Biuro prasowe Ford Polska

Debiut Forda Mustanga GTD w Europie oraz zamówienia online jeszcze tego lata

Ford przygotowuje się do wprowadzenia do Europy najbardziej zaawansowanego i zuchwałego Mustanga w historii. Mustang GTD 1, który zadebiutuje w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, wyjedzie również na drogi Europy w celu przeprowadzenia testów, które otworzą mu drzwi do oficjalnego przejazdu Północnej Pętli Nürburgringu z pomiarem czasu w czwartym kwartale 2024 roku.

  • Ford Mustang GTD zadebiutuje w Europie w czerwcu, w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, a następnie wystartuje w 24 Hours of Spa i Goodwood Festival of Speed
  • Intensywne testy w Europie przygotowujące do oficjalnego startu modelu na Północnej Pętli Nürburgringu w czwartym kwartale 2024 r.
  • Kolejne rozdziały opowieści o Mustangu GTD dostępne są online i dostarczają nowych szczegółów na temat zaawansowanych technologii, które sprawiają, że jest to supersamochód z duchem Mustanga
  • Listy zamówień na Mustanga GTD w Ameryce Północnej na lata modelowe 2025 i 2026 zamykają się ponad 7500 wnioskami o limitowaną produkcję supersamochodu

„Przeprowadziliśmy intensywne testy Mustanga GTD w Ameryce Północnej, w tym okrążenia na torach Sebring International Raceway i Virginia International Raceway. Wszystko to miało na celu stworzenie samochodu, który będzie w stanie pokonać tor Nürburgring w czasie poniżej siedmiu minut” – powiedział główny inżynier programu Mustanga GTD, Greg Goodall. „Kolejnym krokiem jest przeniesienie się na europejskie drogi i specjalne sesje testowe na torze Nürburgring, przed jazdą na czas jeszcze w tym roku.”

Mustang GTD, zbudowany z myślą o pokonaniu najlepszych sportowych pojazdów w Europie, po swoim europejskim debiucie w Le Mans pojawi się na starcie 24-godzinnego wyścigu Spa i podczas Goodwood Festival of Speed.

Pierwszemu pojawieniu się Mustanga GTD w Europie towarzyszyć będzie nowa seria historii online, która przedstawia podzespoły i rozwiązania techniczne, które sprawiają, że to supersamochód z duszą Mustanga. Seria wykorzystuje realistyczne, generowane komputerowo rendery, ilustrujące najnowocześniejszy układ zawieszenia i turbodoładowany silnik V8 o mocy ponad 800 KM, 2, 3 oraz wiele innych elementów.

Zdjęcia i filmy prezentują wyczynowy osprzęt w sposób odpowiadający wysokim osiągom i charakterowi Mustanga GTD. Fani mogą odwiedzić kanały Mustanga lub Ford Motor Company na Instagramie, Facebooku, TikTok, YouTube i X, lub stronę Mustanga GTD na Ford.com, aby śledzić najnowsze wiadomości i informacje na bieżąco.

Pojawienie się Mustanga GTD na europejskich imprezach przypada na czas, gdy na kontynencie trwają przygotowania do otwarcia list zamówień od potencjalnych nabywców modelu. Okres składania wniosków dla klientów z Ameryki Północnej został zamknięty 21 maja ponad 7500 wnioskami od osób zainteresowanych zakupem Mustanga GTD w roku modelowym 2025 lub 2026. Wnioskodawcy reprezentują szerokie spektrum zainteresowań, jednak główną grupę stanowią przedstawiciele sportów motorowych. Generują oni ponad 20 proc. ruchu na stronie zamówień Mustanga GTD. Wśród indywidualnych wnioskodawców, jeden na czterech to właściciel Mustanga, natomiast jeden na pięciu twierdzi, że posiada pojazd konkurencji o podobnych osiągach.

„Mustang GTD odzwierciedla naszą ideę stworzenia homologowanego do ruchu publicznego samochodu wyścigowego z sercem Mustanga i ambicją wygrywania z najlepszymi w Europie. Odkąd otworzyliśmy listy zamówień dla północnoamerykańskich konsumentów widzimy, jak klienci reagują na naszą ofertę” – powiedział Jim Owens, menedżer marki Mustang GTD. „Wszystko jedno, czy mają samochód sportowy konkurenta, czy innego Mustanga, wyścigowe osiągi Mustanga GTD są dla nich najważniejsze.”

Więcej informacji na temat europejskich list zamówień zostanie udostępnionych w czerwcu.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Ford Mustang (@fordmustang)

 

# # #

1 Oficjalne dane homologacyjne dotyczące zużycia emisja zostaną podane przed rozpoczęciem sprzedaży. Zgodnie ze Światową Zharmonizowaną Procedurą Badania Pojazdów Lekkich (WLTP).

Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii w cyklu WLTP, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 715/2007 i (WE) 2017/1151 w aktualnym brzmieniu. Przyjęta obecnie procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów oraz różnych producentów.

2 Moc i moment obrotowy mierzone zgodnie z normami ECE R85-00.

3 Moc i moment obrotowy są niezależnymi od siebie parametrami i ich maksymalne wartości nie mogą być osiągnięte jednocześnie.

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.