Biuro prasowe Ford Polska

Trzecie z rzędu zwycięstwo Forda Bronco w pustynnym rajdzie nawigacyjnym kobiet Rebelle Rally w klasie X-Cross™

Trzecie z rzędu zwycięstwo modelu Bronco Sport w klasie X-Cross™ w rywalizacji Rebelle Rally po raz kolejny udowadnia, że Bronco przyczynia się do popularyzacji off-roadu zarówno wśród początkujących, jak i doświadczonych kierowców. Bronco – linia samochodów terenowych Forda wyłącznie z napędem 4×4, zwracających uwagę innowacyjnym wzornictwem, potwierdza tym samym również swoje możliwości i dzielność w terenie.

Trzecie z rzędu zwycięstwo w siedmiodniowym rajdzie wywalczyła załoga: Melissa Clark, przewodniczka przepraw po szlakach Moab „Bronco Off-Roadeo Moab Trail” i zwyciężczyni klasy X-Cross z 2021 roku oraz Christine Benzie, weteranka rajdów Rebelle Rally i wciąż pracująca, choć emerytowana inżynier lotnictwa. Załoga jadąca Bronco Sport Badlands prowadziła podczas pięciu z siedmiu dni rajdu w klasie X-Cross, w której startują pojazdy z napędem na jedną lub obie osie.

– Jesteśmy dumni ze wszystkich zespołów Bronco startujących w tegorocznym rajdzie Rebelle. Wszystkie panie są przykładem świetnego przygotowania każdego SUV-a Bronco do doskonalenia umiejętności kierowców off-roadu, poprzez kolejne poziomy, aż do pokonywania najbardziej ekstremalnych bezdroży – powiedział Dave Bozeman, wiceprezes działu obsługi klienta Forda i wiceprezes działu Enthusiast Vehicles w Ford Blue. – Gratulujemy wszystkim zespołom Bronco, w tym Melissie Clark i Chris Benzie, które zapewniły Bronco Sport niebywałe, pierwsze w historii, trzecie z rzędu zwycięstwo w klasie X-Cross.

Poza prezentacją zdolności terenowych zgłoszonych pojazdów, Rebelle Rally stanowi wyzwanie dla umiejętności nawigacyjnych uczestników. Impreza rozpoczęła się 6 października w Incline Village, w stanie Nevada i wiodła przez dzikie tereny Nevady i Kalifornii, osiągając metę 15 października w Imperial Sand Dunes w południowej Kalifornii. Każda załoga składa się z kierowcy i pilota-nawigatora, którzy startują pojazdem bez wsparcia zespołu serwisowego. Uczestnicy spędzają noce biwakując na trasie rajdu.

Rebelle Rally w klasie 4×4 ukończyły również oba startujące w niej SUV-y Bronco, co także jest znaczącym osiągnięciem marki Ford.

Szóste miejsce w rajdzie zajęły: zawodowy kierowca i ambasadorka marki Bronco Shelby Hall oraz doświadczona nawigatorka Penny Hall, które pokonały trasę ponad 2 400 km w dwudrzwiowym Bronco Wildtrak™ z pakietem HOSS 3.0.

Pakiet HOSS 3.0 obejmuje 2,5-calowe amortyzatory FOX™ z wewnętrznym skróconym obiegiem, wytrzymałą listwę zębatą układu kierowniczego i końcówki drążków kierowniczych Ford Performance, przedni stalowy zderzak i przednią stalową osłonę podwozia. Hall i Dale wygrały w Bronco Sport klasę X-Cross w 2020 roku, a przed rokiem zajęły czwarte miejsce w klasie 4×4.

Na 15. miejscu rajd ukończyły Kathryn Reinhardt, dyrektorka marketingu w firmie 4 Wheel Parts oraz pilotująca Victoria Bundrant, koordynatorka ds. marketingu w tej samej firmie. Obie panie po raz drugi wystąpiły w rajdzie Rebelle Rally w czterodrzwiowym Bronco Badlands, przygotowanym od strony technicznej przez 4 Wheel Parts. Załoga poprawiła swoją pozycję w stosunku do ubiegłorocznego debiutu o sześć miejsc.

W tegorocznym Rebelle Rally, poza załogami sponsorowanymi przez markę Bronco, wzięło udział i dotarło do mety pięć innych samochodów Bronco, w tym model pierwszej generacji z 1969 roku oraz Bronco Sport First Edition z 2021 roku.

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.