Biuro prasowe Ford Polska

FORD SFINANSUJE ODBUDOWĘ STRUMIENIA NA FARMIE LONE OAKS UNIWERSYTETU TENNESSEE

Ford Motor Company i Instytut Rolnictwa Uniwersytetu Tennessee ogłosiły zawarcie historycznej umowy, która przyczyni się do rozwoju gospodarczego, edukacji i ochrony środowiska w regionie środkowego Południa.

Dzięki podpisanemu przez obie strony kontraktowi, strumień wody przepływający przez farmę Lone Oaks należącą do Uniwersytetu Tennessee zostanie przywrócony. UT Extension (jednostka zewnętrzna Uniwersytetu Tennessee) pracuje obecnie nad przekształceniem Lone Oaks, obiektu o powierzchni ponad 485 hektarów zlokalizowanego 45 minut drogi na wschód od Memphis, w bliskim sąsiedztwie rozbudowywanego również Ford BlueOval City, w światowej klasy centrum edukacyjne realizujące programy nauczania 4-H („head, heart, hands, health”, tłum. „umysł, serce, ręce i zdrowie”) oraz STEM („science, technology, education, and math”, tłum. „nauka, technologia, edukacja i matematyka”). W kwietniu bieżącego roku rozpoczęto budowę pierwszego z wielu nowych obiektów noclegowych w Centrum 4-H. Obecnie w programach realizowanych przez Lone Oaks co roku uczestniczy około 5 000 uczniów. Rozbudowa kompleksu umożliwi dalszy rozwój edukacji w systemie STEM.

– Co roku Instytut Rolnictwa Uniwersytetu Tennessee kształci w ramach programu STEM prawie 112 000 studentów z całego Tennessee – powiedział Randy Boyd, prezes UT. – Inwestycja Forda otwiera przed nami nowe perspektywy na wiele lat.

Linda C. Martin, tymczasowy starszy wicekanclerz i starszy wiceprezes UTIA, podkreśla natomiast, że możliwość oferowania programów edukacyjnych z noclegiem oraz codziennych zajęć 4-H i STEM w Lone Oaks jest ogromnym wzmocnieniem możliwości edukacyjnych całego regionu.

Zgodnie z ustawą The Clean Water Act z 1972 roku, która wymaga, aby zmiany w systemie wodnym spowodowane nowopowstającymi inwestycjami były równoważone w innym miejscu, rozbudowujący BlueOval City Ford przeznaczył swoje fundusze w projekt odbudowy strumienia na farmie Lone Oaks. Umowa zawarta między producentem, a uniwersytetem pozwala z jednej strony spełnić Fordowi wymagania prawne, a z drugiej przynosi korzyści całemu regionowi poprzez finansowanie edukacji 4-H i STEM w Lone Oaks. Podpisany kontrakt opiewa bowiem na sumę 16,5 miliona dolarów pokrywając tym samym koszty budowy i odtworzenia około 6 kilometrów strumieni na terenie kompleksu, a także zapewniając długoterminową stabilność finansową dla prowadzonych tu programów edukacyjnych. Umowa zakłada, że środki finansowe, które zostaną z projektu będą mogły być wykorzystane przez Fundację UT w celu wspierania programów edukacyjnych w Lone Oaks Farm.

– W firmie Ford naszym celem jest wywieranie pozytywnego wpływu na ludzi i planetę. Jesteśmy dumni, że możemy nawiązać współpracę z Uniwersytetem Tennessee. W efekcie pomożemy przywrócić i chronić strumienie oraz tereny podmokłe na farmie Lone Oaks, a także stworzyć możliwości edukacyjne, które zainspirują i przyniosą korzyści przyszłym pokoleniom – powiedział Bob Holycross, wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju, środowiska i inżynierii bezpieczeństwa w firmie Ford. – Nowe partnerstwo jest tylko jednym ze sposobów, w jaki możemy realizować nasz cel, czyli pomagać w budowaniu lepszego świata.

Poza Fordem i UTIA w projekt zaangażowanych jest także wielu innych partnerów, w tym m.in. Tennessee Wildlife Federation czyli organizacja wspierająca ochronę przyrody w Tennessee oraz West Tennessee River Basin Authority, niezależna jednostka Departamentu Środowiska i Konserwacji Tennessee. WTRBA zarządzająca rzekami, strumieniami i jeziorami, jest także odpowiedzialna za projektowanie, inżynierię, budowę oraz monitorowanie rekultywacji strumieni.

– Cieszymy się, że poza przywróceniem strumienia, nowe partnerstwo stworzy dodatkowe możliwości dla naszych specjalistów z UT Extension, którzy będą rozwijać programy STEM ukierunkowane na kształcenie umiejętności i przygotowanie młodzieży do studiów wyższych. Stale obserwujemy potrzeby pracodawców w regionie i dostosowujemy do nich nasze programy edukacyjne – mówi Ashley Stokes, dziekan UT Extension.

– Wizja Lone Oaks Farm zakłada zapoznanie uczniów z rolnictwem i ochroną przyrody poprzez nowoczesne programy edukacyjne STEM. Jesteśmy niezwykle podekscytowani możliwością współpracy z firmą Ford i wspierania zarówno jej działań związanych ze zrównoważonym rozwojem, jak i celów edukacyjnych Uniwersytetu i lokalnej społeczności – mówił Ben West, dyrektor ds. partnerstw strategicznych UTIA. – Cieszymy się, że ta inwestycja zapewni wysokiej jakości, praktyczne programy edukacyjne dla studentów w całym regionie przez kolejne dziesięciolecia.

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.