Biuro prasowe Ford Polska

Ford jest pierwszą firmą, która przystąpiła do „deklaracji klimatycznej Kolonii”

Ford jest pierwszą firmą, która podpisała deklarację klimatyczną Kolonii/Bonn o nazwie „Scientists for Future” (S4F). Producent samochodów z Kolonii postawił sobie za cel neutralność klimatyczną w Europie do 2035 roku, nie tylko w dziedzinie produkcji, ale także logistyki i łańcucha dostaw. Oprócz Forda deklarację klimatyczną Kolonii podpisały również Gothaer Finanzholding AG, Archidiecezja Kolonii, Stowarzyszenie Kościoła Ewangelickiego w Kolonii i regionie oraz Żydowska Liberalna Wspólnota w Kolonii Gescher LaMassoret e.V. Patronem kampanii jest burmistrz Kolonii – Henrietta Reker.

  • Ford jest pierwszym sygnatariuszem deklaracji klimatycznej Kolonii – inicjatywy na rzecz ochrony klimatu aglomeracji Kolonia/Bonn o nazwie „Scientists for Future”.
  • Firmy i organizacje wspólnie z miastem Kolonia i z Radą Klimatyczną Kolonii mają promować ambitną ochronę klimatu. Patronem inicjatywy jest burmistrz Kolonii – Henrietta Reker.
  • Producent samochodów z Kolonii postawił sobie za cel neutralność klimatyczną w Europie do 2035 roku. W ten sposób Ford wspiera cel miasta Kolonii w zakresie ochrony klimatu oraz inicjatywę „Scientists for Future”.

Inicjatorzy akcji „Scientists for Future” chcą zmotywować jak najwięcej firm i organizacji do podjęcia zdecydowanych działań w obszarze ochrony klimatu. Zainteresowane strony są proszone o szczególne wsparcie wspólnego celu za pomocą indywidualnych środków. Powołano zespół ekspertów, którzy mają promować wymianę zawodową, a tym samym opracować zestaw pomysłów i możliwych rozwiązań, z których każdy sygnatariusz będzie mógł skorzystać. Eksperci koncentrują się na wsparciu miasta Kolonia pomysłami możliwymi do realizacji ze względów ekonomicznych. Wspólnym celem są zaprezentowanie pakietu rozwiązań i Kolonia neutralna dla klimatu do 2035 roku.

„Scientists for Future” – w skrócie „S4F” – to globalne, ponad instytucjonalne i interdyscyplinarne stowarzyszenie naukowców zaangażowanych w zrównoważoną przyszłość. Grupa regionalna z Kolonii i Bonn składa się z około 170 ekspertów reprezentujących różne dziedziny nauki, którzy wykorzystują fachową wiedzę oraz doradztwo, aby zapewnić szybkie i zdecydowane działania w celu przezwyciężenia kryzysu klimatycznego i przyspieszenia zrównoważonego rozwoju.

W lutym 2021 roku Ford ogłosił, że od 2030 r. będzie miał w swojej gamie wyłącznie samochody z napędem elektrycznym, a od 2035 r. będzie neutralny pod względem emisji CO2 w Europie, w tym w łańcuchu dostaw i w logistyce. Dzięki inwestycji w wysokości dwóch miliardów dolarów zakład w Kolonii jest obecnie przekształcany w Kolońskie Centrum Elektryfikacji. Pierwszy elektryczny model zacznie zjeżdżać z jego linii montażowej od 2023 roku, a kolejny od 2024 roku.

– Kryzys klimatyczny jest naszym największym i najpilniejszym wspólnym wyzwaniem. Jako największa firma przemysłowa w Kolonii podejmujemy wyzwanie, które przybliża nas do neutralności klimatycznej w Europie. Chcemy jednak przeciwdziałać kryzysowi klimatycznemu również lokalnie za pomocą konkretnych środków i zachęcać inne firmy do przyłączenia się do deklaracji klimatycznej Kolonii – powiedział Dr Wulf-Peter Schmidt, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju, homologacji i zgodności, Ford of Europe.

Więcej informacji na temat deklaracji klimatycznej Kolonii można znaleźć w pod adresem: www.klimaerklaerung-koeln.de.

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.