Biuro prasowe Ford Polska

Gama modeli Ford Pro oferuje europejskim firmom podniesienie produktywności i wzrost wartości dzięki w pełni elektrycznemu E-Transitowi

Ford Pro Vehicles prezentuje klientom nowy, w pełni elektryczny model użytkowy E-Transit, który wyznacza nowe standardy w zakresie produktywności, walorów użytkowych i satysfakcji z posiadania pojazdu elektrycznego.

  • Do klientów w Europie trafia Ford E-Transit, będący połączeniem wydajności i niskiego kosztu eksploatacji, które dodatkowo wspiera podnoszący produktywność ekosystem usług sieciowych Ford Pro
  • E-Transit jest wyjątkowo atrakcyjny dzięki konkurencyjnym cenom, bogatemu wyposażeniu standardowemu, nowym usługom dla pojazdów skomunikowanych i wielokrotnie nagradzanym systemom wspomagania kierowcy
  • Kompleksowe usługi Ford Pro obejmują oprogramowanie, ładowanie, serwis i finansowanie, dzięki czemu klienci mogą poprawiać produktywność i wydajność E-Transita

Dzięki największemu w tej klasie akumulatorowi, zasięgowi, mocy silnika i unikalnej funkcji eksportu energii ProPower Onboard, w pełni elektryczna wersja najlepiej sprzedającego się na świecie samochodu dostawczego 1 oferuje klientom komercyjnym bezkonkurencyjne osiągi.

Uzupełnieniem tych zalet jest bogate wyposażenie standardowe, obejmujące inteligentne systemy wspomagające kierowcę, systemy bezpieczeństwa rekomendowane przez Euro NCAP, a także kompleksowe wsparcie w zakresie ładowania, oferowane przez Ford Pro Charging oraz zintegrowany pakiet oprogramowania i usług Ford Pro, służących poprawie wydajności i obniżeniu kosztów eksploatacji.

E-Transit jest również niezwykle konkurencyjny cenowo, co ma pomóc w przyspieszeniu upowszechnienia się pojazdów elektrycznych.

Nowy model stanowi zapowiedź wprowadzenia na rynek europejski Forda Pro – nowej, ogólnoświatowej gałęzi działalności producenta, zajmującej się sprzedażą i serwisowaniem pojazdów użytkowych, skoncentrowanej na zwiększaniu produktywności klientów biznesowych, dzięki najwyższej klasy pojazdom oraz najnowocześniejszym produktom i usługom.

„E-Transit jest krokiem milowym dla właścicieli pojazdów użytkowych. W pełni elektryczny układ napędowy, nadzwyczajne parametry oraz zintegrowany ekosystem wsparcia Ford Pro usprawnią działalność klientów i zwiększą ich wydajność po wprowadzaniu do flot pojazdów w pełni elektrycznych – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny Ford Pro w Europie. „E-Transit, z cenami zaproponowanymi w taki sposób, aby nie stanowiły bariery wejścia na rynek, jest naprawdę atrakcyjną propozycją dla europejskich przedsiębiorstw.”

Po zakończeniu intensywnych globalnych testów, będących elementem programu badawczo-rozwojowego, Ford Pro i jego partnerzy w całej Europie wykorzystują 60 E-Transitów, których celem jest zademonstrowanie korzyści płynących z użytkowania zelektryfikowanych pojazdów dostawczych. Pierwsze egzemplarze seryjne wyjechały niedawno z fabryki w Kocaeli w Turcji, a jeszcze przed rozpoczęciem produkcji złożono 5 000 zamówień.

Bogata lista standardowego wyposażenia

E-Transit oferuje klientom pełną listę wyposażenia standardowego z zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi, dzięki którym proces przechodzenia na zelektryfikowany układ napędowy będzie łatwiejszy i przyniesie więcej korzyści. Model został zaprojektowany z myślą o zaspokojeniu różnorodnych potrzeb klientów, dlatego standardowo wyposażony jest w akumulator o pojemności użytkowej 68 kWh, zapewniający konkurencyjny zasięg, do 317 km WLTP. 2

Prawdziwym atutem Transita jest mocny silnik elektryczny o momencie obrotowym 430 Nm i maksymalnej mocy 184 KM lub 269 KM do wyboru. Ładowność wynosi do 1 758 kg 3 dla modelu van, a szeroka gama obejmuje 25 wariantów: van, van z podwójną kabiną oraz podwozia z kabiną, o różnych długościach i wysokościach dachu, a także o masie całkowitej od 3,5 do 4,25 tony. E-Transit jest również wyposażony w unikalną funkcję ProPower Onboard firmy Ford, która dostarcza prąd do standardowych gniazd wtykowych w kabinie i w części ładunkowej – jest to maksymalnie 2,3 kW, co można wykorzystać do zasilania elementów konwersji i sprzętu podczas pracy.

