Biuro prasowe Ford Polska

Akcja Klimatyzacja PRO w serwisach Forda. Dlaczego warto sprawdzić i zdezynfekować klimatyzację?

W okresie wiosenno-letnim warto zadbać o sprawność klimatyzacji, aby nawet w najcieplejsze dni dawała wytchnienie od upałów i była w pełni bezpieczna. Dlatego Ford Polska co roku organizuje Akcję Klimatyzacja PRO – w jej ramach oferowane są przeglądy klimatyzacji w promocyjnych cenach.

Większość użytkowników samochodów nie wyobraża sobie życia bez klimatyzacji. Dlatego regularnie warto ją serwisować oraz dbać o jej dezynfekcję. Sprawna klimatyzacja – oprócz zapewniania odpowiedniej temperatury – pełni kilka ważnych funkcji. Między innymi osusza powietrze i zapobiega parowaniu szyb.

Warto przy tym pamiętać, że każdego roku układ klimatyzacji w samochodzie może tracić część czynnika chłodniczego, co może prowadzić do zwiększonego zużycia paliwa. Ale to nie jedyny powód dla którego warto pamiętać o regularnych przeglądach tego układu. Zagrzybiona i zainfekowana bakteriami klimatyzacja może być niebezpieczna dla zdrowia podróżujących – dlatego tak ważna jest jej profesjonalnie przeprowadzona dezynfekcja.

W związku z dbałością o klientów Forda, marka jeszcze przed letnimi upałami po raz kolejny organizuje Akcję Klimatyzacja PRO. Serwis klimatyzacji można przeprowadzić niezależnie lub podczas zaplanowanego przeglądu Forda – można to zrobić w prosty sposób podczas procesu rezerwacji wizyty w serwisie online, dodając usługę jako opcję dodatkową. Koszt usługi to 199 zł, a oferta jest ważna do 30 lipca 2024 roku.

Sprawdzenie układu obejmuje kompleksową kontrolę, a w zakres akcji wchodzą następujące czynności:

  • sprawdzenie działania wszystkich podzespołów
  • oględziny pod względem uszkodzeń oraz wycieków (w tym stanu filtra przeciwpyłkowego)
  • próba wydajności oraz pomiar temperatury
  • dezynfekcja układu (kanałów wentylacyjnych)
  • dezynfekcja parownika
  • ozonowanie

Podczas wizyty w serwisie można również wymienić filtr kabinowy powietrza Ford micronAir® proTect. Daje on dodatkową pewność, że powietrze jest bezpieczne i czyste. Filtr usuwa nieprzyjemne zapachy i zatrzymuje drobne cząsteczki kurzu, pyłków i zanieczyszczeń – co zapewnia większy komfort cierpiącym na alergię. Dodatkowo filtr Ford micronAir® proTect może również chronić przed zanieczyszczeniami bakteryjnymi i wirusowymi.

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.