Biuro prasowe Ford Polska

Ford Transit Custom najlepszym samochodem dostawczym w plebiscycie The Best of Moto 2023

Czytelnicy serwisu Moto.pl wybrali Forda Transita Customa najlepszym samochodem dostawczym w tegorocznym plebiscycie The Best of Moto 2023. Po znakomitym przyjęciu przez dziennikarzy, model spotkał się więc także z dużym uznaniem wśród klientów.

Tegoroczna edycja jest już szóstą odsłoną plebiscytu The Best of Moto. Jak co roku, dziennikarze Moto.pl, jednego z najważniejszych mediów motoryzacyjnych w Polsce, wzięli pod lupę cały rynek i znaleźli na nim prawdziwe perełki.

Następnie pomogli im czytelnicy, którzy niemal przez dwa miesiące wybierali najlepsze samochody roku w czternastu kategoriach. To właśnie oni wybrali Forda Transita Customa najlepszym samochodem dostawczym na rynku. To historyczna nagroda, bowiem kategoria ta dołączyła do agendy konkursu właśnie przy okazji tegorocznej edycji.

– Nasze samochody dostawcze Ford Pro nie bez powodu są najpopularniejsze w Europie. Potwierdzają to właśnie zdobyte dwie najważniejsze nagrody dla samochodów dostawczych w Europie – Transit Custom zdobył tytuł International Van of the Year 2024 (IVOTY), a Ranger International Pick-Up Award 2024 (IPUA). Nowy Transit Custom zdobył już kilka cennych nagród, a docenienie przez polskich klientów jest dla nas niezwykle cenne. Samochód przenosi funkcjonalność i wydajność w prowadzeniu biznesu na zupełnie nowy poziom i cieszymy się, że zostało to zauważone również w prestiżowym konkursie The Best of Moto redakcji Moto.pl – powiedział Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

Przypomnijmy, że nowy Transit Custom został zaprojektowany od podstaw na nowej platformie, aby zwiększyć ładowność, ułatwić dostęp do wnętrza oraz poprawić komfort kierowcy. Poprawiono także właściwości jezdne, łatwość obsługi samochodu oraz tradycyjnie zapewniono wydajne i ekonomiczne jednostki napędowe.

Nowy Transit Custom jest też w pełni zintegrowany z platformą oprogramowania i usług Ford Pro. Oznacza to chociażby standardową łączność 5G umożliwiającą bezprzewodowe aktualizacje, odblokowujące nowe możliwości samochodu. Model można też połączyć z usługą FordLIIVE zwiększającą wydajność prowadzonego biznesu.

To, co robi duże wrażenie w nowej generacji modelu, to innowacyjna kierownica, którą można złożyć na płasko. Tym samym samochód może stać się podstawą pod laptopa czy płaskim stolikiem umożliwiającym zjedzenie posiłku.

W sprzedaży jest najszersza gama wersji modelu w historii. Obejmuje ona hybrydę plug-in, wersję z inteligentnym napędem na cztery koła czy wyjątkowe w swojej klasie nadwozie MultiCab. Zapewnia ono niezależną przestrzeń ładunkową na dłuższe przedmioty obok siedzeń w drugim rzędzie. W przyszłym roku na rynku pojawi się także w pełni elektryczny Ford E-Transit Custom.

Ogłoszenie zwycięzców The Best of Moto 2023 z uroczystym wręczeniem statuetek odbyło się 23 listopada 2023 roku, a relację z wydarzenia można było śledzić na żywo w serwisie Moto.pl.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.