Biuro prasowe Ford Polska

Elektryczny dreszczyk w rajdowym klimacie: nowy Ford Mustang Mach-E Rally szarżuje na szczyt wzgórza podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood

Po raz pierwszy w prawie sześcioletniej historii modelu Ford zabiera Mustanga Mach-E w miejsce, w którym nigdy wcześniej nie był. Inspirowany rajdami, elektryczny Ford Mustang Mach-E® Rally popędzi tam, gdzie kończy się asfalt, a zaczyna polna droga. 1

Podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood, miłośnicy marki i widzowie będą mogli podziwiać pierwszego elektrycznego SUV-a Forda inspirowanego rajdami samochodowymi, który będzie wjeżdżał na wzgórze, prowadzony przez Otta Tänaka, obecnego kierowcę Forda Pumy Hybrid Rally1 M-Sport i byłego rajdowego mistrza świata.

„Mustang Mach-E przejął wolność i radość z jazdy z której słyną Mustangi i uwolnił je od emisji spalin. Obecnie, dzięki Mustangowi Mach-E Rally, umożliwiamy naszym klientom swobodną jazdę poza asfaltem i poza utartymi szlakami” – powiedział Darren Palmer, wiceprezes ds. programów pojazdów elektrycznych w Ford Model e.

Mustang Mach-E Rally – pierwszy w historii, inspirowany rajdami, pięcioosobowy Ford Mustang – będzie dostępny w USA i w Europie.   

# # #

1 Oficjalne dane homologacyjne dotyczące zasięgu zostaną podane przed rozpoczęciem sprzedaży.

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.