Biuro prasowe Ford Polska

Martin Sander rozpoczyna pracę w europejskim oddziale Forda jako dyrektor generalny Ford Model e oraz prezes Ford-Werke GmbH

Ford wykonał kolejny krok na drodze transformacji w Europie. Z dniem 1 czerwca 2022 r. Martin Sander obejmuje stanowisko dyrektora generalnego jednostki Ford Model e w europejskim oddziale Forda.

  • Martin Sander od 1 czerwca 2022 r. pokieruje nową jednostką działalności Forda w Europie – Ford Model e
  • Ford Model e będzie wprowadzał prekursorskie pojazdy elektryczne i usługi cyfrowe opracowane pod kątem pojazdów i urządzeń skomunikowanych oraz zaspokojenia transportowych potrzeb nowoczesnej Europy
  • Sander został również nowym Prezesem Zarządu Ford-Werke GmbH w Niemczech

Ford Model e, nowa globalna jednostka działalności Forda, powstał na początku tego roku, kiedy firma przyspieszyła transformację w branży motoryzacyjnej na całym świecie. Martin Sander, jako dyrektor generalny, będzie kierował pracami nad prekursorskimi pojazdami elektrycznymi, a także nad rozwojem oprogramowania oraz technologii i usług związanych z pojazdami skomunikowanymi.

Potwierdza to zaangażowanie Forda w przyspieszenie procesu elektryfikacji europejskiej gamy produktów, osiągnięcie zerowej emisji dla całej gamy pojazdów sprzedawanych w Europie oraz neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla we wszystkich zakładach, logistyce i w działaniach dostawców w Europie do roku 2035.

„Będziemy opracowywać unikatowe, w pełni zelektryfikowane i skomunikowane pojazdy dla naszych klientów oraz tworzyć nowe rozwiązania cyfrowe w dziedzinie sprzedaży” – powiedział Stuart Rowley, prezes Ford of Europe oraz dyrektor ds. transformacji i jakości w Ford Motor Company. „Martin Sander jest bardzo doświadczonym liderem. On i jego zespół będą prowadzić i przyspieszać realizację naszych planów.”

Martin Sander został również mianowany prezesem zarządu Ford-Werke GmbH w Niemczech.

Sander będzie pracował w Kolonii, gdzie mieści się siedziba europejskiego oddziału Ford Model e a także Ford of Germany. Ford ogłosił niedawno plany rozpoczęcia sprzedaży do 2024 r. dziewięciu w pełni elektrycznych modeli oraz zwiększenia inwestycji w Centrum Elektryfikacji w Kolonii do 2 mld dolarów. W przyszłym roku z linii produkcyjnej zakładu w Kolonii zjedzie pierwszy europejski, w pełni elektryczny, seryjny samochód osobowy Forda.

# # #

Informacje dla wydawców: Media i osoby zainteresowane mogą śledzić profil Martina Sandera na Twitterze pod adresem @Msander22.

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.