E-Transit oferowany jest w wersji Trend – a wszystkie samochody oferują wyposażenie znacznie przewyższające analogiczne modele z silnikami wysokoprężnymi. W wersji podstawowej dostępne są m.in. Układ elektronicznej regulacji temperatury wnętrza, System bezkluczykowego uruchamiania, podgrzewane fotele, podgrzewana przednia szyba Quickclear i podgrzewane elektryczne lusterka zewnętrzne.

Wraz z E-Transitem Ford wprowadza do oferty pojazdów użytkowych w Europie nowy system łączności i informacji SYNC 4 4 oferujący dwukrotnie większą moc obliczeniową niż SYNC 3 i sterowany za pomocą łatwego w obsłudze 12 calowego ekranu dotykowego z antyodblaskową powłoką odporną na wycieranie.

W wersji wyposażenia Trend wprowadzono rozwiązania podnoszące produktywność, takie jak system nawigacyjny Ford Connected Navigation System 5, który może zaplanować najbardziej efektywną trasę i na bieżąco informować kierowcę o opłatach, ruchu drogowym, dostępności miejsc parkingowych, a także system Intelligent Range przedstawiający dokładniej szacowany zasięg do wyczerpania akumulatora. Dostępna w opcji funkcja zaawansowanego sterowania głosem oraz wbudowana usługa Amazon Alexa 6 umożliwiają kierowcom odbiór potrzebnych informacji bez odrywania wzroku od drogi.

Ponadto wszystkie pojazdy E-Transity są wyposażone w standardowy modem FordPass Connect 7 umożliwiający stałą łączność z ekosystemem Ford Pro oraz zdalne aktualizacje oprogramowania Ford Power-Up, zapewniające dodatkowe funkcje i korzyści. Klienci otrzymują również dożywotnią subskrypcję FordPass Pro 8 lub Ford Pro Telematics Essentials 9 oraz roczny dostęp do sieci ładowania Blue Oval Charging Network. Klienci flotowi otrzymują również roczny bezpłatny dostęp do usługi E-Telematics Ford Pro.

Wielokrotnie nagradzane systemy wspomagania kierowcy

E-Transit został uhonorowany przez niezależny instytut ds. bezpieczeństwa Euro NCAP złotą nagrodą w uznaniu za zestaw zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę. Dostępne system obejmują: System zapobiegający kolizjom z funkcją wykrywania pieszych, 10 Adaptacyjny tempomat z funkcją rozpoznawania znaków drogowych, 10 System informacji o obiektach w martwym polu lusterek wstecznych z Systemem ostrzegania i wspomagania przy zmianie pasa 10 System ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, 10 System utrzymania na wybranym pasie ruchu, 10 i Asystent pokonywania skrzyżowań. 10

Do najważniejszych nowych systemów wspomagania kierowcy, które pomagają ograniczyć koszty napraw, należy system hamowania awaryjnego podczas cofania Reverse Brake Assist 10, który wykorzystuje kamerę i czujniki do wykrywania pieszych, rowerzystów i statycznych przeszkód podczas cofania. System ostrzega przed podjęciem działania, a następnie automatycznie zatrzymuje pojazd, jeśli kierowca nie zareaguje. Kierowcy mogą również korzystać z nowego oprogramowania kamer 360 st., 10 które na 12-calowym ekranie deski rozdzielczej wyświetla widok z góry na otoczenie E-Transita, ułatwiając omijanie przeszkód podczas manewrowania w ciasnych miejscach z ograniczoną widocznością.

