Biuro prasowe Ford Polska

„Zmiany są ekstra!”. Marcin Szamborski – śmigłowcowy mistrz świata gościem programu Ford Polska „AutentycznE rozmowy w E-Transicie”

Po rozmowie z Marcinem Szamborskim ciężko jednoznacznie zdecydować, czy jest on pilotem śmigłowca, który uwielbia podróże, czy może podróżnikiem, który kocha latanie śmigłowcem. Zapraszamy na najnowszy odcinek z cyklu „AutentycznE rozmowy w E-Transicie”, który prowadzi Beata Sadowska. Całą rozmowę można obejrzeć na kanale YouTube Ford Polska.

Pilot, instruktor, podróżnik. O śmigłowcach może rozmawiać godzinami. To jego pasja, która stała się sposobem na życie. Brał udział w najważniejszych zawodach lotniczych – jest członkiem Śmigłowcowej Kadry Narodowej. Jest również pilotem turystycznym, instruktorem oraz właścicielem firmy.

Marcin Szamborski jest również pierwszym Polakiem, który odbył podróż śmigłowcem dookoła świata. Lot zajął 38 dni. Podczas rozmowy w programie „AutentycznE rozmowy w E-Transicie” opowiedział między innymi o swojej pasji i o tym, dlaczego woli północ Europy.

– Latając do Norwegii, zacząłem się zastanawiać, po co wymyślono południe Europy. Na północy jest czysto, są nieprawdopodobne przestrzenie i czyste powietrze. Dodatkowo przez trudne warunki jest tutaj mniej ludzi. Mieszkańcy tych terenów muszą się wspierać, żeby przetrwać. To się czuje, gdy przebywamy z nimi na co dzień – wspomina Marcin Szamborski.

„AutentycznE rozmowy w E-Transicie” to projekt Ford Polska. Prowadzącą program jest Beata Sadowska, a do Mobilnego Studia E-Transit zaprasza gości, którzy odmienili swoje życie i – w zgodzie z własnymi marzeniami – wybrali swoją pasję.

Pierwszy odcinek serii został wyemitowany 2 października 2023 na kanale YouTube Ford Polska, a gościem programu byli między innymi Maja Włoszczowska – polska kolarka górska, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, wielokrotna wicemistrzyni i mistrzyni Europy, Paweł Kunachowicz – prawnik, który zrzucił togę i został przewodnikiem wysokogórskim, a także podróżniczka Lexie Alford, która ustanowiła oficjalny rekord świata jako pierwsza osoba, która okrążyła kulę ziemską samochodem elektrycznym – Fordem Explorerem.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.