Biuro prasowe Ford Polska

Czy menedżerowie wyższego szczebla to gadżeciarze? Ford Mustang Mach-E zaskoczy swoimi możliwościami nie tylko ich.

Ford Mustang Mach-E to elektryczny samochód przyszłości dostępny już dzisiaj. Kupując go klient otrzymuje mnóstwo przestrzeni w środku, duży zasięg, kapitalne przyspieszenie, ale także mnóstwo gadżetów. Jest to jeden z aspektów, którego nie sposób przeoczyć, bowiem samochód jest po prostu napakowany technologią.

  • Ford Mustang Mach-E kojarzy się z dużą pojemnością baterii, ogromnym zasięgiem, świetnym przyspieszeniem, ale także z nowinkami technologicznymi.
  • Ogromny 15,5-calowy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego SYNC 4 zdradza, że samochód w tym obszarze oferuje naprawdę wiele możliwości.
  • Mustang Mach-E jest dopasowany pod każdym względem do osób, które poza tradycyjnymi zaletami samochodu poszukują czegoś ekstra, a każda nowinka technologiczna powoduje błysk w ich oku.

Wszystko zaczyna się od ekranu

W kontekście osób zainteresowanych gadżetami i nowymi technologiami, Mustang Mach-E rozpoczyna się od ekranu systemu informacyjno-rozrywkowego SYNC 4, który jest po prostu ogromny – ma 15,5 cala. Jednocześnie jednak jego design jest minimalistyczny, więc może przypaść wielu osobom do gustu. Za jego pomocą steruje się niemal każdym aspektem samochodu, w tym ustawieniami pojazdu (których jest mnóstwo), systemem audio i rzecz jasna nawigacją. Co ważne, można go skonfigurować według własnych potrzeb.

Sam system SYNC 4 to także ważna nowość Forda. Działa bezproblemowo, interfejs został stylowo zaprojektowany, ale wisienką na torcie są bezprzewodowe aktualizacje Ford Power-Up. Pozwalają nie tylko utrzymywać samochód w jak najbardziej nowoczesnej formie, ale wręcz ulepszać jego właściwości wraz z rozwojem technologii, które obecnie nie są dostępne.

Interfejs jest bardzo intuicyjny, a Ford dodatkowo na dole umieścił duże fizyczne pokrętło do kontrolowania głośności. W tym aspekcie warto pochwalić projektantów, którzy połączyli nowoczesne rozwiązania z tradycyjnym i zdecydowali się na ten ruch. Część funkcji można także obsługiwać za pomocą przycisków na kierownicy, co jest dodatkowym ułatwieniem – podobnie jak sterowanie głosem. Za pomocą komend głosowych – oczywiście w języku polskim – można sterować połączeniami telefonicznymi, nawigacją, klimatyzacją, a nawet oświetleniem wnętrza.

Samochód obsługuje oczywiście Android Auto i Apple CarPlay, a więc najlepsze funkcjonalności, jakie wprowadzono w samochodach od czasów radia FM. To rzecz jasna standard w nowoczesnych samochodach, ale na 15,5-calowym ekranie całość wygląda po prostu kapitalnie. Daje też łatwy dostęp do aplikacji muzycznych, wiadomości, kontaktów czy historii połączeń.

Ucztą dla uszu wszystkich pasażerów jest niesamowity system nagłośnienia renomowanej marki Bang & Olufsen z dziesięcioma inteligentnie rozmieszczonymi głośnikami. Sprawdza się zarówno do uspokajania małych dzieci, jak i do zrelaksowania podczas samotnej jazdy.

Nie tylko rozrywka

Za kierownicą znajduje się również drugi ekran – tym razem o przekątnej 10,2 cala – który podaje szczegółowe informacje na temat trybu jazdy, prędkości, zasięgu i poziomu naładowania baterii.

W tym kontekście warto wspomnieć, że klienci szczególnie chwalą sobie systemy wspomagające jazdę w Mustangu Mach-E. Na pokładzie znajduje się adaptacyjny tempomat, który poprowadzi samochód z żądaną prędkością albo dopasuje ją do samochodu jadącego z przodu. Nie zabrakło asystenta pasa ruchu, dzięki któremu samochód sam będzie utrzymywał się między pasami. Oczywiście, jeśli system uzna, że kierowca nie panuje w pełni nad samochodem, ostrzeże go.

Ford dużo uwagi poświęcił także ułatwieniom w zakresie parkowania, samochód wyposażony jest w kamerę cofania o doskonałej jakości obrazu i kamery 360 stopni, które pozwalają spojrzeć na samochód „z góry” i łatwo wjechać w dowolne wybrane miejsce.

Elektryzujące technologie, które zawładną duszą nie tylko gadżeciarzy

Ford Mustang Mach-E ma duszę prawdziwego Mustanga, zwłaszcza gdy chodzi o przyspieszenie. Model z napędem na wszystkie koła i mocą 487 KM przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,7 sekundy (procedura startu lotnego), a tryb jazdy „Nieokiełznany” pozwala ze spokojnego dnia zrobić taki z szerokim uśmiechem na twarzy. Ten samochód to także sposób na wyróżnienie się na ulicy. Duży, usportowiony SUV, który zwraca na siebie uwagę, a dodatkowo zachwyca technologiami.

Mustang Mach-E to także najlepszy przedstawiciel praktycznych funkcji Forda, które sprawiają, że codzienna jazda nawet w najgorszych warunkach atmosferycznych staje się nieco bardziej przyjemna. To na przykład podgrzewana szyba Quickclear, która jest specjalnością marki i wraz z podgrzewanymi siedzeniami i kierownicą zdecydowanie ułatwia podróżowanie zimą. Tak naprawdę elektryczny SUV Forda posiada wszystko, aby komfortowo podróżować w każdych warunkach na długich i krótkich trasach. Porty USB i ogrom schowków sprawiają, że samochód jest stworzony do potrzeb całej rodziny.

Wielu zachwyci także zgrabna klawiatura numeryczna znajdująca się na drzwiach kierowcy. Dzięki niej można otworzyć samochód za pomocą kodu PIN, co jest rewelacyjną opcją, kiedy kierowca nie chce nosić przy sobie kluczyka. Sytuacji, w których taka możliwość może się przydać jest więcej, niż mogłoby się wydawać – np. podczas chęci pobiegania. Co jednak ważniejsze, funkcja ta działa znakomicie, co potwierdzają użytkownicy Mustanga Mach-E. Podobnie wygląda sytuacja ze smartfonem, którego można używać jako klucza i za jego pomocą uruchamiać samochód.

Kolejnym ułatwieniem jest także zapamiętywanie ustawień. Mustang Mach-E dzięki sygnałowi z telefonu wie, kto wsiada do samochodu i dopasowuje fotel, wybrane preferencje trybu jazdy i inne ustawienia dla danego kierowcy.

Ford Mustang Mach-E to więc niesamowicie wyglądający, świetnie jeżdżący i imponujący osiągami samochód elektryczny, który skrywa jednak znacznie więcej. Projektanci Forda długo pracowali nad funkcjami i możliwościami samochodu w zakresie nowinek technologicznych, dzięki czemu efekt przeszedł oczekiwania klientów. Samochód jest bowiem dopracowany do granic perfekcji.

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.