Biuro prasowe Ford Polska

Właściciele Fordów otrzymują aktualizacje Power-Up, które zapewniają doskonalsze działanie nowych funkcji i poprawę ich jakości

Właściciele Fordów będą obecnie cieszyć się jazdą regularnie udoskonalanym, modernizowanym modelem, ponieważ firma przekazuje poprawki oprogramowania za pośrednictwem systemu bezprzewodowej aktualizacji o nazwie Ford Power-Up.

  • Aktualizacje oprogramowania Ford Power-Up zapewnią właścicielom Fordów regularne, wygodne i sprawne podnoszenie jakości pojazdów oraz nowe funkcje i możliwości.
  • Właściciele Mustanga Mach-E będą mogli korzystać z udoskonaleń Ford Power-Up; Ford zamierza do 2028 roku wyprodukować 33 miliony pojazdów z funkcją zdalnej aktualizacji.
  • Ford Power-Up wprowadza funkcję Ford Sketch, umożliwiającą rysowanie na ekranie dotykowym i granie w proste gry podczas postoju.

Pierwsze aktualizacje oprogramowania Ford Power-Up w Mustangach Mach-E przyspieszą w Europie transformację, która objęła już globalnie ponad 6 milionów pojazdów komunikujących się poprzez zaawansowany modem pokładowy. Pojazdy te rozpoznają upodobania klientów oraz ich problemy eksploatacyjne, co następnie inżynierowie Forda wykorzystują do opracowania poprawek jakościowych oraz parametrów, które są wprowadzane poprzez system Ford Power-Up.

– Aktualizacje oprogramowania są czymś powszechnym w miliardach skomunikowanych urządzeń, ale jeszcze nie w pojazdach. Ten stan rzeczy zmienią aktualizacje Ford Power-Up, które staną się szybko dostępne dla milionów ludzi – powiedział Mark Harvey, dyrektor ds. łączności dla przedsiębiorstw w Ford of Europe. – Zainwestowaliśmy w bardziej jednolity system, co sprawia, że aktualizacje mogą odbywać się nocą, kiedy właściciel samochodu śpi – następna jazda może dostarczyć mu lepszych wrażeń.

Wprowadzenie systemu unikalnych aktualizacji oprogramowania Ford Power-Up było możliwe dzięki nowej, skomunikowanej z siecią architekturze elektrycznej drugiej generacji oraz zaawansowanemu układowi technologicznemu. Szybkie, łatwe aktualizacje bezprzewodowe pomagają podnieść funkcjonalność, jakość, możliwości pojazdu, wygodę korzystania i zadowolenie klientów. Dzięki możliwości podniesienia wersji oprogramowania zdecydowanej większości modułów komputerowych pojazdu – ponad 110 w modelach wyższej klasy – aktualizacje te mogą przyczynić się do poprawy wygody użytkowania pojazdu i ograniczyć konieczność dokonywania napraw.

Wiele aktualizacji oprogramowania Ford Power-Up odbędzie się w sposób niewidoczny dla klientów, dzięki platformie systemowej, która instaluje większość nowego oprogramowania w tle. Wiele z tych zmian nie wymaga żadnych działań ze strony klientów. Umożliwia to system SYNC 4, który utrzymuje aktualne aplikacje w stanie gotowości do wprowadzenia nowej wersji.

W przypadku aktualizacji, które wymagają ponownego uruchomienia systemu, Ford zachęca klientów do zaplanowania ich w dogodnym czasie, np. w nocy. W przeciwieństwie do aktualizacji systemów dla urządzeń takich jak laptopy, które rozpoczynają się w niedogodnych momentach, właściciele pojazdów mogą nawet nie zauważyć, że przeprowadzona została instalacja, dopóki nie uruchomią pojazdu.

Nowe funkcje, nowa jakość

Właściciele Mustanga Mach-E w Europie będą mogli wkrótce znaleźć w menu i korzystać z funkcji Ford Sketch – zwanej również Notesem – umożliwiającej rysowanie na ekranie dotykowym i proste gry podczas postoju pojazdu. 1 W nadchodzących tygodniach klienci będą także otrzymywać nowe udoskonalenia, wśród których znajdą się:

  • Zdalna konfiguracja pojazdu – umożliwiająca właścicielom Mustanga Mach-E korzystanie z aplikacji FordPass na smartfony w celu skonfigurowania preferencji, w tym zaprogramowanych stacji radiowych przechowywanych w chmurze i przesyłanych do pojazdu.
  • Dzienniki podróży – śledzące zużycie baterii i inne szczegóły dotyczące jazdy podczas każdej podróży.

Aktualizacje SYNC 4A dla Mustanga Mach-E obejmują m.in.:

  • Udoskonalenia nawigacji automatycznie przekazują pomocne sugestie dotyczące celu podróży, a nowa komunikacja w chmurze pozwala na łączenie poleceń głosowych z wyszukiwaniem w Internecie.
  • Poprawienie kompatybilności z Apple CarPlay® polegające na wyświetlaniu wskazań nawigacji zakręt po zakręcie na zestawie wskaźników ²
  • Cyfrowa instrukcja obsługi w udoskonalonej wersji sprawia, że innowacyjne, elektroniczne podręczniki obsługi produktów stają się jeszcze bardziej użyteczne

###

¹ Nie prowadź samochodu, gdy jesteś zdekoncentrowany oraz podczas korzystania z urządzeń mobilnych. W miarę możliwości korzystaj z systemów sterowania głosem. Niektóre systemy mogą nie być dostępne, kiedy pojazd znajduje się w ruchu. Nie wszystkie systemy są kompatybilne ze wszystkimi telefonami

² Wymaga smartfona z aktywną usługą transmisji danych i kompatybilnym oprogramowaniem. SYNC 4 nie kontroluje produktów innych firm podczas użytkowania. Firmy zewnętrzne ponoszą wyłączną odpowiedzialność za funkcjonalność swoich aplikacji.

Mustang Mach-E w konfiguracji z tylnym napędem i akumulatorem trakcyjnym o zwiększonej pojemności zapewnia do 610 km zasięgu jazdy na energii elektrycznej, zgodnie z normą WLTP.

Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii w cyklu WLTP, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 2 i (WE) 715/2007 w aktualnym brzmieniu. Przyjęta obecnie procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów oraz różnych producentów.

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.