Biuro prasowe Ford Polska

Ruszają kursy Ford Performance Racing School – oferta dla miłośników Forda Mustanga i wyścigowej jazdy po torze

Ford Performance Racing School startuje z kolejną odsłoną szkoleń skierowanych do miłośników Forda Mustanga i wyczynowej jazdy po torze. Zajęcia odbywają się na kultowym Charlotte Motor Speedway w USA, a organizator przewidział dla uczestników szereg atrakcji, dużą dawkę wiedzy i specjalnie przygotowane torowe Mustangi GT.

Ford Performance Racing School powstała w 2006 roku i jest jedyną tego typu szkołą, która wspierana jest przez Ford Motor Company. Razem z najlepszymi specjalistami stworzono program szkoleniowy dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności jazdy, a jednocześnie być lepszymi i bezpieczniejszymi kierowcami. Cały zespół instruktorów składa się z doświadczonych kierowców wyścigowych, a każdy z nich w czasach swojej sportowej kariery sięgnął po mistrzostwo.

Zajęcia oferowane przez Ford Performance Racing School to jedno lub dwudniowe sesje szkoleniowe dla miłośników sportowej jazdy po torze, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności w jeździe wyczynowej sportowym samochodem.

Wszystkie zajęcia odbywają się w specjalnie przygotowanych przez Ford Performance modelach Forda Mustanga GT dysponujących mocą 435 KM. Każdy z Mustangów wyposażony został w klatkę bezpieczeństwa, sportowe fotele Recaro oraz czteropunktowe pasy. Aby zwiększyć wyczynowe zdolności bolidów, w każdym zamontowano dodatkową chłodnicę mechanizmu różnicowego oraz zewnętrzną chłodnicę oleju silnikowego. Mustangi zostały wyposażone w zawieszenie z zestawu Ford Performance FR3, który składa się z wyczynowych sprężyn, amortyzatorów i stabilizatorów oraz hamulców Brembo. Organizatorzy podkreślają, że każdy Mustang wyposażony jest w manualną skrzynię biegów.

Trening jednodniowy

Sesja jednodniowa skierowana jest do każdego, kto chce poprawić swoje zdolności w jeździe wyczynowej lub chce spełnić swoje marzenie o prowadzeniu auta wyścigowego. To również – jak podkreślają organizatorzy – dobry początek dla adeptów sportów motorowych. Program obejmuje między innymi podstawy związane z prowadzaniem auta wyścigowego. Uczestnicy kursu uczą się bezpiecznej jazdy dynamicznej, techniki hamowania czy ustawiania toru jazdy. Zajęcia prowadzone są w maksymalnie 20-osobowych grupach.

Program jednodniowy składa się z zajęć teoretycznych oraz szkolenia z podstaw w prowadzeniu samochodu wyczynowego. Potem odbywają się trzy sesje na torze trwające po 20 minut każda. Szkolenie zaczyna się o godzinie 7:30 i trwa do 16:30. Jednodniowe zajęcia Ford Performance Racing School kosztują 1795 dolarów.

Szkolenie dwudniowe

Sesja dwudniowa pozwala na rozwinięcie swoich umiejętności z dnia pierwszego. Drugi dzień szkolenia oferuje nowe konfiguracje torów, więcej sportowej jazdy i większe prędkości. Drugi dzień kursu to 5 sesji torowych po 20 minut każda, oraz zestaw szkolenia teoretycznego i praktycznego z jazdy wyczynowej. Kurs dwudniowy kosztuje 3795 dolarów.

Terminy zajęć Ford Performance Racing School w 2023 to:

  • 21 kwietnia szkolenie 1-dniowe,
  • 15 maja szkolenie 1-dniowe,
  • 24-25 czerwca szkolenie 2-dniowe,
  • 30 czerwca szkolenie 1-dniowe,
  • 14 lipca szkolenie 1-dniowe,
  • 29-30 lipca szkolenie 2-dniowe,
  • 11 sierpnia szkolenie 1-dniowe,
  • 22-23 września szkolenie 2-dniowe.

Szkolenia można rezerwować na stronie https://www.fordperformanceracingschool.com/shop/

Dla wszystkich, którzy ukończyli jeden z dwudniowych kursów przewidziana jest możliwość uczestniczenia w tak zwanym programie dla zaawansowanych. Na uczestników czekają Fordy Mustangi GT, dwie sesje lekcyjne oraz 120 minut na torze. Cena to 2895 dolarów.

Dodatkowe sprawy organizacyjne

Organizator kursu zapewnia uczestnikom profesjonalne kaski i jednowarstwowe kombinezony. Można również przynieść swoje, ale muszą one spełniać założone w regulaminie normy bezpieczeństwa.

Za dodatkową opłatą w wysokości 85 dolarów dziennie można przyjść na kurs z osobą towarzyszącą. Ta może być obecna we wszystkich sesjach lekcyjnych, opłata pokrywa również posiłki serwowane podczas zajęć. Zgodnie z regulaminem osoba towarzyszące musi mieć ponad 14 lat.

Na miejscu – dla uczestników szkolenia – dostępne są w specjalnej cenie dwa hotele. Cena to 114 lub 149 dolarów za noc.

Zajęcia odbywają się na terenie kompleksu Charlotte Motor Speedway znajdującego się w Concord w Północnej Karolinie. Miejsce to zostało otwarte w 1960 roku i od tego czasu jest domem dla wielu prestiżowych wyścigów. Na jego terenie znajduje się owalny tor o długości 2,414 km, na którym rozgrywane są między innymi zawody NASCAR oraz tor do zawodów na ćwierć mili, a także tor drogowy. To nie koniec możliwości tego kompleksu – fani jazdy terenowej również znajdą tutaj coś dla siebie, a na terenie toru znajdują się pola kampingowe z całą potrzebą infrastrukturą. Niedaleko – około 35 minut drogi – znajduje się międzynarodowe lotnisko Charlotte Douglas.

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.