jakiejkolwiek aktywności pojazdu, w tym próby otwarcia drzwi lub uzyskania dostępu za pomocą kluczyka, system SecuriAlert wysyła powiadomienie na smartfon właściciela pojazdu. W ten sposób użytkownicy mogą się czuć spokojniejsi, gdy ich samochody znajdują się poza zasięgiem wzroku lub słuchu. 

Jak działa SecuriAlert

Właściciele aktywują SecuriAlert, gdy znajdują się poza samochodem. Funkcję można szybko włączyć lub wyłączyć korzystając z aplikacji FordPass na smartfony. ³

Po uruchomieniu system wykorzystuje umieszczone w pojeździe czujniki, aby określić, czy ktokolwiek podejmuje próbę wtargnięcia do pojazdu. Za pośrednictwem modemu FordPass Connect samochód natychmiast wysyła powiadomienie na telefon właściciela, jeśli wykryje jakąkolwiek aktywność związaną z pojazdem.

Aplikacja FordPass pokazuje na smartfonie czas i przyczynę alarmu SecuriAlert, jak również ostatnią znaną lokalizację pojazdu.

W przypadku próby otwarcia drzwi kluczykiem, czyli czynności, która nie wywołałaby uruchomienia tradycyjnego alarmu samochodowego, SecuriAlert również wysyła właścicielowi sygnał alarmowy. Może to być szczególnie przydatne w identyfikacji prób dostępu do samochodu przy użyciu sklonowanego lub skradzionego kluczyka.

Gdy właściciel chce skorzystać z samochodu (aby rano pojechać do pracy itd.), wystarczy, że rozbroi system SecuriAlert za pośrednictwem aplikacji FordPass i może bez problemów rozpocząć jazdę.

Funkcje powiązane z komunikacją sieciową

System SecuriAlert, który został wprowadzony do pojazdów użytkowych po raz pierwszy w tym roku, jest częścią pakietu funkcji powiązanych z komunikacją sieciową, dostępnych obecnie dla klientów Forda.

W 2020 roku Ford udostępnił klientom w całej Europie swoje usługi związane ze skomunikowanymi pojazdami, a niedawno ogłosił rozpoczęcie partnerstwa z innymi producentami, którego celem jest ostrzeganie kierowców o zagrożeniach na drodze.

Cytaty

Wiemy że naszym klientom zależy na bezpieczeństwie samochodów, niezależnie od tego, czy zaparkowali je na noc na ulicy, czy na parkingu pod galerią handlową. SecuriAlert wykorzystuje nieustannie rozwijający się ekosystem łączności Forda, aby dać właścicielom pewność, że jeśli coś stanie się z ich pojazdem, dowiedzą się o tym jako pierwsi.

Richard Bunn, dyrektor ds. rozwiązań łączności w handlu detalicznym, Ford Mobility, Ford of Europe

Materiały

Noty:

¹ Liczba kradzieży samochodów w Wielkiej Brytanii wzrosła w 2020 roku o jedną trzecią (średnio każdego dnia kradzionych jest 205 pojazdów)

² Wielka Brytania Departament Transportu, Badanie Transportu Krajowego: około 33% właścicieli parkuje swoje samochody w nocy na ulicy (najnowsze dostępne dane z 2018 r.)

³ Dostępna do pobrania jest aplikacja FordPass, kompatybilna z wybranymi systemami operacyjnymi smartfonów. Za przesyłanie wiadomości i danych obowiązują opłaty. FordPass Connect, aplikacja FordPass dla smartfonów i bezpłatne usługi powiązane z komunikacją sieciową są wymagane w przypadku korzystania z funkcji zdalnych (szczegóły można znaleźć w warunkach użytkowania FordPass). Usługi dla pojazdów skomunikowanych zależą od dostępności kompatybilnych sieci Vodafone i sieci partnerskich Vodafone. Zmieniająca się technologia, sieci komórkowe i możliwości pojazdu mogą ograniczać funkcjonalność i uniemożliwiać działanie funkcji korzystających z sieci. Usługi dla pojazdów skomunikowanych nie obejmują hotspotu Wi-Fi.

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.