Biuro prasowe Ford Polska

Jaki samochód dostawczy dla firmy? Ford oferuje kompleksową obsługę z atrakcyjnym finansowaniem.

W każdej branży wybór odpowiedniego samochodu do pracy ma kluczowe znaczenie dla maksymalizacji wydajności działań firmy. Właściciele przedsiębiorstw starają się, aby ich pracownicy posiadali odpowiednie narzędzia do wykonywania pracy. Składa się to bowiem na sukces firmy. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby wybór samochodu dostawczego był ściśle dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Pierwszym krokiem przed zakupem auta dostawczego jest dokładne przyjrzenie się konkretnym wymaganiom, jakie stawia przed nami dana działalność. Niezależnie od tego, czy potrzebny jest jeden pickup pracujący na budowie, czy 100 furgonów dedykowanych do działalności kurierskiej, przy ostatecznym wyborze samochodu należy wziąć pod uwagę wiele aspektów.

• Odpowiedni samochód dostawczy dla biznesu to podstawa każdego sukcesu. Jego wybór jest więc wbrew pozorom niezwykle istotny.

• Istnieje szereg czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie takiego pojazdu. Cena jest niezwykle ważna, ale kluczowe są także jego funkcjonalności, zwłaszcza z perspektywy pracowników, którzy będą go używać.

• Ford oferuje swoim klientom kompletną gamę samochodów dostawczych, które można dodatkowo sfinansować w atrakcyjny sposób. Producent współpracuje również z wieloma renomowanymi firmami wykonującymi specjalistyczne zabudowy dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Kluczowe pytania dla menedżerów floty

Najważniejszą kwestią, o której powinni pomyśleć właściciele firm lub menedżerowie floty są funkcje kluczowe dla bezpiecznego i wydajnego działania pracowników. Na tym etapie należy nadać odpowiednie priorytety, które będą potem istotne przy wyborze auta. Może być ich co najmniej kilka.

Pracownicy z branży inżynierii sanitarnej, hydrauliki czy elektryki zazwyczaj potrzebują samochodu dostawczego ze znaczną powierzchnią do przechowywania, ale najczęściej nie aż tak dużą jak np. kurierzy. Wybór pojazdu z zabudową narzędziową dodatkowo pozwoli więc na lepszą organizację, co z pewnością wpłynie na produktywność pracowników. Warto pamiętać, że podstawą będzie jednak zapewnienie odpowiednich możliwości przechowywania narzędzi oraz produktów.

Ładowność samochodu to kolejny z kluczowych aspektów. Przekroczenie jej limitu, poza zagrożeniem otrzymania mandatu powoduje także przesadne obciążenie pojazdu, co może z kolei doprowadzić do problemów z silnikiem, skrzynią biegów, zawieszeniem, hamulcami czy oponami. Dlatego istotne jest, aby przy zakupie zdecydować się na pojazd, którego ładowność będzie odpowiadała potrzebom danego biznesu.

W przypadku wielu branży ważną kwestią mogą być także możliwości holowania pojazdów, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzi na pytanie, co konkretnie i o jakiej wadze będziemy holować? Jednym z powszechnie znanych środków ostrożności jest wybór pojazdu z możliwością holowania o 10% większą niż to konieczne, aby uniknąć np. problemów z silnikiem lub skrzynią biegów. W przypadku Forda Rangera takie zagrożenia nie powinny mieć miejsca, jest on bowiem w stanie holować przyczepę o masie do 3500 kg.

Jeśli planujemy przewóz większej liczby pracowników kluczowa okaże się być pojemność kabiny. W tym przypadku producenci samochodów tacy jak Ford, umożliwiają zakup pojazdu z tzw. podwójnymi kabinami, w których bezpiecznie podróżować może sześć osób. Brygadowy Ford Transit Custom dodatkowo oferuje możliwość wyboru dwóch albo trzech siedzeń w pierwszym rzędzie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Mnogość opcji samochodów użytkowych, na pierwszy rzut oka, może być nieco przytłaczająca. Należy jednak pamiętać o najważniejszej zasadzie – wybór pojazdu powinien być zgodny z branżą, w jakiej działa dana firma.

Pickupy są odpowiednie dla wielu różnych profesjonalistów od leśników, fachowców dokonujących drobnych napraw, przez firmy remontujące domy lub zakładające tereny zielone, aż po wysokowykalifikowaną kadrę menadżerską i właścicieli firm takich jak biura architektoniczne, nadzory budowlane, szeroko pojęta branża eventowa oraz szkoleniowa. W niektórych z nich są zdecydowanie najlepszym wyborem, ponieważ skrzynia pickupa zapewnia łatwy dostęp do narzędzi i sprzętu, nie sprawiając jednocześnie problemu przy załadunku i rozładunku. Ford w tym segmencie ma się czym pochwalić – Ranger jest jednym z liderów, mając ponad 34% udziału w rynku pickupów.

