Biuro prasowe Ford Polska

Ford Mustang GT3 w wyścigach długodystansowych – premiera czwartego odcinka dokumentu z serii „Mustang Endurance”

Ford po raz pierwszy wystawia Mustanga GT3 w wyścigach długodystansowych. Z tej okazji powstała seria filmów pt. „Mustang Endurance” dokumentująca przygotowania zespołu Ford Performance do jednego z najgorętszych sezonów w historii. Zapraszamy na czwarty odcinek noszący tytuł „Odliczanie”.

W czwartym odcinku spotykamy zespół Ford Performance na torze Daytona International Speedway na Florydzie. To właśnie tutaj rozgrywany będzie w styczniu 24-godzinny wyścig Rolex 24 Daytona. Czwarty odcinek był kręcony w połowie grudnia 2023 roku i był to pierwszy dzień przedsezonowych testów. To pierwszy raz, kiedy Mustang GT3 pojawił się na torze obok swoich rywali.

– Nie można kupić sukcesu, nie można kupić osiągów. Trzeba znaleźć odpowiednich ludzi, którzy zbudują wszystko od podstaw. To wymaga cierpliwości – powiedział Larry Holt, Multimatic Motorsport.

Podczas jazd testowych zespół testował między innymi aerodynamikę Mustanga GT3. Z jednej strony samochód powinien mieć jak najmniejszy opór powietrza, ale równocześnie musi mieć jak największą siłę docisku. Dlatego tak ważne są te testy – kierowcy pokonują kolejne okrążenia, a następnie konsultują się z mechanikami. Tutaj nie ma miejsca na niedociągnięcia i błędy.

„Mustang Endurance” to pięcioodcinkowy serial dokumentalny pokazujący pracę zespołu Ford Performance nad nowym Mustangiem GT3 i wszystkie etapy przygotowań do styczniowego debiutu w słynnym wyścigu Rolex 24 w Daytonie.

Kamery miały nieograniczony dostęp za kulisy. Ekipie wideo udało się zarejestrować dramaturgię i determinację niezbędną do startów na światowych torach. Dzięki tej wyjątkowej produkcji widz może towarzyszyć ekipie na deszczowym torze Sebring, w upalnej Barcelonie, a także w północnej Anglii i południowych Stanach Zjednoczonych.

Wśród osób występujących w serialu pojawili się wszyscy kluczowi uczestnicy, m.in. Kevin Groot – globalny menedżer ds. samochodów sportowych i Larry Holt – lider Multimatic Motorsport. Wypowiedzieli się również kierowcy oraz przedstawiciele załóg, a także inżynierowie, projektanci, konstruktorzy silników i technicy.

Całość jest przedstawiona jako przygotowania biegacza do maratonu, skupiając się na kilku aspektach – pracy nad ciałem (podwoziem i aerodynamiką), sercem (silnikiem) i umysłem (ludźmi, którzy to wszystko tworzą).

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.