Biuro prasowe Ford Polska

FORD ODNOTOWAŁ PONAD TRZYDZIESTOPROCENTOWY WZROST SPRZEDAŻY SAMOCHODÓW, DZIĘKI CZEMU ZNACZĄCO ZWIĘKSZYŁ UDZIAŁ W RYNKU AMERYKAŃSKIM

Całkowity udział Forda w amerykańskim rynku zwiększył się w czerwcu do 12,9%. To wynik lepszy niż te odnotowane przez konkurencję. Ogólna sprzedaż w branży motoryzacyjnej spadła o 11%, natomiast wyniki Forda poprawiły się o 31,5% w porównaniu z rokiem ubiegłym i co istotne, mimo wyzwań związanych z ograniczeniami w dostępności półprzewodników oraz z dostawami. Zwiększenie udziału w rynku Ford zawdzięcza przede wszystkim autom z serii F, modelom Explorer i Expedition oraz silnej ekspansji pojazdów z napędem elektrycznym.

  • Ford króluje w branży i poprawia swoje wskaźniki sprzedażowe w czerwcu aż o 31%. Największym zainteresowaniem kierowców cieszą się modele z serii F, elektryki oraz SUV-y.
  • Sprzedaż pojazdów zelektryfikowanych producenta skoczyła w ubiegłym miesiącu aż o 77%, a F-150 Lightning zyskał miano najlepiej sprzedającej się elektrycznej półciężarówki.

Zainteresowanie nowymi samochodami wśród klientów nie słabnie. Liczba sprzedaży detalicznej pochodzącej z wcześniej złożonych zamówień utrzymuje się w czerwcu na rekordowym poziomie około 50%.

Wyniki pojazdów serii F wzrosły o 26,3% w porównaniu z rokiem ubiegłym, stanowiąc 37,9% ogólnej sprzedaży Forda (w porównaniu z 32% w maju). Samochody z tej gamy górują w segmencie półciężarówek i umacniają się na pozycji lidera segmentu po pierwszym półroczu 2022 roku, wyprzedzając zajmującego drugie miejsce konkurenta o około 40 000 sprzedanych aut. Co ciekawe prawie 60% procent sprzedaży detalicznej serii F pochodziło z wcześniej złożonych zamówień.

Łączna sprzedaż pickupów Forda, w tym serii F, Rangera i Mavericka, wzrosła o 26,3% w porównaniu z rokiem ubiegłym, przy łącznej sprzedaży samochodów z tego segmentu na poziomie 66 663 sztuk. W konsekwencji udział Forda w rynku pickupów wzrósł o około 7% w stosunku do roku 2021 r i wyniósł w czerwcu 29%. Warto podkreślić, że to najwyższy udział wśród wszystkich marek oferujących ten rodzaj samochodów.

Doskonałe statystyki odnotowały także pojazdy elektryczne producenta. Ich sprzedaż, w porównaniu do ubiegłego roku skoczyła aż o 76,6%. Do rąk nowych klientów trafiło w czerwcu łącznie 4 353 pojazdy. Dla połączonego portfolio elektryków: F-150 Lightning, Mustanga Mach-E i E-Transita, ponad 70% nabywców to nowi klienci marki Ford, przechodzący od konkurencji.

W czerwcu Ford sprzedał 1 837 sztuk F-150 Lightning, a ponad 75% osób, które zarezerwowały elektrycznego pick-upa to klienci innych, konkurencyjnych marek. W krótkim czasie obecności tego modelu na rynku, producent sprzedał już łącznie 2 296 sztuk, obejmując tym samym prowadzenie w segmencie elektrycznych pick-upów. Ponad to, w czerwcu, Ford zajął drugie – po Tesli – miejsce w sprzedaży pojazdów elektrycznych w USA.

Dużą popularnością ponownie cieszyły się także oferowane przez Forda SUV-y. Producent dostarczył nowym właścicielom 60 894 pojazdy, a więc o 35,3% więcej niż w 2021 r. Sprzedaż Bronco wyniosła 8 681 sztuk, zaś dla całej rodziny tych samochodów (Bronco i Bronco Sport) osiągnęła ona łącznie 15 703 egzemplarze, co oznacza wzrost o 82,7% w stosunku do ubiegłego roku,. Dzięki lepszemu przepływowi zapasów Ford odnotował także silny wzrost sprzedaży zarówno Explorera, jak i przeprojektowanego modelu Expedition. Łącznie ich sprzedaż wzrosła o 56,7% (w stosunku do roku ubiegłego) i stanowiły one prawie 44% miksu SUV-ów Forda. Dla porównania w ubiegłym roku było to 38%, a w maju 35%.

Ford Transit, czyli najpopularniejszy van użytkowy w Ameryce, poprawił swoje wyniki o 73,6% (w porównaniu z rokiem ubiegłym). Sprzedaż całkowicie elektrycznej wersji tego samochodu wyniosła w USA 3 008 sztuk (do czerwca br.). Warto podkreślić, że liczba ta, to ponad 16 razy więcej niż łączna sprzedaż wszystkich pozostałych amerykańskich elektrycznych samochodów dostawczych.

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.