Biuro prasowe Ford Polska

Ford „Najbardziej innowacyjną marką o dużym wolumenie sprzedaży roku 2023” w konkursie AutomotiveINNOVATIONS

Ford został uznany za „Najbardziej innowacyjną markę o dużym wolumenie sprzedaży 2023” w corocznym konkursie AutomotiveINNOVATIONS, zdobywając najwyższe wyróżnienia w kategoriach „Autonomiczna jazda i systemy ADAS’ oraz „Usługi oparte na komunikacji sieciowej” w grupie marek o dużym wolumenie sprzedaży.

  • Ford został doceniony w corocznym konkursie AutomotiveINNOVATIONS, zdobywając tytuł „Najbardziej innowacyjnej marki o dużym wolumenie sprzedaży” po raz pierwszy od 2014 roku.
  • Ford w drodze do nagrody głównej wygrał dwie z czterech kategorii dla marek o dużym wolumenie sprzedaży, w tym „Autonomiczna jazda i systemy ADAS” oraz „Usługi oparte na komunikacji sieciowej”.
  • System BlueCruise, dostępny w Mustangu Mach-E, został wymieniony jako szczególny przykład innowacji w zakresie autonomicznej jazdy i zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy

Centrum Zarządzania Motoryzacją i niemiecki oddział globalnej sieć firm świadczących usługi audytorskie i doradcze PricewaterhouseCoopers GmbH uznały Forda za zwycięzcę konkursu po przeanalizowaniu innowacji zgłoszonych przez 29 globalnych koncernów motoryzacyjnych reprezentujących ponad 80 marek. Łącznie w procesie analizy kandydatów do nagród w edycji 2023 uwzględniono 1088 innowacji. Ford uzyskał ogólny wynik 91,2 punktów, wyprzedzając zajmującego drugie miejsce VW (82,0 punktów) i zajmującą trzecie miejsce Toyotę (64,6 punktów).

Wprowadzenie systemu BlueCruise1, dostępnego w Mustangu Mach-E zaawansowanego asystenta kierowcy, reprezentującego 2 poziom autonomii jazdy bez użycia rąk – który od kwietnia jest dopuszczony do użytku na odcinkach autostrad w Wielkiej Brytanii – przyczyniło się do zwycięstwa Forda w kategorii „Autonomiczna jazda i systemy ADAS” i do zdobycia nagrody głównej. System Pro Trailer Hitch Assist, ułatwiający manewrowanie podczas holowania przyczepy, dostępny w modelu F-150, również otrzymał specjalne wyróżnienie.

Oparta na przetwarzaniu danych w chmurze nawigacja SYNC 42, która montowana jest w Focusie, zapewniła Fordowi pierwsze miejsce w kategorii „Connected Car Services”, jednocześnie firma uzyskała dobre wyniki w pozostałych dwóch kategoriach, zajmując drugie miejsce zarówno w kategorii „Electric Drive”, jak i „Interface and Connectivity”.

„W ciągu naszej 120-letniej historii konsekwentnie wprowadzaliśmy innowacje, produkując pojazdy i opracowując rozwiązania techniczne z myślą o potrzebach klientów” – powiedziała Silke Seitz, dyrektor Digital Products Europe, która odebrała nagrodę w imieniu Forda. „Przemysł motoryzacyjny zmienia się obecnie w tempie niespotykanym nigdy wcześniej, więc docenienie naszej innowacyjności w tym czasie jest powodem do dumy i świadectwem naszych umiejętności dostosowywania się do zmian, kompetencji i niegasnących aspiracji firmy.”

Centrum Zarządzania Motoryzacją jest niezależnym instytutem zajmującym się badaniami nad motoryzacją i mobilnością oraz doradztwem strategicznym. Jego siedzibą jest Uniwersytet Nauk Stosowanych w Bergisch Gladbach w Niemczech. Nagrody AutomotiveINNOVATIONS są przyznawane są innowacyjnym rozwiązaniom w dziedzinie inżynierii motoryzacyjnej przez jury pod przewodnictwem dyrektora centrum prof. dr Stefana Bratzela, we współpracy z niemieckim oddziałem globalnej sieci firm świadczących usługi audytorskie i doradcze PricewaterhouseCoopers AG.

Prof. Bratzel podkreślił, że Ford jest najbardziej innowacyjną marką o dużym wolumenie sprzedaży po raz pierwszy od 2014 roku. „Jednym z czynników sukcesu była wysoka równowaga innowacyjnych atutów w najważniejszych obszarach technologicznych” – dodał Bratzel.

Nagrody zostały wręczone podczas uroczystości 13 lipca 2023 r. we Frankfurcie nad Menem, a organizacja świętuje 11 rocznicę nagradzania innowacji w branży motoryzacyjnej.

# # #

1 Ford BlueCruise to funkcja jazdy autostradowej bez korzystania z rąk. Kierowca może zdjąć ręce z kierownicy tylko wtedy, gdy znajduje się na odcinku Blue Zone, dopuszczonym dla tego systemu. Zawsze obserwuj drogę i bądź przygotowany na ponowne przejęcie kontroli nad pojazdem. Mimo wsparcia systemów należy zachować zasady bezpieczeństwa na drodze. Szczegółowe informacje i ograniczenia zamieszczono w instrukcji obsługi. [Zestaw BlueCruise Prep Kit zawiera urządzenia wymagane do funkcjonowania systemu]. Niezbędne jest zakupienie subskrypcji BlueCruise, która obejmuje korzystanie z danych, regularne aktualizacje map i przyszłe udoskonalenia funkcji. Aby skorzystać z BlueCruise należy dokonać aktywacji w systemie swojego Mustanga Mach-E za pomocą aplikacji FordPass App.

2 Nie prowadź samochodu, gdy jesteś zdekoncentrowany oraz podczas korzystania z urządzeń mobilnych. W miarę możliwości korzystaj z systemów sterowania głosem. Niektóre systemy mogą nie być dostępne, kiedy pojazd znajduje się w ruchu. Nie wszystkie systemy są kompatybilne ze wszystkimi telefonami.

Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii w cyklu WLTP, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 715/2007 i (WE) 2017/1151 w aktualnym brzmieniu. Przyjęta obecnie procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów różnych producentów.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.