Biuro prasowe Ford Polska

Trzy platynowe oceny bezpieczeństwa Euro NCAP dla modeli dostawczych Ford Pro

Nowy kompaktowy Transit Connect 1,2 z gamy modeli Ford Pro otrzymał dziś platynową ocenę, w testach bezpieczeństwa samochodów, przeprowadzanych przez niezależnych ekspertów Euro NCAP.

Jest to najwyższy możliwy do osiągnięcia wynik, uzyskany w testach, które odbywały się według najnowszych, rygorystycznych standardów Euro NCAP.

Wynik Transita Connect oznacza, że Ford Pro dysponuje obecnie trzema najwyżej ocenianymi samochodami dostawczymi w rodzinie modeli Transita najnowszej generacji. Również nowy Transit Custom 2,3 i Transit Courier 2,4 zdobyły Platinum Award w zakresie bezpieczeństwa, przyznaną według najnowszych norm Euro NCAP 2024.

„Wiemy, że wielu naszych klientów spędza długie dni w drodze i często przewozi ciężkie ładunki. Bezpieczeństwo w takich okolicznościach jest dla nich szczególnie ważne. Najnowsze wyniki Euro NCAP dowodzą, że firmy mogą zaufać Fordowi Pro, który zapewnia odpowiednią ochronę zarówno ładunków, jak i kierowców, by mogli realizować dostawy dla swoich klientów i bezpiecznie wracać do domu po pracy” – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny Ford Pro w Europie.                                    

Działania Ford Pro, których celem jest zapewnienie kierowcom bezpieczniejszej i wydajniejszej pracy, wykraczają poza zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, montowane w pojazdach. Ford Pro Telematics 6 oferuje możliwość korzystania z doradztwa w kabinie i dzielenia się spostrzeżeniami na temat jazdy, natomiast alerty inteligentnej obsługi technicznej FORDLiive mają za zadanie ostrzegać właścicieli o drobnych usterkach pojazdu, dzięki czemu można je usunąć, zanim staną się poważniejszymi problemami.

# # #

1 Zgodnie z oficjalnymi danymi homologacyjnymi Ford Transit Connect uzyskuje emisję CO2 127-175 g/km (WLTP) i osiąga zużycie paliwa 4,8-7,7–l/100 km (WLTP). 

2 Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 2 i (WE) 715/2007 w aktualnym brzmieniu (wszystkie pomiary WLTP). Przyjęta obecnie procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów oraz różnych producentów. Dane emisji CO2 i zużycia paliwa mogą się różnić w zależności od wersji pojazdów oferowanych na poszczególnych rynkach.

3 Ford Transit Custom uzyskuje homologowaną emisję CO2 na poziomie 178-296g/km wg WLTP i homologowane zużycie paliwa 6,8-11,3l/100 km wg WLTP. 

4 Ford Transit Courier uzyskuje homologowaną emisję CO2 na poziomie 137-202  g/km wg WLTP i homologowane zużycie paliwa 5,2-7,7 l/100 km wg WLTP.

5 Systemy asystenckie wspomagające kierowcę są uzupełnieniem jego uwagi, ale nie zastępują oceny sytuacji i konieczności kontrolowania pojazdu przez kierowcę. Mimo ich wsparcia należy zachować zasady bezpieczeństwa na drodze. Szczegółowe informacje i ograniczenia znajdują się w instrukcji obsługi.

6 Ford Pro E-Telematics jest dostępny bezpłatnie przez okres jednego roku od daty rozpoczęcia gwarancji, a następnie na zasadach subskrypcji, po uzgodnieniu warunków Ford Smart Mobility. Przekazuje – oprócz stanu technicznego pojazdu – kompleksowy zestaw danych, w tym lokalizację i mapowanie, zachowanie podczas jazdy, zużycie paliwa/energii. System ma możliwość współpracy z pojazdami wielu marek, a poprzez dołączoną aplikację dla kierowców umożliwia współpracę z menedżerami floty. Klienci flotowi mogą kontaktować się z Centrum Komunikacji Ford Pro Software pod adresem softwaresolutions@fordpro.com, gdzie uzyskają informacje na temat powyższych produktów Ford Telematics.

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.