Jeśli potrzebne jest więcej miejsca oraz auto posiadające możliwości terenowe, idealne będą typowe samochody dostawcze z wysokim prześwitem. Umożliwiają one przewóz większej ilości narzędzi, sprzętu czy różnego rodzaju produktów w różnych warunkach. Sprawdzą się one także w przypadkach konieczności pracy w kabinie. Ford w tym zakresie proponuje klientom Forda Transita z inteligentnym napędem na wszystkie koła.

Standardowe samochody dostawcze służą zazwyczaj w branżach, w których pracownicy nie muszą pracować w samym samochodzie, ale potrzebują wystarczająco miejsca, aby zmieścić w pojeździe dużą ilość narzędzi. Typowym przykładem są tutaj tzw. firmy mobilne, zajmujące się np. praniem dywanów.

Dla małych firm z niewielkimi potrzebami stworzone zostały vany. Wybór właśnie tych pojazdów jest uzasadniony m.in. ze względu na niższe koszty, oszczędność paliwa, a także możliwości dostania się nimi w wiele miejsc, do których większy samochód dostawczy mógłby nie dojechać. Ich kompaktowy rozmiar jest idealny do gęsto zaludnionych obszarów, gdzie parkowanie jest utrudnione. Odpowiedzią na takie potrzeby klientów jest oferowany przez Forda Transit Courier.

W wielu przypadkach najlepszym wyborem może okazać się zeroemisyjny samochód elektryczny, który jest niezwykle dynamiczny, może poruszać się buspasami oraz wjeżdżać do tzw. stref czystego transportu. Ford wprowadził właśnie do swojej oferty E-Transita, który oferuje wszystkie zalety spalinowego Transita, ale to dopiero początek jego możliwości. Samochód oferuje bowiem niemal niespotykane w swoim segmencie wyposażenie, nowoczesne technologie, ale przede wszystkim wiele udogodnień dla prowadzenia biznesu.

Specjalistyczne zabudowy

Pomimo szerokiej oferty aut dostawczych, część z nich nadal może okazać się niedopasowana do potrzeb danej działalności. Dlatego producenci oferują modyfikacje fabrycznych pojazdów, którymi zajmują się wyspecjalizowane przedsiębiorstwa. Ford współpracuje z siecią firm zabudowujących samochody, których pracownicy mają dostęp do specjalistycznej wiedzy marki. Dzięki temu fachowcy realizują profesjonalne zabudowy wymagające dokładności co do osprzętu, a także sposobu montażu. Działania te umożliwiają pełne wykorzystanie potencjału samochodów jako bazy do modyfikacji. Co istotne, wszystkie zmiany są objęte gwarancją odpowiadającą tej firmowej oferowanej w pojazdach Forda.

Firmy zabudowujące samochody oferują m.in. zabudowy skrzyniowe, niezwykle popularne w Polsce kontenery, zabudowy serwisowe i warsztatowe, a także wywrotki, chłodnie i izotermy. Można w nich również wykonać adaptacje aut dostawczych do przewozu osób niepełnosprawnych.

Jaki jest najlepszy sposób nabycia samochodu dostawczego?

Poza kwestiami merytorycznymi, niezwykle istotny jest także sposób finansowania danego pojazdu. Niezależnie od tego, jaki samochód zostanie wybrany, musi on być jak najtańszy w zakupie i eksploatacji, mieć dobrą wartość rezydualną, a jednocześnie być niezawodny i praktyczny dla wszystkich użytkujących go pracowników.

Oferta finansowania samochodów dostawczych dla klientów biznesowych jest obecnie niezwykle obszerna i atrakcyjna. Bez względu na to, czy firma dopiero rozpoczyna działalność gospodarczą, planuje powiększenie floty, czy wymianę istniejącego pojazdu, Ford przygotuje odpowiednią formę finansowania z niską ratą dla każdego z tych scenariuszy.

Co istotne, rynek samochodów dostawczych także w tym aspekcie jest specyficzny. Klienci najczęściej nie chcą żadnego limitu kilometrów, a umowy wynajmu długoterminowego wykluczają jakiekolwiek zmiany w samochodzie i dodatkowo wymagają oddania go w odpowiednim stanie. Dlatego w przypadku tzw. „dostawczaków” najpopularniejszym od lat rozwiązaniem jest klasyczny leasing. Opiera się na wpłacie własnej, stałych miesięcznych ratach i wykupie samochodu po okresie umowy po ustalonej wcześniej cenie.

Atrakcyjne oferty leasingu operacyjnego z niską miesięczną ratą, niezwykle popularne na rynku samochodów osobowych sprawdzą się także w przypadku mniejszych samochodów dostawczych używanych głównie na krótkich dystansach i nie mających styczności z narzędziami, czy specjalistycznym sprzętem. W zależności od wybranej opcji, zakres usług oferowanych w takiej formie finansowania może być idealnie dopasowany do potrzeb przedsiębiorcy. Zaletą we wszystkich wypadkach jest niska miesięczna rata, a wymiana samochodu na nowy co kilka lat sprawia, że klient zyskuje spokój, komfort i bezpieczeństwo.

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.