Biuro prasowe Ford Polska

Gadżety przydatne (nie tylko) zimową porą. Ford słynie ze sprytnych rozwiązań, a przy transformacji na samochody elektryczne przenosi je na jeszcze wyższy poziom

Ford znany jest z wielu przemyślanych i praktycznych rozwiązań w swoich samochodach, wśród których znajdziemy także te stworzone głównie z myślą o zimie. Samochody marki można wyposażyć w rozwiązania, które ułatwią podróż i uczynią ją bardziej komfortową.

  • Ford od lat oferuje sprawdzone rozwiązania, pomagające użytkownikom przetrwać zimę w komfortowych warunkach. Flagowym produktem jest podgrzewana przednia szyba Quickclear, ale katalog „zimowych” rozwiązań jest znacznie bogatszy.
  • Samochody elektryczne Forda przenoszą te funkcjonalności na jeszcze wyższy poziom. Pozwalają one nie tylko poprawić komfort podróży, ale wręcz uczynić ją w pełni przyjemną od początku aż do końca. Wszystko dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym.

SUV-y z wieloma funkcjonalnościami są także przygotowane na zimę

Klasyką w Fordzie są też czytelne pakiety. W Pumie oferowany jest Pakiet Winter, który jest standardowym wyposażeniem w wersjach ST, ST X, ST-Line Vignale oraz Gold Edition. Obejmuje on podgrzewane przednie fotele z regulacją temperatury, podgrzewaną przednią szybę Quickclear oraz podgrzewaną kierownicę. Standardem we wszystkich wersjach są natomiast elektrycznie sterowane, składane i podgrzewane lusterka boczne.

W Kudze Pakiet Winter jest jeszcze bardziej rozbudowany i obejmuje dodatkowo podgrzewane skrajne fotele na tylnej kanapie i automatyczną klimatyzację (tylko w wersji Trend, w pozostałych wersjach automatyczna klimatyzacja jest w wyposażeniu standardowym). Pakiet zimowy jest standardem w wersji wyposażenia Vignale, a w pozostałych jest dostępny opcjonalnie. W Kudze oferowana jest także nagrzewnica postojowa, która jest zasilana paliwem, a którą można obsługiwać za pomocą pilota zdalnego sterowania. Co istotne, ma ona rzecz jasna funkcję programowania i jest opcją dodatkową. Podobnie jak w Pumie standardem dla wszystkich wersji są elektrycznie sterowane, składane i podgrzewane lusterka boczne.

Najbogatszym wyposażeniem może poszczycić się zelektryfikowany Ford Explorer z napędem hybrydowym typu Plug-In. W modelu tym już w standardzie przednie fotele są nie tylko elektrycznie regulowane i podgrzewane (podobnie jak skrajne fotele w drugim rzędzie), ale także wentylowane. Podgrzewane są także wycieraczki przedniej szyby, co jest ewenementem w porównaniu do pozostałych modeli. Całość uzupełniają podgrzewana przednia szyba Quickclear, podgrzewana kierownica oraz zaawansowane podgrzewane boczne lusterka, które są dostępne bez dodatkowych opłat.

Jeszcze więcej możliwości oferuje Mustang Mach-E, który od momentu debiutu pozostaje jednym z najlepiej sprzedających się samochodów elektrycznych w Polsce. Podgrzewana przednia szyba Quickclear oraz podgrzewane przednie fotele i kierownica są standardem dla wszystkich wersji, podobnie jak składane i podgrzewane lusterka boczne, które mają wbudowane kierunkowskazy i lampki oświetlające podłoże z projekcją logo Mustang.

We wszystkich tych modelach klienci mogą skorzystać z funkcjonalności aplikacji FordPass, która pozwala na zdalne ogrzewanie pojazdu. W przypadku Ford Mustanga Mach-E dodatkowo użytkownicy – za pomocą aplikacji FordPass w telefonie albo z poziomu ekranu dotykowego – mogą ustawić wstępne podgrzanie akumulatora i wyższą temperaturę we wnętrzu samochodu. Dzięki temu w momencie wyjazdu można mieć idealną temperaturę do przyjemnego podróżowania od samego startu, przez co użytkowanie samochodu elektrycznego zimą jest komfortowym wyborem

Samochody dostawcze wyposażona równie dobrze jak osobowe

Co ważne, Ford oferuje klientom także bogato wyposażone modele samochodów dostawczych, które w związku z innymi zadaniami z reguły skupiają się na innych funkcjonalnościach i elementach wyposażenia. W przypadku Transita Ford już niemal w standardzie (w wersji wyposażenia Trend) oferuje elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka boczne.

Podgrzewana przednia szyba jest natomiast dostępna w opcjonalnych pakietach zwiększających bezpieczeństwo podróżowania. Co istotne, nie jest ona skonfigurowana tylko w jednym pakiecie, a dostępna przy okazji zamawiania wielu popularnych grup asystentów bezpieczeństwa. Tym samym jest więc szeroko dostępna i klienci często decydują się na jej dokupienie. Dla użytkowników skupionych tylko na tych funkcjonalnościach, powstały trzy Pakiety Poprawiające Widoczność, ułożone według poziomu wyposażenia. Pierwszy z nich zawiera m.in. elektrycznie podgrzewaną przednią szybę i elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka, w drugim znajdują się dodatkowe opcje, takie jak np. regulowane podświetlenie wskaźników, a w trzecim m.in. elektrycznie regulowane, podgrzewane i składane lusterka. Podgrzewane przednie fotele są natomiast dostępne w osobnym pakiecie.

Jeden z najpopularniejszych w Polsce i w Europie pick-upów, Ford Ranger, także oferuje bogate wyposażenie, będąc pod tym względem zdecydowanie bliżej samochodów osobowych niż dostawczych. Już w standardzie w każdej wersji klient otrzymuje podgrzewane elektrycznie lusterka boczne oraz przednią i tylną szybę. Podgrzewane przednie fotele są natomiast standardem w większości wersji, w innych pozostając elementem opcjonalnych pakietów.

Elektryczna odmiana Transita, a więc E-Transit, oferuje natomiast w tym aspekcie wyposażenie zbliżone do… Mustanga Mach-E. Podgrzewana przednia szyba Quickclear jest dostępna już w standardzie dla wszystkich wersji, podobnie jak podgrzewane elektrycznie lusterka boczne i podgrzewane fotele. Elektryczny samochód dostawczy Forda niejako zmienia więc wizerunek tego rynku, oferując naprawdę bogate wyposażenie już w standardzie.

Podobnie jak w Mustangu Mach-E, także E-Transit oferuje harmonogram ładowań samochodu w konkretnych godzinach oraz zdalne przygotowanie go do jazdy w komfortowych warunkach. Dotyczy to głównie określonej temperatury w kabinie samochodu, dzięki czemu kierowca rozpoczynając jazdę, wsiada do naładowanego i ogrzanego samochodu.

– Wkraczanie w mobilność elektryczną wiąże się nie tylko z wszystkimi zaletami napędów elektrycznych i prostszej eksploatacji, ale także z rozwojem technologicznym pojazdów. Już na pierwszy rzut oka widać, że są one często lepiej wyposażone od spalinowych odpowiedników, w ten sposób tworząc tak naprawdę nowe standardy. Od dawna doskonale wiemy o tym, że nasze „zimowe” rozwiązania są cenione przez klientów, ale w samochodach elektrycznych wchodzą one na jeszcze wyższy poziom – powiedział Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.