Biuro prasowe Ford Polska

Bolid wyścigowy P1 zespołu Fordzilla debiutuje w grze mobilnej Asphalt 8

Samochód wyścigowy Teamu Fordzilla P1 (TFZ-P1) wyjedzie nie tylko na drogi, ale również w przestworza, ponieważ pojawi się w niezwykle popularnej mobilnej grze wyścigowej Asphalt 8: Airbourne.

Debiut TFZ-P1 w grach mobilnych otwiera przed tym modelem rywalizację na 75 torach, z widowiskowymi odcinkami pełnymi tzw. „hop”, na których koła odrywają się od ziemi, a samochody szybują w powietrzu. Od czasu premiery, grę pobrano około 500 milionów razy. Pojazd będzie nagrodą premium dla uczestników dziesięciodniowego festiwalu premierowego, który rozpocznie się 2 września 2022 r.

Pojawienie się TFZ-P1 w Asphalt 8 da również fanom szansę na zobaczenie pojazdu w nowych kolorach, których będzie osiem do wyboru. Wirtualna prędkość maksymalna to 435 km/h (270 mph) – z dodatkowym zastrzykiem nitro szybciej o około 48 km/h (29 mph) – oraz przyspieszenie do 100 km/h (62 mph) w zaledwie 1,12 sekundy. Takie parametry gwarantują, że jazda (mimo, że wirtualna) dostarczy adrenaliny.

Zapowiedź pojawia się przed targami gamescom 2022, które odbędą się między 24 a 28 sierpnia w Kolonii w Niemczech, gdzie Ford i zespół Fordzilla ujawnią nowy markowy kokpit do gier, a także zaprezentują nowego Forda Bronco.

Wyścigowy bolid TFZ-P1

Podróż do rzeczywistości wyścigowego bolidu TFZ-P1 rozpoczęła się w marcu 2020 roku, gdy gracze zostali zaproszeni do głosowania na Twitterze, które miało określić wyposażenie i funkcje samochodu, w tym konfigurację siedzeń, umiejscowienie silnika i projekt kokpitu. W trakcie głosowania fani oddali prawie ćwierć miliona głosów.

Następnie projektanci Forda przedstawili projekty bazujące na tych cechach. Zwycięzcami okazały się nadwozie zaprojektowane przez Arturo Ariño oraz wnętrze, które było wizją Roberta Engelmanna. Zaledwie trzy miesiące po ujawnieniu ostatecznego projektu, na targach Gamescom 2020 zaprezentowano pełnowymiarowy model pojazdu.

Od tego czasu pojazd ewoluował, stając się symulatorem wyścigów, a następnie platformą do transmisji na żywo. Po drodze otrzymywał różne wersje wykończenia nadwozia, w tym eksperymentalny odblaskowy lakier Reflective Orange. Niedawno powrócił do świata wirtualnego za sprawą wprowadzenia go do popularnej gry wyścigowej na konsolę.

Gameloft® i Asphalt 8

Gameloft® to francuski producent gier wideo, mający siedzibę w Paryżu, który koncentruje się na rynku gier mobilnych. Są liderem w dziedzinie tworzenia i wydawania gier. Od 2000 roku firma zdobyła pozycję jednego z czołowych innowatorów w swojej dziedzinie. Sprzedają swoje gry w ponad 100 krajach i zatrudniają 3 600 pracowników na całym świecie. Każdego miesiąca poprzez gry Gameloft® do oferty reklamodawców B2B, dedykowanej markom i agencjom może dotrzeć 58 milionów unikalnych użytkowników. Gameloft® jest spółką Vivendi.

Asphalt 8 został wydany w 2013 roku i jest jedną z dwudziestu gier przeznaczonych na wiele różnych platform, które pojawiły się pod szyldem Asphalt. Była to ósma spośród najważniejszych edycji i oprócz uznania krytyków, zyskała miano jednej z najczęściej pobieranych mobilnych gier wyścigowych zarówno na iOS, jak i na Androida. Znajdziemy w niej ponad 300 licencjonowanych pojazdów, a gracze spędzili dotychczas w Asphalt 8 ponad 3,5 miliarda godzin, pokonując podczas driftu około 2,2 miliarda kilometrów.

Team Fordzilla

Podczas tegorocznej imprezy gamescom przypada trzecia rocznica powstania pierwszej w historii Forda drużyny e-sportowej. W ciągu tych trzech lat członkowie zespołu Team Fordzilla nie tylko rywalizowali na najwyższym poziomie na scenie wirtualnych wyścigów, ale także uczestniczyli w działaniach Forda, między innymi w jego programie Driving Skills for Life, mającym na celu promowanie bezpiecznych nawyków jazdy wśród młodych ludzi. Wsparli również program Ford Gaming Transit; którego centralnym elementem jest specjalnie przebudowany van, umożliwiający dostęp do gier dzieciom o szczególnych potrzebach fizycznych.

„Jesteśmy naprawdę dumni z trzech głównych filarów, z których słynie seria Asphalt: z wyczynowych ekskluzywnych pojazdów, adrenaliny pompowanej w życie graczy i z mnóstwa trybów gry. Starannie dobieramy każdy samochód do implementacji w grze. Od pomysłu do realnego działania podczas gry przechodzi długą drogę. Dlatego doceniamy każdy samochód w Asphalt 8 i cieszymy się, że możemy powitać Team Fordzilla P1 w naszej rodzinie!” – powiedział Kirill Sergienko, menedżer gier Asphalt 8 w Gameloft®.

„Gry na urządzenia mobilne to zupełnie nowy, odkrywany przez nas obszar i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że TFZ-P1 został włączony do tak popularnej i znanej serii. Zawsze uważaliśmy, że samochód wygląda trochę jak pojazd kosmiczny, teraz wszyscy będziemy mogli sprawdzić, jak lata podczas tych zabawnych skoków!” – podsumował Emmanuel Lubrani, Team Fordzilla.

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.