Biuro prasowe Ford Polska

SYNC 4A w Mustangu Mach-E: Łączność na najwyższym poziomie

W nowym Fordzie Mustangu Mach-E debiutuje kolejna generacja systemu informacyjno-rozrywkowego SYNC – 4A. Oferuje ona wiele nowości, w tym lepsze planowanie tras oraz wyższy stopień personalizacji, który umożliwia m.in. zdalną konfigurację pojazdu prosto z domu.

  • Szybszy system SYNC 4A dostępny w Mustangu Mach-E otrzymał nową funkcjonalność, wspartą algorytmami sztucznej inteligencji, a wszystko to obsługuje ekran dotykowy nowej generacji o przekątnej aż 15,5”.
  • SYNC 4A oferuje wiele możliwości konfiguracji samochodu oraz zapamiętuje preferencje kierowcy.
  • Jednocześnie Ford postawił w nim na funkcjonalność, której symbolem jest tradycyjne pokrętło sterujące poziomem głośności.

Wielkość to nie wszystko

15,5-calowy ekran dotykowy Full HD zachwyca rozmiarem, ale tak naprawdę liczą się dodatkowe funkcjonalności. Pomimo swojej wielkości, interfejs został skonstruowany tak, aby być jak najbardziej przyjaznym dla użytkownika. Najważniejsze funkcje zostały rozmieszczone w uporządkowany sposób, aby nie przeszkadzać kierowcy w podróży, zaś sam system jest dwa razy wydajniejszy i przetwarza dane dwa razy szybciej niż jego poprzednia generacja.

Poza tym, SYNC 4A dysponuje dużymi, wyraźnie narysowanymi i zróżnicowanymi kolorystycznie przyciskami. Inteligentnie dzielony ekran umożliwia zarządzanie kilkoma funkcjami jednocześnie. Nawet, jeśli na ekranie znajdzie się więcej opcji, a przyciski ulegną zmniejszeniu, nadal są one bardziej czytelne niż te, które można znaleźć w większości innych systemów informacyjno-rozrywkowych.

Funkcjonalności systemu dopełnia umieszczenie ekranu w widocznym i łatwo dostępnym miejscu, a także szybka reakcja na dotyk. Ekran jest duży, ale jego konstrukcja i układ sprawiają, że szybko znajdziemy interesujące informacje. Biorąc pod uwagę, że kierowcę od znalezienia interesującej funkcji dzielą jedno albo dwa kliknięcia, może on szybko i bezpiecznie ustawić interesujące go parametry. A tych w Mustangu Mach-E jest ponad 80.

Podkreśleniem funkcjonalności systemu jest także tradycyjne pokrętło sterujące poziomem głośności. Wszystko po to, aby móc maksymalnie skupić się na drodze – jednocześnie jadąc we w pełni komfortowych warunkach.

SYNC 4A z bezprzewodową aktualizacją i inteligentnym dostosowaniem się do potrzeb kierowcy

Jedną z najważniejszych funkcji nowego systemu jest dopasowanie do potrzeb kierowcy, które ma kilka aspektów. Przede wszystkim SYNC 4A uczy się preferencji kierowcy. Dzięki temu jest w stanie automatycznie dostosować wyświetlane treści i inteligentnie przedstawiać sugestie. Wszystko za pomocą funkcji uczenia maszynowego, dzięki którym samochód uczy się rutynowych aktywności właściciela samochodu i dopasowuje do nich.

Co więcej, kierowcy mogą ustawić parametry swojego samochodu prosto z domu. Za pomocą swojego smartfona tworzą profil, w którym zapisują najważniejsze dla siebie lokalizacje czy ulubione ustawienia. Można w ten sposób spersonalizować parametry jazdy czy kolory oświetlenia wnętrza. Funkcja ta pozwala na skonfigurowanie swojego pojazdu jeszcze przed jego odbiorem z salonu. Kierowcy po odebraniu pojazdu mogą więc sparować telefon z samochodem i od razu wyruszyć w trasę.

SYNC 4A na bieżąco aktualizuje się za pośrednictwem chmury, co oznacza zawsze aktualne dane. Funkcja jest oczywiście szczególnie przydatna w przypadku map drogowych czy informacji o ruchu drogowym. Dzięki temu samochód jest w stanie lepiej planować trasy. Bierze przy tym uwagę także pozostały zasięg, pogodę oraz styl jazdy kierowcy, więc jest w stanie wybrać najlepszą drogę do celu. Co istotne, system Intelligent Range bierze pod uwagę nawet dane z innych pojazdów elektrycznych Forda, które pokonały już daną trasę. Dodatkowo, jeśli pojawią się czynniki wpływające na zasięg, system wyjaśnia przyczyny zmiany. Informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym pochodzą z systemów TomTom, a za wyznaczanie tras odpowiedzialny jest Garmin – dwie globalne marki doskonale znane z najwyższej jakości usług.

Systemem SYNC 4A, poza ekranem dotykowym, można sterować także najbardziej zaawansowaną technologią rozpoznawania mowy. Dzięki stałej łączności z chmurą, system nieustannie rozwija swój słownik zwrotów i pojedynczych wyrazów. Pozwala to na wydawanie bardziej intuicyjnych, naturalnych, poleceń głosowych podczas sterowania systemem audio, wykonywania czy odbierania połączeń telefonicznych.

Najnowsza wersja systemu SYNC jest dostępna tylko we w pełni elektrycznym Mustangu Mach-E. Elektryczny SUV Forda zawiera również hotspot Wi-Fi 4G, pozwala używać telefonu jako klucza – z odległości nawet do 40 metrów – i wykorzystuje aplikację FordPass do monitorowania ładowania, znajdowania ładowarek i łatwego płacenia za ładowanie (opcja dostępna w przyszłości). System jest oczywiście kompatybilny z Apple CarPlay oraz Android Auto oraz pozwala na bezprzewodowe połączenie kompatybilnego telefonu.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.