Biuro prasowe Ford Polska

Nowy Ford Tourneo Custom przystosowany do przewozu osób na wózku inwalidzkim

Nowy Ford Tourneo Custom oferuje obszerne wnętrze i dziewięć miejsc siedzących, które można wygodnie konfigurować. Jego układy napędowe obejmują między innymi hybrydę plug-in oraz wariant z napędem na obie osie. W ostatnim czasie samochód zyskał również homologację dającą możliwość przewozu osoby na wózku inwalidzkim.

Tourneo Custom został zaprojektowany z myślą o podniesieniu wszechstronności pojazdu i jego atrakcyjności zarówno w grupie klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Na liście jego wyposażenia można znaleźć między innymi elastyczne regulowane tylne siedzenia montowane na szynach, drzwi boczne obsługiwane bez użycia rąk, system audio B&O, a także panoramiczny dach.

Samochód występuje na rynku z silnikami wysokoprężnymi EcoBlue najnowszej generacji, oferującymi moc 150 KM lub 170 KM. Napęd może być przekazywany przez ośmiostopniową przekładnią automatyczną lub sześciostopniową skrzynię manualną. W ofercie występuje również wersja z napędem na wszystkie koła.

W nowym Tourneo Custom Plug-In Hybrid zastosowano równoległy układ hybrydowy o łącznej mocy 232 KM. Dzięki silnikowi elektrycznemu i akumulatorowi o pojemności 11,8 kWh pozwala na jazdę z zasilaniem w pełni elektrycznym na dystansie do 52 kilometrów i bezproblemowe poruszanie się w miejskich strefach bezemisyjnych.

Jego przestronne i ustawne wnętrze idealnie sprawdza się przy adaptacji dla jednego wózka. W tej specyfikacji wystarczy wypiąć jedną część ostatniego rzędu foteli, co oznacza, że samochodem może podróżować w sumie siedem osób.

Homologowana adaptacja – przeprowadzona przez firmę FC Auto System Częstochowa – wiąże się z zamontowaniem szyn w podłodze, dzięki którym wózek mocowany jest pasami. Układ obejmuje trzypunktowy pas bezpieczeństwa, który zapewnia gwarancję zabezpieczenia osoby podróżującej. W zestawie znajdują się również najazdy, które umożliwiają wjazd do samochodu osobie z ograniczoną sprawnością.

Zaletą takiego rozwiązania jest jego nieinwazyjność w konstrukcję samochodu. Dzieje się tak dlatego, że nowy Ford Tourneo Custom oferuje pełną możliwość adaptacji wnętrza – drugi i trzeci rząd foteli zamontowany jest na szynach, co oferuje wiele różnych konfiguracji w kabinie. Konstrukcja umożliwia przesuwanie foteli do przodu lub do tyłu wzdłuż karbowanych szyn osadzonych w podłodze tylnej części kabiny, ale możliwe jest także całkowite wymontowanie siedzeń. Trzy indywidualne fotele w drugim rzędzie można przesuwać niezależnie od siebie, natomiast trzeci rząd siedzeń jest dzielony na podwójny i pojedynczy fotel.

Nowy Tourneo Custom ma nisko położoną podłogę, a jego całkowita wysokość to mniej niż dwa metry. Dzięki temu można korzystać z garaży i parkingów wielopoziomowych, które są często niedostępne dla pojazdów z jego segmentu.

Sprzedażą samochodów ze specjalistycznymi zabudowami zajmuje się wielu dealerów Forda. Ceny konwersji samochodów zależą od modelu i potrzeb klienta.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.