Biuro prasowe Ford Polska

Ford Pro umacnia pozycję lidera dzięki dwóm międzynarodowym nagrodom – Transit Custom z tytułem International Van of the Year oraz Ranger jako pick-up roku

Ford Pro zdobywa podwójne wyróżnienie odbierając nagrodę International Van of the Year (IVOTY) dla nowego Transita Customa oraz International Pick-up Award (IPUA) dla nowego pick-upa Rangera.

Ford Pro zdobywał dublet nagród IVOTY i IPUA w tym samym roku trzykrotnie – więcej niż jakikolwiek inny producent – wcześniej w 2013 i 2020 roku.

Nagrody zostały wręczone podczas ceremonii na targach pojazdów użytkowych Solutrans w Lyonie we Francji. Wyróżnienia potwierdzają pozycję Ford Pro jako lidera na europejskim rynku pojazdów użytkowych.

Odbierając nagrody w imieniu Ford Pro, Tim Slatter, wiceprezes ds. programów produktowych w firmie Ford, powiedział: „Jest to powód do dumy dla zespołów Forda na całym świecie, które starają się dostarczać naszym klientom produkty o wysokiej jakości. Cieszymy się, że jury doceniło siłę naszych najnowszych pojazdów użytkowych, zbudowanych z myślą o potrzebach biznesowych klientów we wszystkich obszarach ich działalności.”

Transit Custom zdobywa tytuł IVOTY

Jury złożone z 25 dziennikarzy zajmujących się tematyką samochodów użytkowych uznało, że tytuł IVOTY 2024 należy się nowemu modelowi Transit Custom 1,2 wyprodukowanemu przez Ford Pro. Nowa generacja samochodu dostawczego Forda Pro, utrzymującej pozycję lidera w swoim segmencie 3 , trafiła do sprzedaży w Europie na początku tego roku, wprowadzając najszerszy wybór wariantów w historii oraz wyjątkowe, cyfrowe funkcje dostosowane do potrzeb klientów, jak modem 5G zapewniający superszybką łączność 4; aktualizacje oprogramowania dla ponad 30 modułów pojazdu; system automatyzacji powtarzalnych działań Delivery Assist, który może zaoszczędzić ponad 20 sekund na każdym postoju; pokładowy system Alexa; 5 odchylaną kierownicę i uniwersalne nadwozie MultiCab, które stanowi kontynuację wzorców efektywności samochodu, ustanowionych przez poprzednie generacje modelu.

Hans Schep, dyrektor generalny Ford Pro Europe, powiedział: „Jesteśmy bardzo dumni, że jury IVOTY przyznało tę prestiżową nagrodę nowemu Transitowi Custom. Transit Custom, będący liderem wśród jednotonowych samochodów dostawczych wybieranych przez europejskich klientów, został zaprojektowany i skonstruowany z myślą o spełnieniu ich różnorodnych potrzeb. Oprócz naszego wielokrotnie nagradzanego diesla, klienci wkrótce będą mieli do wyboru również wersje elektryczne i PHEV. Każdy model jest bogato wyposażony w innowacje i w superszybką łączność ze środowiskiem oprogramowania Ford Pro służącym do obsługi i kontroli czasu pracy samochodu w firmie, ładowania i zwiększania jego efektywności, co pomaga rozwijać się firmom naszych klientów.”

Jarlath Sweeney, przewodniczący International Van of the Year, powiedział: „Cóż, to jest «przybicie piątki» dla Forda Transita za zdobycie nagrody International Van of the Year 2024. Ford Transit zdobył nagrodę IVOTY już po raz piąty – zaczęło się w 2001 i potem w 2007 roku od modeli, które wówczas były bardzo wszechstronne. Wkrótce po wprowadzeniu na rynek, samodzielny jednotonowy wariant nowej generacji – Transit Custom – zapewnił sobie tytuły w 2013, w 2020 i teraz w 2024 roku. Gratulujemy wszystkim zaangażowanym w to znaczące osiągnięcie.”

Transit Custom był najlepiej sprzedającym się jednotonowym samochodem dostawczym w Europie w ubiegłym roku 3 , a także najlepiej sprzedającym się brytyjskim samochodem użytkowym w latach 2021 i 2022. Nowy model jest produkowany w najnowocześniejszym zakładzie montażowym Ford Otosan w Yeniköy w Turcji.

Ranger wraca z upragnioną nagrodą dla pick-upa roku

Po wyczerpujących testach drogowych i terenowych, przeprowadzonych na początku tego roku przez jury konkursu International Pick-up Award w Grecji, Ford Ranger 6,2 zdobył laur IPUA po raz trzeci, ustanawiając nowy rekord.

