Biuro prasowe Ford Polska

Ford rozpoczyna Akcję Klimatyzacja Pro. Dezynfekcja jest ważniejsza niż myślisz

Uprzedzając letnie upały Ford rozpoczyna coroczną Akcję Klimatyzacja Pro zachęcając kierowców do zadbania o własne zdrowie. Oferta obejmuje sprawdzenie oraz czyszczenie układu klimatyzacji w promocyjnych cenach.

Każdego roku układ klimatyzacji w samochodzie może tracić część czynnika chłodniczego, co może prowadzić do zwiększonego zużycia paliwa. Ale to nie jedyny powód dla którego warto pamiętać o regularnych przeglądach tego układu. Zagrzybiona i zainfekowana bakteriami klimatyzacja może być niebezpieczna dla zdrowia podróżujących – dlatego tak ważna jest jej profesjonalnie przeprowadzona dezynfekcja.

– Organizowane przez Ford Polska okresowe akcje związane ze sprawdzeniem oraz dezynfekcją układu klimatyzacji niezmiennie cieszą się wśród naszych klientów dużą popularnością. Zaniedbana klimatyzacja może negatywnie wpływać nie tylko na komfort podróży, ale również na zdrowie podróżujących. Dlatego zalecamy regularne, coroczne sprawdzenie i dezynfekcję układu klimatyzacji. Dzięki temu będzie ona pracowała wydajnie i bezpiecznie dla osób korzystających z samochodu – wyjaśnia Dariusz Lech, Dyrektor Działu Serwisu i Części Zamiennych Ford Polska.

Sprawdzenie i dezynfekcję w ramach Akcji Klimatyzacja Pro można przeprowadzić niezależnie lub podczas zaplanowanego przeglądu Forda – można to zrobić w prosty sposób podczas procesu rezerwacji wizyty w serwisie online, dodając usługę jako opcję dodatkową. Koszt usługi to 199 zł, a oferta jest ważna do 30 czerwca 2023 roku.

Akcja Klimatyzacja Pro obejmuje następujący zakres usług:

– sprawdzenie działania wszystkich podzespołów
– oględziny pod względem uszkodzeń oraz wycieków (w tym stan filtra)
– próbę wydajności oraz pomiar temperatur
– czyszczenie i dezynfekcję układu (kanałów wentylacyjnych)
– dezynfekcję parownika
– ozonowanie

– Warto dodać, że w ramach Akcji Klimatyzacja Pro przeprowadzana jest usługa Ford Video Check. Klient otrzymuje informacje w formie czytelnego raportu składającego się z karty przeglądowej oraz filmu z omówieniem stanu pojazdu. Wszystko można odczytać bezpośrednio z telefonu. Usługa jest bezpłatna, a rekomendacje przedstawione są w czytelny sposób. Lista uzupełniona jest kolorami: zielonym – wszystko jest w porządku, żółtym – rozważ wymianę bądź naprawę i czerwonym – część wymaga wymiany – dodaje Dariusz Lech.

Dezynfekcja jest ważna nie tylko na powierzchniach, ale także w przypadku powietrza, którym oddychamy. Coroczny serwis warto też uzupełnić o wymianę filtra, który podczas codziennej pracy układu klimatyzacji usuwa nieprzyjemne zapachy, zatrzymuje drobne cząsteczki kurzu, pyłków i zanieczyszczeń i daje dodatkową pewność, że powietrze w samochodzie jest bezpieczne i czyste. Warto przy tym pamiętać, że wyższe stężenie zanieczyszczeń wewnątrz pojazdu stwarza zagrożenie dla zdrowia kierowcy i pasażerów. Mogą wystąpić zawroty i bóle głowy, nudności, a nawet reakcje alergiczne.

W ofercie Forda znajduje się filtr Ford micronAir® proTect – ma on zwiększona efektywność, co może być przydatne dla osób cierpiących na katar sienny i inne alergie. Długotrwała ochrona przed alergenami utrzymuje się przez cały okres eksploatacji filtra i nie znika po kilku tygodniach. Zalecany okres między wymianami filtra kabinowego wynosi 1 rok lub 30 000 km. Osoby cierpiące na ciężkie alergie powinny wymieniać filtr co sześć miesięcy w celu zapewnienia optymalnej ochrony. W bardzo zapylonych regionach lub podczas jazdy wyłącznie w ruchu miejskim (zwiększone zanieczyszczenie drobnym pyłem) filtr należy wymieniać częściej.

Dodatkowo dzięki swojej konstrukcji może ograniczyć rozprzestrzenianie się wielu szkodliwych zarazków, a nawet wirusów. Koszt tego filtra wraz z montażem to 189 zł brutto.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.