Biuro prasowe Ford Polska

Nowa limitowana edycja Forda Pumy – ST-Line X Gold – pozwoli wyróżnić się na drogach.

Ford Polska wprowadza właśnie na rynek nową, limitowaną edycję Pumy – ST-Line X Gold. Samochód wyróżnia się sportową stylistyką, atrakcyjnym wyposażeniem standardowym i wykończeniem wnętrza z detalami w złotym kolorze.

  • Ford Polska wprowadził do sprzedaży Pumę w specjalnej limitowanej wersji ST-Line X Gold. Łączy ona sportowe zacięcie, bogate wyposażenie i eleganckie wykończenie wnętrza z akcentami w kolorze Aurora Gold.
  • O produkcji samochodu w tej wersji zadecydowali fani w głosowaniu internetowym, w którym oddano ponad 275 tysięcy głosów.
  • Model jest już dostępny do zamawiania w Polsce, a jego cena rozpoczyna się od 139 300 zł.

To wybór fanów Forda

W zeszłym roku Ford zorganizował nietypowy konkurs, w którym głosy oddane przez fanów w mediach społecznościowych zadecydowały o stylistyce nowej wersji Pumy ST. Ponad 275 tysięcy głosów oddanych na profilach marki na Twitterze i Instagramie jednoznacznie potwierdziło, że firma powinna opracować samochód ze sportowym zacięciem i elementami w złotym kolorze.

Specjalna limitowana edycja Forda Pumy ST-Line X Gold bazuje właśnie na tym projekcie, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. To pierwsza taka sytuacja w historii Forda, kiedy tak liczna grupa fanów zadecydowała o wyglądzie samochodu.

Nową wersję, która dołączyła właśnie do gamy Pumy w Polsce, wyróżnia kilka cech. Przede wszystkim jest to sportowy wygląd zewnętrzny, choć nie aż w takim stopniu jak Puma ST, co dla wielu fanów marki może być idealnym kompromisem. Model w tej specyfikacji dostępny jest w dwóch wersjach silników hybrydowych – o mocy maksymalnej 125 KM i 155 KM.

Zewnętrzna stylistyka wersji ST-Line X Gold obejmuje duży tylny spojler, podwójne czarno-złote pasy wzdłuż maski i dachu, 18-calowe obręcze kół w kolorze złotym oraz elektrycznie składane lusterka z lampkami oświetlającymi podłoże z projekcją logo „Puma”. Samochody tej edycji są dostępne w dwóch kolorach: Agate Black albo Grey Matter.

Wyposażenie wnętrza obejmuje przeszycia w kolorze Aurora Gold – na częściowo skórzanej tapicerce foteli, boczkach przednich drzwi, na dywanikach, na uchwycie hamulca ręcznego oraz na mieszku dźwigni zmiany biegów. Kanały wentylacyjne także zostały wykończone w kolorze złotym.

– Projekt Pumy ze złotym wykończeniem uzyskał ogromną ilość głosów i uznanie fanów marki Ford w ubiegłorocznej internetowej ankiecie. Jesteśmy więc przekonani, że model w tej limitowanej edycji spotka się z dużym zainteresowaniem. Poza sportową stylistyką samochód oferuje także już w standardzie bogatą gamę systemów wspomagających kierowcę. Produkcja samochodu rozpocznie się w sierpniu, a pula aut przeznaczonych dla Polski wynosi 300 egzemplarzy – powiedział Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

Niezwykle bogate wyposażenie standardowe

Edycja limitowana ST-Line X Gold bazuje na wersji ST-Line X, łącząc sportową sylwetkę z bogatym wyposażeniem bazowym. Oznacza to m.in. 18-calowe koła, automatyczną klimatyzację czy system audio Bang&Olufsen już w standardzie.

W edycji Gold samochód został jednak doposażony w wiele elementów – to m.in. pakiet Driver Assistance obejmujący monitorowanie martwego pola widzenia, tempomat adaptacyjny, system wspomagający parkowanie, kamerę ułatwiającą parkowanie tyłem, a także czujniki parkowania z przodu czy asystenta wspomagającego kierowcę w unikaniu lub zmniejszaniu skutków kolizji z poprzedzającymi pojazdami lub pieszymi do prędkości maksymalnej 180 km/h. W standardzie znajdują się także nakładki na progi przednich drzwi oraz pakiet Winter obejmujący podgrzewane przednie fotele, podgrzewaną kierownicę i podgrzewaną przednią szybę (Quickclear).

Opcjonalnie dostępne są natomiast m.in. przednie fotele z masażem, drzwi bagażnika otwierane/zamykane elektrycznie i bezdotykowo, autoalarm, relingi bagażnika dachowego, demontowalny hak holowniczy, koło zapasowe czy reflektory Full LED w stylistyce GT.

Ten wyjątkowy samochód jest dostępny w Polsce w dwóch wersjach silnikowych z dwusprzęgłową przekładnią PowerShift – o mocy 125 KM, której cena rozpoczyna się od 139 300 zł oraz 155 KM, której cena startuje od 142 600 zł.

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.