Biuro prasowe Ford Polska

Wciąż na topie w Ameryce: seria F modeli Forda utrzymuje już 46. rok z rzędu pozycję numeru 1 wśród ciężarówek. Od 41 lat jest bestsellerem poza wszelkimi klasami

Liczba samochodów serii F Forda sprzedanych w 2022 roku przekroczy 640 000 egzemplarzy, co oznacza, że przez 46 kolejnych lat jest to najlepiej sprzedający się model ciężarowy w Ameryce, a od 41 lat amerykański bestseller poza wszelkimi klasami. W ubiegłym roku jeden samochód serii F trafiał do klienta średnio co 49 sekund.

Wszystkie egzemplarze ciężarówkek serii F – od F-150, aż do F-550 w wariancie podwozia z kabiną, od podstawowej wersji wyposażenia XL po bogatą Limited, od modeli z napędem EcoBoost, po całkowicie elektrycznego F-150 Lightning – które sprzedano w zeszłym roku, ustawione jeden za drugim, zderzak w zderzak, ciągnęłyby się na odcinku około 3862 km, czyli dalej niż z Los Angeles do Detroit.

„Nasz team odpowiedzialny za samochody ciężarowe Forda posiada zdolność do przewidywania potrzeb klientów, ciągłego wprowadzania innowacji oraz zapewniania modelom najwyższej w klasie funkcjonalności i sprawności, dzięki czemu seria F jest co roku liderem sprzedaży” – powiedział Kumar Galhotra, prezes Ford Blue. „Jesteśmy zaszczyceni i wdzięczni, że nasi klienci pomogli nam przekroczyć ten kamień milowy, do którego szliśmy przez ponad cztery dekady.”

Seria F obchodzi w tym roku 75. rocznicę powstania i nadal nadaje kierunek innowacjom i przewodzi w branży, dzięki w pełni elektrycznemu F-150 Lightning, którego sprzedaż rozpoczęła się w 2022 roku. Model natychmiast stał się najchętniej kupowanym pickupem elektrycznym na rynku. Co więcej, nowa generacja serii F Super Duty, dysponująca nadzwyczajnymi osiągami i wyposażeniem, zebrała niewiarygodną liczbę 150 000 zamówień, co potwierdza, że najchętniej wybierane przez kierowców samochodów ciężarowych są właśnie modele serii F Forda. Pierwsze dostawy rozpoczną się w USA na początku tego roku.

Ford oferuje najszerszą w Ameryce gamę samochodów ciężarowych, składającą się z modeli: Maverick, Ranger, F-150, Super Duty, aż po F-750. Aby jak najlepiej zaspokoić potrzeby klientów, Ford jako jedyny produkuje modele z gwarancją najwyższej trwałości – Built Ford Tough.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.