Biuro prasowe Ford Polska

Ford ulepsza systemy skomunikowania pojazdów dostawczych: modem, usługi komunikacyjne i aktualizacje bezprzewodowe teraz w standardzie

Ford zapewnia standardowe skomunikowanie z siecią zdecydowanej większości pojazdów dostawczych, pomagając klientom w rozwoju ich firm, podnoszeniu produktywności, optymalizowaniu czasu pracy pojazdów i zachowaniu technologicznej aktualności funkcji i systemów.

  • Modem FordPass Connect jest teraz standardowo montowany w zdecydowanej większości pojazdów użytkowych Forda, a usługi oferowane w ramach FordPass Connect są teraz bezpłatne w całej Europie.
  • Dzięki bezprzewodowym aktualizacjom samochody dostawcze dotrzymają kroku postępowi technologicznemu, wprowadzając nowe funkcje, poprawiając jakość, minimalizując przestoje i podnosząc wydajność pracy.
  • Nowy skuteczniejszy system ochrony działający w czasie rzeczywisty zapewnia właścicielom spokój ducha, chroniąc pojazdy i mienie firm przed kradzieżą.
  • Ford wyprodukował już na rynek europejski ponad 100 000 skomunikowanych pojazdów dostawczych i spodziewa się, że w ciągu najbliższych trzech lat przekroczy liczbę miliona egzemplarzy.

Modem FordPass Connect jest teraz standardowym wyposażeniem we wszystkich siedmiu podstawowych produktach z gamy pojazdów użytkowych Forda, m.in. w Fordzie Transicie, Transicie Custom i Rangerze. Usługi dla pojazdów skomunikowanych FordPass Connect, które dają dostęp do wielu zdalnych funkcji podnoszących produktywność pojazdu i komfort używania zarządzanych poprzez aplikację na smartfony FordPass Pro, stały się teraz bezpłatne dla właścicieli w całej Europie.¹

FordPass Connect umożliwił także bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania (OTA), zapewniające aktualność systemów pojazdów dostawczych wraz z wszystkimi przyszłymi udoskonaleniami.²

Tryb ochrony, nowy system bezpieczeństwa dostępny za pośrednictwem aplikacji FordPass Pro, będzie pierwszą nową funkcją aktywowaną przez aktualizacje OTA. ³ Tryb wzmocnionej ochrony – kiedy wejdzie na rynek pod koniec 2020 r. – będzie monitorować pojazdy dostawcze w czasie rzeczywistym, ostrzegając właścicieli o wszelkich potencjalnych naruszeniach ich bezpieczeństwa.

– Komunikacja jest podstawą naszej misji wprowadzenia gamy inteligentnych samochodów, na miarę wyzwań stawianych przez świat domagający się inteligentnych rozwiązań. Niedawno wyprodukowaliśmy nasz 100 000 samochód dostawczy skomunikowany z siecią i spodziewamy się, że w ciągu najbliższych trzech lat przekroczymy liczbę miliona egzemplarz – powiedział Mark Harvey, dyrektor w Commercial Vehicle Mobility, w Ford of Europe. – Jesteśmy rynkowym liderem dzięki szerokiej gamie innowacyjnych systemów komunikujących pojazdy, których celem jest pomaganie naszym klientom w rozwoju firm – bez względu na to, jak trudna jest droga.⁴

Technologia FordPass Connect

Modem FordPass Connect łączy bezprzewodowo pojazdy Forda z Internetem, dzięki czemu mogą one korzystać z aktualizacji OTA i aplikacji zarządzających usługami dla pojazdów skomunikowanych, m.in. FordPass Pro, a także z rozwiązań telematycznych, jak Ford Telematics i Data Services.

Modem FordPass Connect, będący wcześniej elementem wyposażenia opcjonalnego w wielu pojazdach użytkowych Forda, jest teraz montowany standardowo w modelach: Ford Transit, Transit Custom, Tourneo Custom, Transit Connect, Tourneo Connect, Fiesta Van i Ranger. Klienci flotowi, którzy zakupili modele Transit Courier i Tourneo Courier będą mogli uzyskać dostęp do usług telematyki Forda tylko używając modemu oferowanego jako akcesorium montowane w ramach oferty posprzedażowej.⁵

Subskrypcja modemu FordPass Connect jest teraz bezpłatna dla kierowców w całej Europie.¹ Jedną z funkcji pojazdu skomunikowanego jest możliwość korzystania z aplikacji FordPass Pro na smartfony. Przedstawiona w ubiegłym roku aplikacja FordPass Pro jest skierowana specjalnie do właścicieli małych przedsiębiorstw, którzy posiadają od jednego do pięciu samochodów. Umożliwia im zarządzanie, monitorowanie i kontrolowanie swojej floty pojazdów użytkowych Forda za pomocą smartfonu.

Ford Telematics i Ford Data Services oferują większym klientom flotowym kompleksowe, płatne usługi dla pojazdów skomunikowanych, które pomagają w zarządzaniu czasem eksploatacji pojazdu oraz poprawiają jego efektywność, dzięki dostępowi do danych pojazdu i integracji z systemami podmiotów uczestniczących w zarządzaniu floty.

Bezprzewodowe aktualizacje on-line

Regularne aktualizacje oprogramowania gwarantują utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa i wydajność systemów oraz podzespołów pojazdu.

Teraz, dzięki bezprzewodowym aktualizacjom, Ford może oferować właścicielom pojazdów użytkowych nowe systemy i udoskonalenia w sposób niezauważalny, bezproblemowy i natychmiast po ich wdrożeniu – bez konieczności wizyty u sprzedawcy lub w serwisie.