Ranger to najbardziej międzynarodowy produkt Forda. Został opracowany przez projektantów i inżynierów w australijskim centrum konstrukcyjnym Forda, jest produkowany w sześciu fabrykach Forda na czterech kontynentach i uwielbiany przez klientów w Europie. Ranger jest najlepiej sprzedającym się pick-upem w regionie od ośmiu lat i stanowi prawie połowę sprzedaży wszystkich pick-upów w Europie. 3

Całkowicie nowy model charakteryzuje się doskonałymi właściwościami jezdnymi w terenie 7, poprawionymi osiągami na utwardzonych drogach oraz niespotykanym dotąd stopniem wykorzystania łączności i nowoczesnych systemów, co sprawia, że jest on popularny zarówno wśród użytkowników biznesowych, jak i prywatnych. Ford Pro niedawno zaprezentował Rangera PHEV 8 – pierwszego pickupa z napędem hybrydowym typu plug-in w Europie – łączącego możliwość jazdy na napędzie elektrycznym z wszechstronnością Rangera przeznaczonego do ciężkiej pracy w firmie.

Model nagrodziło jury złożone z dziennikarzy-ekspertów z Europy, a także z Republiki Południowej Afryki, gdzie w Silverton pod Pretorią znajduje się fabryka Forda, z której wyjeżdża Ranger przeznaczony na rynek europejski.

Hans Schep powiedział: „Jesteśmy zachwyceni, że Ford Ranger został doceniony przez jury IPUA już po raz trzeci, co świadczy o jego nieprzemijającej od ośmiu lat atrakcyjności jako ulubionego pickupa Europejczyków. Nowy Ford Ranger trafia do klientów w najbogatszym wyborze wersji, które spełniają różne potrzeby – od komfortu na drodze po możliwości terenowe, co sprawdza się zarówno w pracy, jak i podczas weekendowych wyjazdów. Jest stworzony i do pracy, i do rekreacji.”

Jarlath Sweeney, przewodniczący jury konkursu, powiedział: „Ford zaliczył hat- tricka, zdobywając już trzy nagrody International Pick-up Award dla najlepiej sprzedającego się Rangera. W siódmej edycji konkursu IPUA szósta generacja Rangera uzupełnia kolekcję tytułów zdobytych wcześniej w latach 2013 i 2020. Gratulacje dla międzynarodowego zespołu rozwojowego Forda za stworzenie tego wyjątkowego pojazdu.”

 ###

1 Ford Transit Custom EcoBlue – zgodnie z homologacją: emisja CO2 178-296 g/km, zużycie paliwa 6,8-11,3 l/100 km (wszystkie pomiary WLTP).

2 Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 2 i (WE) 715/2007 w aktualnym brzmieniu. Przyjęta obecnie procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów różnych producentów.

3 Austria, Belgia, Wielka Brytania, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Hiszpania, Rumunia, Szwecja, Szwajcaria i Turcja.

4 FordPass Connect, aplikacja FordPass dla smartfonów i bezpłatne usługi powiązane z komunikacją sieciową są wymagane w przypadku korzystania z funkcji zdalnych (szczegóły można znaleźć w warunkach użytkowania FordPass). Usługi zdalne dla pojazdów skomunikowanych i ich funkcjonowanie zależą od dostępności wybranej sieci. Zmieniająca się technologia / sieci komórkowe / systemy pojazdu mogą ograniczać funkcjonalność i uniemożliwiać działanie usług korzystających z sieci. Usługi dla pojazdów skomunikowanych nie obejmują hotspotu Wi-Fi.

5 Siedem rynków europejskich – Austria, Francja, Niemcy, Irlandia, Włochy, Hiszpania i Wielka Brytania.Alexa będzie dostępna tylko w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim na obsługiwanych rynkach. Na innych rynkach nie można uzyskać dostępu do Alexy, pomimo możliwości korzystania z obsługiwanego języka. Aby korzystać z pokładowej funkcji Alexa, kierowcy muszą aktywować FordPass Connect w swoim samochodzie za pomocą aplikacji FordPass na smartfony lub ustawień w pojeździe. Dostęp do Alexa wymaga konta Amazon, systemu SYNC 4 lub SYNC 4A i FordPass Connect, bezpłatnej usługi powiązanej z komunikacją sieciową oraz aplikacji FordPass (szczegóły można znaleźć w warunkach użytkowania FordPass). Mogą być wymagane dodatkowe produkty i konfiguracja.

6 Ford Ranger uzyskuje homologowaną emisję CO2 na poziomie 217-340 g/km wg WLTP i homologowane zużycie paliwa 8,3-13,8 l/100 km wg WLTP.

7 Przed jazdą terenową zawsze zapoznaj się z dodatkiem do Instrukcji Obsługi, poznaj trudność terenu i trasy oraz używaj odpowiedniego sprzętu zabezpieczającego wyprawę.

8 Oficjalne dane homologacyjne dotyczące zasięgu, zużycia paliwa i emisji CO2 zostaną podane przed rozpoczęciem sprzedaży. Zgodnie ze Światową Zharmonizowaną Procedurą Badania Pojazdów Lekkich (WLTP). Przy w pełni naładowanym akumulatorze można osiągnąć zasięg powyżej 45 km, zależy to od serii i konfiguracji montowanego akumulatora. Rzeczywisty zasięg pojazdu może różnić się od deklarowanego w zależności od wielu czynników (warunków pogodowych, stylu jazdy, profilu trasy, stanu technicznego pojazdu i wieku oraz kondycji akumulatora litowo-jonowego).

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.