Wyjątkowy rachunek ekonomiczny eksploatacji

Ford Pro oferuje przedsiębiorstwom, które pragną wprowadzić pojazdy elektryczne, atrakcyjną propozycję zakupu E-Transita, która zwróci się lub przyniesie wymierne korzyści biznesowe w okresie użytkowania pojazdu. Oprócz znacznych oszczędności związanych z kosztami paliwa, szacowane przez Ford Pro koszty utrzymania i napraw serwisowych mogą być o 40 procent niższe, niż w przypadku porównywalnych modeli z silnikami wysokoprężnymi 11. Według danych Ford Pro, model E-Transit jest najtańszy w utrzymaniu w porównaniu z bezpośrednimi konkurentami, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Niemczech.

Klienci Ford Pro będą mogli skorzystać z najlepszej dla tej klasy pojazdów oferty rocznej obsługi serwisowej bez limitu przebiegu, z ośmioletnim pakietem gwarancyjnym na wszystkie komponenty elektryczne wysokiego napięcia przy ograniczeniu przebiegu do 160,000 tysięcy kilometrów, co obejmuje również nadmierną degradację akumulatora. W ofercie jest także roczny pakiet pomocy drogowej dla pojazdów elektrycznych, obejmujący ładowanie awaryjne w wypadku wyczerpania akumulatora. Europejska sieć serwisowa Ford Pro jest już gotowa do obsługi pojazdów elektrycznych, dzięki 1500 certyfikowanym dealerom w Europie oraz ponad 4500 autoryzowanym warsztatom, które będą w stanie obsłużyć pojazdy od chwili ich wprowadzenia na rynek.

Po wprowadzeniu modelu E-Transit, kultowa rodzina Transita powiększy się o cztery nowe modele elektryczne – nowy jednotonowy Transit Custom i wielozadaniowy Tourneo Custom będą w ofercie w 2023 roku, natomiast mniejszy Transit Courier i pojazd wielozadaniowy Tourneo Courier nowej generacji pojawią się w 2024 roku.

Zgodnie z tą śmiałą strategią elektryfikacji, Ford, SK On Co., Ltd. i Koç Holding podpisały niewiążący protokół ustaleń w sprawie nowej, nastawionej na rynkowy sukces spółki joint venture z siedzibą w Turcji – z zastrzeżeniem zdecydowanego zaangażowania trzech partnerów – co prowadziłoby do powstania jednego z największych zakładów produkcji akumulatorów elektrycznych do pojazdów użytkowych w Europie. Produkcja ma się rozpocząć już w połowie dekady, a jej wydajność jest szacowana wstępnie na 30-45 gigawatogodzin produkowanych rocznie ogniw.

# # #

1 Na podstawie danych IHS Markit New Registrations CY2014-CYE 2021, które są opracowywane na podstawie danych rządowych i innych źródeł i obejmują 95 procent globalnej liczby nowych pojazdów w ponad 80 krajach, zgodnie z danymi zgłoszonymi w lutym 2022. r. Rodzina Transita, obejmująca modele Ford Transit i Transit Custom, oferuje samochody dostawcze, vany, podwozia z kabiną i nadwozia pod zabudowy.
Nie obejmuje Transita Connecta i Transita Couriera.

2 Deklarowany zasięg jazdy i czas ładowania oparte są o symulacje komputerowe wykonane przez producenta oraz o szacunki zasięgu w warunkach procedury testowej. Rzeczywisty zasięg może różnić się od deklarowanego w zależności od warunków zewnętrznych, stylu jazdy, stanu technicznego pojazdu i wieku akumulatora litowo-jonowego.

Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii w cyklu WLTP, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 2 i (WE) 715/2007 w aktualnym brzmieniu. Przyjęta obecnie procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów oraz różnych producentów.

3 Dopuszczalna ładowność może się różnić w ramach gamy modelowej w zależności od akcesoriów i konfiguracji pojazdu; nie uwzględnia się wagi kierowcy. Informacje na temat ładowności danego pojazdu znajdują się na etykiecie na ramie otworu drzwiowego.

4 Nie prowadź samochodu, gdy jesteś zdekoncentrowany oraz podczas korzystania z urządzeń mobilnych. W miarę możliwości korzystaj z systemów sterowania głosem. Niektóre funkcje mogą nie być dostępne, kiedy pojazd znajduje się w ruchu. Nie wszystkie funkcje są kompatybilne ze wszystkimi telefonami.