Tryb ochrony Pro w FordPass

Tryb ochrony Guard Mode to system zwiększający bezpieczeństwo pojazdu, zarządzany za pośrednictwem aplikacji FordPass Pro. Dzięki niemu właściciel, kierowca, operator małej floty mogą być ostrzegani w czasie rzeczywistym o potencjalnym naruszeniu bezpieczeństwa w ich pojazdach.

Jeśli aktywowany po godzinach pracy lub w weekend tryb ochrony wykryje, że ktoś wsiada do wnętrza pojazdu, otwiera maskę lub uruchamia silnik – wysyła powiadomienie push odczytywane na smartfonie właściciela. System zapewnia również dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą kluczy lub ich podrobieniem, ostrzegając, jeśli drzwi zostaną odblokowane lub ktoś zaczął korzystać z kluczyka, co nie załączyło konwencjonalnego alarmu pojazdu.

Tryb ochrony Guard Mode w tym roku pojawi się w Europie w pojazdach dostawczych, których właściciele skorzystają z FordPass Pro i będzie pierwszą funkcją aktywowaną poprzez bezprzewodowe aktualizację oprogramowania OTA w pojazdach kupionych wcześniej.

Efektywność za kierownicą dzięki SYNC 3 z AppLink

Partnerzy Forda oferują ponadto klientom biznesowym wiodące na rynku usługi online, dające dostęp do oprogramowania podnoszącego produktywność za kierownicą. System łączności i rozrywki SYNC 3 z AppLink umożliwia kierowcom bezpieczne i wygodne sterowanie aplikacjami wgranymi na smartfon za pośrednictwem dużego wyświetlacza dotykowego i intuicyjnych poleceń głosowych. ⁶

System SYNC 3 z AppLink w pojazdach dostawczych Forda, poza obsługą Apple CarPlay i Android Auto, umożliwia większą integrację obsługiwanym aplikacjom na smartfon. SYNC 3 umożliwia teraz łączność bezprzewodową aplikacji AppLink ze smartfonem poprzez Bluetooth. Obecni partnerzy AppLink oferują popularne usługi nawigacyjne, takie jak what3words, Waze i Sygic Truck Navigation, a firma Cisco Webex pomaga kierowcom pozostać w kontakcie ze współpracownikami i klientami, gdziekolwiek się znajdują.

Najnowszym partnerem, który dołączył do rodziny AppLink, jest Braintoss, aplikacja zwiększająca produktywność, która pomaga chwytać i organizować pomysły w drodze, dzięki funkcji transkrypcji mowy na tekst, który można następnie wykorzystać w korespondencji i otworzyć jako e-mail lub zanotować w menedżerze zadań.

Lider segmentu pojazdów dostawczych

Ford jest nadal liderem w segmencie aut użytkowych w Europie, a udział w rynku w pierwszym kwartale 2020 r. wzrósł do 15 procent. ⁷ W 2019 roku Ford wprowadził nową generację zelektryfikowanych i wyposażonych w systemy łączności furgonów Transit i Transit Custom, opracowanych by pomóc przedsiębiorstwom w rozwijaniu ich działalności w nowoczesnym środowisku operacyjnym. Gama samochodów Transit Custom Hybrid – w tym Transit Custom Plug-In Hybrid i EcoBlue Hybrid – to zdobywcy nagrody International Van of the Year 2020.

# # #

¹ Użytkownicy FordPass mogą również zdalnie ustawić czas odjazdu, ogrzewanie lub chłodzenie kabiny, gdy pojazd jest podłączony do zasilania, oszczędzając przy tym energię z akumulatora i przedłużając zasięg. System wczesnego informowania o niebezpieczeństwie na drodze i funkcje Live Traffic wymagają oddzielnej płatnej subskrypcji po wstępnym bezpłatnym okresie próbnym; Hotspot Wi-Fi wymaga wykupienia abonamentu u lokalnego operatora sieci komórkowej. Przyszłe usługi korzystające z transmisji mogą wymagać dodatkowej płatnej subskrypcji.

² Dostępne dla pojazdów wyposażonych w aktywowany modem FordPass Connect. Bezprzewodowy serwis i aktualizacje systemów na czas trwania gwarancji pojazdu

³ Guard Mode feature will be activated by an OTA software update for owners of existing vehicles with an activated FordPass Connect modem who are using the FordPass Pro app, and will be installed as standard on new vehicles. Aplikacja FordPass Pro dostępna w następujących krajach europejskich: Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Holandia, Szwecja, Portugalia, Finlandia, Belgia, Luksemburg, Norwegia, Austria, Dania, Irlandia i Polska.

⁴ Przewidywane dostawy pojazdów użytkowych na rynki objęte przez Ford of Europe „EU20”: Austria, Belgia, Wielka Brytania, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Hiszpania, Rumunia, Szwecja i Szwajcaria.

⁵ Dla modelu Transit Courier urządzenie dostępne jako wyposażenie posprzedażne od lipca 2020 r.

⁶ SYNC 3 dostępny jako wyposażenie opcjonalne. Nie prowadź samochodu, gdy jesteś zdekoncentrowany. W miarę możliwości korzystaj z systemów sterowania głosem; bez nich nie korzystaj z urządzeń mobilnych podczas jazdy. Niektóre systemy mogą nie być dostępne, kiedy pojazd znajduje się w ruchu. Nie wszystkie systemy są kompatybilne ze wszystkimi telefonami

⁷ Na podstawie sprzedaży w pierwszym kwartale 2020 r. Ford of Europe informuje o sprzedaży na 20 tradycyjnych rynkach europejskich, gdzie jest reprezentowany przez krajowe firmy handlowe: Austria, Belgia, Wielka Brytania, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Hiszpania, Rumunia, Szwecja i Szwajcaria.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.