Biuro prasowe Ford Polska

Mistrz wspinaczki pokonuje nowe trasy dzięki Fordowi Explorerowi

Czy wiecie, że najlepsi wspinacze skałkowi trenują z dużymi materacami, które pomagają zamortyzować ewentualne upadki podczas wspinaczki bez asekuracji? Obecny mistrz Norwegii we wspinaczce sportowej, 22-letni Leo Ketil Bøe, mógł zapakować do swojego starego samochodu tylko dwa materace, ale teraz koledzy patrzą z zazdrością, kiedy przyjeżdża pod skałkę z pięcioma, mieszczącymi się we wnętrzu jego Forda Explorera.

  • Ford Explorer to jeden z najlepszych kompanów przy realizacji wyszukanych pasji
  • Model ten idealnie podkreśla aktywny styl życia użytkowników

Od momentu kiedy wygrał dwuletni bezpłatny leasing Forda Explorera Plug-In Hybrid – osiągając najlepszy czas podczas zawodów zorganizowanych przez Forda i pokonując trasę na najwyższą na świecie wolnostojącą wieżę wspinaczkową OVER w Lillesand – Bøe testuje nie tylko ogromne wnętrze samochodu.

Utalentowany sportowiec zabrał Explorera w Alpy, gdzie z dala od asfaltowych dróg, przemierzając trudne szlaki i bezdroża poszukiwał najlepszych miejsc do trenowania. Noce spędzał w dwuosobowym namiocie dachowym Thule. To jednak nie wszystkie zalety samochodu, jakie mógł przetestować.

– Po wielu latach uprawiania wspinaczki i licznych upadkach, od czasu do czasu przypominają mi o sobie bolące plecy. Przyjemnie jest wtedy usiąść w fotelu kierowcy, który mogę idealnie dopasować do kształtu moich pleców – wyjaśnił Leo Ketil Bøe.

Nie to jest jednak jego ulubioną rozrywką podczas podróży w luksusowym Fordzie Explorerze Plug-In Hybrid.

– Zdecydowanie jest to system audio. Zwłaszcza na przednich fotelach – rewelacja. Moc jest naprawdę ekstremalna …ale jestem całkowicie uzależniony od muzyki. Stereo jest po prostu fantastyczne. Jednocześnie to, co najbardziej mi się podoba, dotyczy poniekąd kontekstu jazdy. Jeśli trudno jest dostać się na miejsce wspinaczki, muzyka trochę pomaga. A potem do gry wchodzą różne tryby jazdy, które lubię najbardziej – dodał Leo.

Najlepszą porą na wspinaczkę są wczesne poranki i wieczory, kiedy nie ma upału i niebezpieczeństwo wspinania ze spoconymi dłońmi jest mniejsze. Bøe spędza resztę dnia przenosząc się z miejsca na miejsce w swojej drodze do najlepszej formy i zwycięstw.

– Najważniejsze w treningu wspinaczkowym sportowca, który chce się rozwijać, jest wypróbowanie nowych tras, nowych rodzajów skał i ciągłe poszukiwanie nowych wyzwań. Podobnie jak Explorer, jestem stworzony do przygód i wyzwań. Pasujemy do siebie, jesteśmy po prostu nie do zatrzymania – zakończył Leo Ketil Bøe.

Być może więcej Explorerów widuje się na parkingach lub podczas rodzinnych wyjazdów z kompletem na pokładzie, jednak Bøe udowadnia, że ten model jest idealnym partnerem do wspinaczki, jeśli tylko zależy ci na poszukiwaniu przygód.

Pobierz film [90 mb]

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.