Biuro prasowe Ford Polska

Wyjątkowy Ford E-Transit we flocie Truck Care. W pełni elektryczne samochody dostawcze sprawdzają się także do zabudowy

Fordy E-Transity w wersji podwozie z pojedynczą kabiną dołączyły do floty Truck Care, firmy oferującej kompleksowy wynajem pojazdów użytkowych.

  • Firma Truck Care zdecydowała się na zakup w pełni elektrycznych Fordów E-Transitów w wersji podwozie z pojedynczą kabiną.
  • To jedna z pierwszych takich transakcji w Polsce, potwierdzająca konkurencyjność E-Transita także jako samochodu do zabudowy.

Truck Care zamówił E-Transity serii 350 w wersji nadwozia L4 w kolorze Frozen White. Posiadają one napęd na tylne koła, silnik elektryczny o mocy 184 KM, automatyczną skrzynię biegów i baterię o pojemności użytecznej 68 kWh. Transakcję obsługuje dealer Auto Plaza z Warszawy, a pojazdy zostały wyposażone w zabudowę kontenerową w MR Auto. To pierwsze zabudowy wykonane na podwoziu E-Transita w Polsce.

Wszystkie samochody są standardowo dostępne z bogatym wyposażeniem. Obejmuje ono m.in. 12-calowy dotykowy ekran systemu SYNC4, który zapewnia m.in. aktualizacje OTA czy bezprzewodową obsługę Android Auto i Apple CarPlay. W standardzie znajduje się także automatyczna klimatyzacja, tempomat z ogranicznikiem prędkości czy podgrzewane fotele. E-Transit w zamówionej wersji wyposażenia Trend zawiera także bogatą gamę systemów bezpieczeństwa, obejmującą m.in. system monitorowania koncentracji kierowcy Driver Alert czy system wspomagający kierowcę w unikaniu lub zmniejszaniu skutków kolizji z poprzedzającymi pojazdami, pieszymi lub rowerzystami Collision Mitigation System.

Ford E-Transit w wersji podwozie to wszechstronny samochód dostawczy, który zapewnia niezawodność, wydajność i elastyczność dla różnych zastosowań. Jako lider w swoim segmencie (dane sprzedażowe PZPM po czerwcu 2023 r.) elektryczny samochód dostawczy sprawdza się także do zabudowy, podobnie jak jego spalinowy odpowiednik. Podwozie Forda E-Transita umożliwia bogate możliwości personalizacji, by jak najlepiej dostosować się do indywidualnych potrzeb i wymagań klientów.

– Cieszymy się, że możemy pomagać kolejnym firmom w przyspieszeniu transformacji na w pełni elektryczne samochody dostawcze. Nasz E-Transit okazuje się dla wielu firm zdecydowanie najlepszym wyborem, oferując bogate wyposażenie i niskie koszty eksploatacji w połączeniu z codzienną użytecznością. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym usługom klienci Truck Care będą mogli wejść na jeszcze wyższy poziom pod względem wydajności prowadzenia biznesu – powiedział Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

– Z ogromną satysfakcją ogłaszamy naszą najnowszą transakcję z Fordem dotyczącą dodania do naszej oferty wynajmu modelu e-Transit. To kluczowy krok w kierunku dalszej elektryfikacji naszej floty, co podkreśla nasze zobowiązanie do promowania zrównoważonych praktyk transportowych. Jesteśmy przekonani, że klienci docenią zalety korzystania z tych nowoczesnych, bezemisyjnych pojazdów dostawczych – podkreślił Łukasz Chyliński, prezes zarządu Truck Care.

– Jesteśmy pierwszą firmą na polskim rynku, która wprowadza do swojej floty wynajmu krótkoterminowego nowe, elektryczne pojazdy dostawcze Ford E-Transit. To istotny krok w kierunku zrównoważonej przyszłości, a jednocześnie możliwość dla naszych klientów do bezpośredniego doświadczenia korzyści płynących z tych innowacyjnych rozwiązań. Jest to również konkretne wyrażenie naszego zaangażowania w innowacje oraz troski o środowisko naturalne – dodał Maciej Derlatka, kierownik ds. wynajmu krótkoterminowego w Truck Care.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.