Biuro prasowe Ford Polska

Wyścig w chmurach – Ford Transit SuperVan kontra Pikes Peak

Znana fanom sportów motorowych jako „Wyścig w chmurach”, legendarna impreza sportowa Pikes Peak International Hillclimb wymaga od zawodników pokonania 20,1 km krętej górskiej drogi z zakrętami o budzących grozę nazwach jak „Bezdenna Czeluść”, „Poszarpana Grań” czy „Diabelski Plac Zabaw”.

Ścigamy się samochodami na szczyt Pikes Peak w Górach Skalistych w stanie Kolorado od pierwszego sezonu imprezy, organizowanej od 1916 roku, jednak w 101. wyścigu, który odbył się w tym roku, zdecydowaliśmy się obrać zupełnie nowy kierunek. Wystartowaliśmy modelem dostawczym – Transitem.

SuperVan 4.2 to dzika bestia, która dysponuje mocą 1400 KM, 1 generowaną przez trzy silniki elektryczne, ukryte pod nadwoziem zaprojektowanym na wzór najnowszego E-Transita Custom z gamy modeli Forda Pro. Jest to kolejna wersja zachwycającego publiczność elektrycznego SuperVana 4.0, który zadebiutował na Festiwalu Prędkości w Goodwood w 2022 roku. Zmniejszono jego masę o 400 kg i dodano mocy dzięki udoskonalonemu akumulatorowi i potężnym silnikom elektrycznym. Przeprojektowano również elementy aerodynamiczne, aby uzyskać siłę docisku, wynoszącą dwie tony przy prędkości 240 km/h i maksymalną przyczepność na zakrętach.

Za kierownicą zasiadł, gotów do podniebnego wyścigu, Romain Dumas – zdobywcą rekordu najszybszego przejazdu trasy Pikes Peak w historii tej imprezy. Obejrzyj wideo, aby poznać szczegóły tej niezwykłej przygody.

Wideo można zobaczyć na kanale YouTube Ford Performance:

1 Obliczone na podstawie mocy maksymalnej silników elektrycznych przy pełnej mocy akumulatora. Wyniki uzyskiwane w rzeczywistej eksploatacji mogą odbiegać od tych szacunków.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.