Biuro prasowe Ford Polska

Ford F-150 Lightning z nagrodą „Truck of the Year 2023” magazynu MotorTrend. Jurorzy byli jednogłośni

Nowy elektryczny pick-up Forda – F-150 Lightning – dodał do swojej kolekcji trofeów prestiżową nagrodę „Truck of the Year 2023” przyznawaną przez magazyn MotorTrend. Do zwycięstwa doszło w niecodziennych okolicznościach – F-150 Lightning został pierwszym elektrycznym pick-upem, który został wybrany jednogłośnie, a biorąc pod uwagę całą historię konkursów MotorTrend to druga taka sytuacja ogółem.

– Fakt, że F-150 Lightning jest pierwszym elektrycznym pick-upem wybranym jednogłośnie przez jurorów jest dla nas znakomitą informacją – powiedział Darren Palmer, wiceprezes Forda ds. pojazdów elektrycznych. – Ten pick-up jest „pierwszy” w wielu aspektach, ale ta nagroda jest naprawdę wyjątkowa, biorąc pod uwagę historyczną dla nas premierę.

F-150 Lightning zdobył tytuł najlepiej sprzedającego się elektrycznego pick-upa w USA w listopadzie bieżącego roku, osiągając sprzedaż na poziomie 2 062 sztuk. Natomiast od momentu wprowadzenia modelu na rynek w maju 2022 roku, sprzedaż wyniosła już łącznie 13 258 sztuk. Sukces F-150 Lightning przyczynił się do tego, że Ford w ujęciu rocznym jest drugą najpopularniejszą marką samochodów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych.

– F-150 Lightning i jego niemal natychmiastowy moment obrotowy wraz ze świetnym prowadzeniem i wrażeniami z jazdy sprawiają, że jest to bez wątpienia najlepszy pick-up, jaki Ford kiedykolwiek stworzył. Jeśli wydaje Ci się to śmiałym stwierdzeniem, weź proszę pod uwagę, że jurorzy jednogłośnie wskazali właśnie F-150 Lightning jako „Truck of the Year”. To pierwszy elektryczny pick-up, który przekonał do siebie absolutnie wszystkich – powiedział Ed Loh, szef redakcji grupy magazynów MotorTrend. – Ford F-150 Lightning to ni mniej ni więcej, tylko kamień milowy w historii amerykańskiej mobilności.

Przypomnijmy, że Ford szybko rozwija się w aspekcie elektromobilności. Marka do końca przyszłego roku planuje produkować 150 tysięcy egzemplarzy F-150 Lightning rocznie. Ponad 60% klientów decydujących się na samochody elektryczne Forda przychodzi do marki od konkurencji.

# # #

* Aby zdobyć nagrodę magazynu MotorTrend, każdy pretendent przechodzi przez wiele testów. Obejmują one m.in. przyspieszenie, zachowanie podczas manewrowania na „ósemce” oraz hamowanie ze 100 km/h do zera. Pick-upy są poddawane również dodatkowym testom związanym z ich funkcjonalnością – to np. przyspieszenie i hamowanie z przyczepą (o wadze zbliżonej do jej maksymalnej ładowności) oraz z balastem zbliżonym do maksymalnej ładowności. Jurorzy przeprowadzają również test przyspieszania na autostradzie pod górę z przyczepą. Niektórzy z nich przeprowadzają dodatkowo własne testy na różnych typach dróg i nawierzchni.

* MotorTrend „Truck of the Year” to najnowsza nagroda w kolekcji trofeów F-150 Lightning. Wśród innych wyróżnień znalazły się: TIME Top 200 Invention of 2022, 2023 Kelley Blue Book Best Buy Award, 2022 Altair Enlighten Award, Sobre Ruedas 2022 Awards, Wards 10 Best & Engines & Propulsion Systems, Internet Brands Best Car to Buy, Victory & Reseda Vehicle of the Year, TopGear.com 2022 American Car of the Year, Autoblog Technology of the Year 2022, Motor1 Star Awards, CarBuzz Save the Planet award.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.