Biuro prasowe Ford Polska

Nowy E-Transit rozpoczyna zbieranie nagród w Polsce. Elektryczny samochód dostawczy Forda zdobył statuetkę w konkursie Wirtualnej Polski

Debiutujący w tym roku całkowicie elektryczny Ford E-Transit zdobył swoją pierwszą statuetkę w Polsce. Elektryczny samochód dostawczy Forda został bowiem Użytkowym Samochodem Roku w plebiscycie Samochód Roku Wirtualnej Polski.

• W pełni elektryczny Ford E-Transit został laureatem konkursu Samochód Roku Wirtualnej Polski, organizowanego przez jedną z najważniejszych redakcji motoryzacyjnych w naszym kraju.

• E-Transit zwyciężył w kategorii tematycznej Użytkowy Samochód Roku, pozostawiając w tyle uznanych na rynku konkurentów.

Samochód Roku Wirtualnej Polski 2022

Jury w uzasadnieniu swojego wyboru podkreśliło, że Ford E-Transit – elektryczne auto użytkowe nie musi być ciekawostką dla wybranych. Model ten bowiem przejedzie ponad 300 km na jednym ładowaniu, może mieć nawet 269 KM, a na swoje barki przyjmie blisko 2 tony ładunku, w zależności od konfiguracji nadwozia.

Dodatkowo jury wskazało, że E-Transit dostępny jest w trzech odmianach nadwozi, co w połączeniu z kilkoma wersjami napędowymi i wymiarowymi daje aż 25 różnych konfiguracji.

– Ponadto Ford oferuje narzędzia do nadzorowania floty czy układania harmonogramu ładowań. To sprawia, że E-Transit jest realną alternatywą dla potrzebujących solidnego auta do pracy, dlatego zasługuje na tytuł Użytkowego Samochodu Roku Wirtualnej Polski 2022 – zakończyło werdykt jury konkursu.

Samochód Roku Wirtualnej Polski to coroczny konkurs organizowany przez redakcje autokult.pl i autocentrum.pl, w którym wybierane są najlepsze samochody oferowane w Polsce. Warunkiem koniecznym zgłoszenia do tegorocznej edycji była publikacja polskiego cennika modelu nowego, po liftingu lub nowej wersji silnikowej bądź nadwoziowej w okresie od 1 stycznia 2021 r. do 31 marca 2022 r.

W plebiscycie do zdobycia są dwie nagrody w kategoriach głównych – Samochód Roku Wirtualnej Polski oraz Samochód Roku Internautów Wirtualnej Polski – oraz ośmiu tematycznych – to: Biznesowy Samochód Roku, Użytkowy Samochód Roku, Technologiczny Samochód Roku, Rodzinny Samochód Roku, Wnętrze Roku, Stylowy Samochód Roku, Sportowy Samochód Roku oraz Miejski Samochód Roku.

Wyboru w kategoriach dokonuje jury złożone z 14-osobowej redakcji działu Motoryzacja Wirtualnej Polski. Każdy z dziennikarzy przyznaje 10, 6 i 4 punkty w kategoriach tematycznych oraz 10, 8, 6 i 4 punkty w kategorii głównej. Dziennikarze przyznają punkty po odbyciu jazd testowych każdym autem, stąd przyznane nagrody mogą być rzeczywistą rekomendacją dla czytelników i potencjalnych nabywców nowych samochodów.

Wiodąca rola w swoim segmencie

Ford E-Transit swoją premierą wywołał niemałe poruszenie na rynku motoryzacyjnym. Wszystko przez doskonałe osiągi oraz parametry, dzięki którym jest rewelacyjną propozycją w swoim segmencie. E-Transit oferuje bowiem do 312 kilometrów zasięgu według WLTP, aż 15,1 m3 maksymalnej pojemności przestrzeni ładunkowej, a jego ładowność może wynosić nawet 1 725 kg. Samochód w Polsce jest dostępny w dwóch wersjach napędu – o mocy 184 KM i 269 KM.

Na tle konkurentów wyróżnia go także bogate wyposażenie i pakiet zaawansowanych asystentów bezpieczeństwa. Już w standardzie znajduje się klimatyzacja automatyczna EATC, 12-calowy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego SYNC 4 oraz bezprzewodowe aktualizacje Ford Power-Up. Opcjonalnie samochód można wyposażyć w Pro Power OnBoard, dzięki któremu auto może zmienić się w źródło prądu. Dzięki maksymalnie 2,3 kW mocy właściciele mogą używać elektronarzędzi bez stacjonarnego źródła prądu.

Dodatkowo E-Transit jest oferowany w konkurencyjnych cenach, które rozpoczynają się od 256 900 zł netto. Sprzedaż prowadzona jest przez wyspecjalizowaną sieć dilerską, a Ford zapewnia pełną obsługę posprzedażną i serwisową samochodów.

– Bardzo nas cieszy pierwsza nagroda dla w pełni elektrycznego E-Transita. Legendarna niezawodność, niezwykła funkcjonalność, duży zasięg na jednym ładowaniu, bogate wyposażenie, najnowsze technologie znane z Mustanga Mach-E i konkurencyjne ceny sprawiły, że zainteresowanie modelem jest bardzo duże. Jesteśmy przekonani, że elektryczne samochody dostawcze w Polsce będą cieszyły się coraz większą popularnością, zaś Ford E-Transit może odegrać znaczącą rolę w tej transformacji. Pierwsze egzemplarze samochodu dostarczymy klientom już w najbliższych miesiącach – powiedział Mariusz Jasiński, dyrektor komunikacji i public relations, Ford Polska.

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.