Biuro prasowe Ford Polska

Nagrody Fleet Derby 2020 rozdane! Ford otrzymuje nagrodę za napęd hybrydowy Plug-In oraz systemy bezpieczeństwa. Modele dostawcze Forda również na podium

Ford został jednym z laureatów dziewiątej edycji ogólnopolskiego plebiscytu flotowego Fleet Derby 2020 i otrzymał trzy statuetki za zajęcie pierwszego miejsca. W tym roku zgłoszenia były przyjmowane w 6 kategoriach i 32 podkategoriach, a branża flotowa oceniła w głosowaniu 59 firm.

  • W ramach ogólnopolskiego plebiscytu Fleet Derby 2020 branża flotowa wybrała najlepsze usługi i produkty dla tego rynku – w głosowaniu oddano 170 tys. głosów.
  • Ford zwyciężył w kategorii Motoryzacyjna Marka Flotowa: Samochody Użytkowe.
  • W kategorii Napędy Alternatywne: Napęd hybrydowy typu plug-in (PHEV – Plug-in Hybrid Electric Vehicles) pierwsze miejsce zajęły modele Kuga, Explorer oraz Transit i Tourneo Custom.
  • System antykolizyjny Pre-Collision Assist z funkcją wspomagającą omijanie przeszkód Evasive Steering Assist oraz system Lane Centring Assist i Stop & Go zdobyły najwięcej głosów w kategorii Produkt/Usługa Flotowa: Technologia i systemy bezpieczeństwa.

Nagrody Fleet Derby to ogólnopolski plebiscyt flotowy organizowany przez magazyn “Fleet”. Produkty i usługi flotowe są w nim oceniane przez branżę flotową, między innymi fleet menedżerów, osoby odpowiedzialne za politykę flotową w firmach czy decydentów flotowych. Tegoroczne głosowanie odbyło się w formie on-line i trwało od 2 stycznia do 16 czerwca 2020 roku. Łącznie oddano 170 tysięcy głosów.

Ford otrzymał trzy nagrody flotowe Fleet Derby 2020 zdobywając najwięcej głosów w kategorii Motoryzacyjna Marka Flotowa: Samochody Użytkowe, Napędy Alternatywne: Napęd hybrydowy typu plug-in – tutaj wyróżnienie zdobyły modele Kuga, Explorer oraz Transit i Turneo Custom, a także Produkt/Usługa Flotowa: Technologia i systemy bezpieczeństwa, gdzie pozytywnie zostały ocenione system antykolizyjny Pre-Collision Assist z funkcją wspomagającą omijanie przeszkód Evasive Steering Assist oraz Adaptive Cruise Control z Lane Centring Assist i Stop & Go.

– Wszystkie trzy wyróżnienia mają dla nas niezwykłe znaczenie. Przede wszystkim dlatego, że głosujący w plebiscycie Fleet Derby 2020 są specjalistami w branży flotowej znającymi dobrze ten rynek, produkty oraz usługi. Zwycięstwo naszych samochodów dostawczych w kategorii Motoryzacyjna Marka Flotowa zbiega się w dobrymi wiadomościami płynącymi z rynku. Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią awansowaliśmy na drugie miejsce w rankingach sprzedaży samochodów dostawczych w Polsce – mówi Bogusław Głód, dyrektor zarządzający Ford Polska.

Ford nagrodzony za napędy hybrydowe typu plug-in

Przedstawiona przez Forda strategia Go Electric to 14 zelektryfikowanych modeli do końca tego roku, a do końca 2021 w salonach tej marki będzie ich już 18.

– Cieszy nas, że rynek flotowy docenił naszą strategię Go Electric przyznając tym samym główną nagrodę naszym hybrydom Plug-In w kategorii Napędy Alternatywne: napęd hybrydowy typu plug-in. To dla nas istotna nominacja. W zeszłym roku Ford ogłosił, że każdy model, poczynając od nowego Focusa, otrzyma wersję z napędem wykorzystującym silnik elektryczny. W naszej ofercie znajdują się już nagrodzone Fordy Transit i Tourneo Custom Plug-In Hybrid, w tym roku w salonach pojawiła się zelektryfikowana nowa Kuga – najbardziej zelektryfikowany samochód Forda w historii, a już wkrótce polską premierę będzie miał model Explorer z napędem hybrydowym typu Plug-In – dodaje Bogusław Głód.

W kategorii Napędy Alternatywne: Napęd hybrydowy typu plug-in (PHEV – Plug-in Hybrid Electric Vehicles) Ford zdobył główną nagrodę dzięki zgłoszonym do plebiscytu modelom Kuga, Explorer oraz Transit i Tourneo Custom. Ford Transit Custom to znany i ceniony samochód dostawczy, który w zelektryfikowanej odmianie Plug-In Hybrid pozwala na przejechanie w trybie całkowicie elektrycznym do 50 km, a baterie tej hybrydy mogą być ładowane zarówno podczas jazdy, jak i z gniazdka elektrycznego. W ofercie znajduje się również jego osobowa odmiana, czyli Tourneo Custom, który może pomieścić na swoim pokładzie do 9 dorosłych osób.

Ford Kuga jest natomiast najbardziej zelektryfikowanym obecnie modelem Forda w polskich salonach. W ofercie występuje jako miękka hybryda, z pełnym hybrydowym układem napędowym oraz nagrodzonym systemem hybrydowym Plug-In Ten ostatni oferuje moc na poziomie 225 KM i pozwala z trybie elektrycznym na pokonanie nawet 56 kilometrów!

Model Explorer to największy z oferowanych SUV-ów Forda. Odmiana z hybrydą plug-in już wkrótce zagości w naszych salonach. Samochód będzie oferował siedmiomiejscowe wnętrze i moc na poziomie 475 KM. Nowy Ford Explorer przy pełnym naładowaniu może przejechać do 40 km korzystając wyłącznie z energii elektrycznej, nie emitując przy tym żadnych spalin.

Technologie i systemy bezpieczeństwa również zostały docenione przez specjalistów flotowych. Ford został doceniony za system antykolizyjny Pre-Collision Assist z funkcją wspomagającą omijanie przeszkód Evasive Steering Assist oraz system Adaptive Cruise Control z Lane Centring Assist i Stop & Go.

Nagrodzony system antykolizyjny Pre-Collision Assist pozwala na zredukowanie siły uderzenia lub całkowite uniknięcie kolizji podczas jazdy w korkach ulicznych i z niską prędkością. Gdy kierowca odruchowo rozpocznie manewr wymijania przeszkody, dostaje wsparcie ze strony systemu wspomagającego omijanie przeszkód Evasive Steering Assist, który precyzyjnie dobiera moment skrętu w układzie kierowniczym, a następnie ułatwia powrót na tor jazdy.

Natomiast Adaptive Cruise Control z Lane Centring Assist i Stop & Go pozwala wybrać i utrzymuje zadaną prędkość oraz monitoruje drogę przed samochodem. Gdy jadący przez samochód zwolni lub zahamuje system zapewni odpowiednia odległość. Całość uzupełniona jest funkcją utrzymywania pojazdu na środku pasa ruchu oraz automatycznym zatrzymaniem się i ponownym rozpoczęciem jazdy.

Ogłoszenie wyników Plebiscytu Fleet Derby 2020 nastąpiło 23 czerwca 2020. Statuetki Fleet Derby zostały wręczone przez przedstawicieli redakcji magazynu Fleet.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.