Biuro prasowe Ford Polska

FORD POWRACA DO FORMUŁY 1, KTÓREJ POPULARNOŚĆ ROŚNIE W USA I NA ŚWIECIE

Po ponad 20 latach nieobecności, w chwili kiedy F1 wchodzi w nową, erę większego otwarcia na napędy elektryczne, przyszedł czas, by Ford dokonał długo oczekiwanego powrotu do Mistrzostw Świata FIA Formuły 1, w której zapewnił sobie dominację pod koniec lat 60. i po roku 1970.

„To początek nowego, emocjonującego rozdziału w historii startów Forda w sportach motorowych, sięgającej czasów wyścigu wygranego przez mojego pradziadka, co kiedyś przyczyniło się do powstania naszej firmy” – powiedział Bill Ford, prezes zarządu. „Ford wraca na szczyty wyścigowej rywalizacji, wnosząc długą tradycję innowacji, zrównoważony rozwój i napędy elektryczne na jedną z najbardziej eksponowanych scen sportowych świata”.

Formuła 1 nadal zwiększa swoją widownię w regionach, będących kluczowymi światowymi rynkami, w tym w USA. Ponadto, FIA i F1 angażują się w zrównoważony rozwój, promując napędy elektryczne oraz zrównoważone paliwa – co okazało się jednym z głównych powodów powrotu Forda do Formuły 1.

Pomimo opuszczenia tej dyscypliny sportu w 2004 roku, Ford pozostaje trzecim najbardziej utytułowanym producentem silników w historii F1, szczycącym się 10 mistrzostwami w klasyfikacji konstruktorów i 13 mistrzostwami w klasyfikacji kierowców.

„Dzisiejsza wiadomość, że Ford wraca do Formuły 1 od 2026 roku, to wspaniały sygnał dla tego sportu i jesteśmy szczęśliwi, że dołącza do obecnych już w Formule 1 wyjątkowych partnerów” – powiedział Stefano Domenicali, prezes i dyrektor generalny Formuły 1. „Ford jest globalną marką z ogromnym dorobkiem w wyścigach oraz w przemyśle motoryzacyjnym, doceniającym ogromną wartość, jaką oferuje nasza platforma, angażująca uwagę ponad pół miliarda fanów na całym świecie. Ważnym powodem decyzji Forda o wejściu do F1 jest również nasze zobowiązanie wprowadzenia do 2030 roku zerowej emisji dwutlenku węgla i zrównoważonych paliw w bolidach F1 od 2026 roku. Wierzymy, że ten sport daje nieporównywalne możliwości oraz zasięg i nie możemy się doczekać, kiedy od 2026 roku na legendarnych torach F1 pojawią się zawodnicy z logo Forda”.

Prezydent FIA, Mohammed Ben Sulayem, powiedział: „Niewielu jest producentów, którzy mogą pochwalić się tak bogatą historią udziału w sportach motorowych jak Ford, więc ich powrót do Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 to doskonała wiadomość. Podkreśla to dodatkowo sukces regulacji dotyczących układów napędowych na sezon 2026, którego istotą jest zaangażowanie zarówno w zrównoważony rozwój, jak i w dostarczanie widowiska. Większe zainteresowanie ze strony Stanów Zjednoczonych jest oczywiście ważne dla dalszego rozwoju najważniejszej z klas sportów motorowych na świecie.

Ford i Formuła 1 podadzą więcej szczegółów na temat powrotu Forda jeszcze dzisiaj.

Temat: Wprowadzenie Ford w Formule 1
Kiedy: Piątek, 3 lutego 2023, początek o 9:45 czasu EST (15:45 czasu CET).
Gdzie: FordPerformance.com
Podsumowanie: Ford i Formuła 1 przedstawią szczegóły dotyczące powrotu Forda do Formuły 1.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.