5 4 Usługi nawigacji wymagają: systemu SYNC 4 i FordPass Connect, bezpłatnej usługi powiązanej z komunikacją sieciową oraz aplikacji FordPass Pro (szczegóły można znaleźć w warunkach użytkowania FordPass) lub Ford Telematics. Zakwalifikowane pojazdy otrzymują bezpłatną roczną subskrypcję usług nawigacji, która rozpoczyna się w dniu rozpoczęcia gwarancji na nowy pojazd. Klienci muszą odblokować wersję próbną usług nawigacji poprzez aktywację zakwalifikowanego pojazdu za pomocą konta członkowskiego FordPass lub Ford Telematics. W przypadku braku subskrypcji przed upływem okresu bezpłatnego, sieciowa usługa nawigacyjna zostanie zakończona, a system powróci do wbudowanej nawigacji offline. Usługi zdalne i ich funkcjonowanie zależą od dostępności wybranej sieci. Zmieniająca się technologia / sieci komórkowe / systemy pojazdu mogą ograniczać funkcjonalność i uniemożliwiać działanie usług korzystających z sieci. Dostępna do pobrania jest aplikacja FordPass Pro, kompatybilna z wybranymi systemami operacyjnymi smartfonów. Transfer wiadomości i danych może być obciążony dodatkowymi opłatami. Aplikacja Ford Telematics dostępna jest bezpłatnie przez rok przy zakupie nowego pojazdu E-Transit.

6 Wymaga dostępnego systemu SYNC 4. Nie prowadź samochodu, gdy jesteś zdekoncentrowany oraz podczas korzystania z urządzeń mobilnych. Używaj sterowania głosem. Niektóre funkcje Alexy są zależne od modelu smartfonu i natywnego systemu. Amazon, Alexa oraz wszystkie powiązane loga i znaki są znakami towarowymi należącymi do firmy Amazon.com, Inc. lub do podmiotów stowarzyszonych.

7 FordPass Connect, aplikacja FordPass dla smartfonów i bezpłatne usługi powiązane z komunikacją sieciową są wymagane w przypadku korzystania z funkcji zdalnych (szczegóły można znaleźć w warunkach użytkowania FordPass). Usługi zdalne i ich funkcjonowanie zależą od dostępności wybranej sieci. Zmieniająca się technologia / sieci komórkowe / systemy pojazdu mogą ograniczać funkcjonalność i uniemożliwiać działanie usług korzystających z sieci. Usługi dla pojazdów skomunikowanych nie obejmują hotspotu Wi-Fi.

8 Dostępna do pobrania jest aplikacja FordPass Pro, kompatybilna z wybranymi systemami operacyjnymi smartfonów. Transfer wiadomości i danych może być obciążony dodatkowymi opłatami.

9 Ford Telematics Essentials jest dostępny tylko dla pojazdów Ford z aktywowanym modemem FordPass Connect. Przeznaczony dla klientów flotowych i biznesowych. Obowiązują Regulaminy FFM i FCS. Konstrukcje ekranów mogą być różne.

10 Systemy asystenckie wspomagające kierowcę są uzupełnieniem jego uwagi ale nie zastępują oceny sytuacji i konieczności kontrolowania pojazdu przez, asystenckie Systemy asystenckie wspomagające Samochód. Układ aktywnego wspomagania hamowania z funkcją wykrywania pieszych potrafi wykrywać pieszych znajdujących się na drodze, jednak nie w każdych warunkach i nie zastępuje kontrolowania pojazdu przez kierowcę i bezpiecznej jazdy. Szczegółowe informacje o ograniczeniach systemu znajdują się w instrukcji obsługi.

11 Dotyczy 3 lat eksploatacji lub przebiegu 180 000 tysięcy kilometrów. Porównano planowe i ponadplanowe czynności serwisowe dla furgonu elektrycznego zasilanego z akumulatora z analogicznym furgonem napędzanym silnikiem Diesla.

12 Nadmierna degradacja wynosi 70 procent dla E-Transita van i 65 procent dla E-Transita w wersji podwozia z kabiną.

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.