Biuro prasowe Ford Polska

WIOSENNE SUKCESY W STAJNI FORDA. MUSTANG MACH-E Z KOLEJNYM REKORDEM SPRZEDAŻY

Dzięki lepszemu przepływowi zapasów u dilerów, udział Forda w kwietniowej sprzedaży na rynku amerykańskim wzrósł o jeden punkt procentowy w porównaniu z rokiem ubiegłym i wyniósł 13,8 procent. Połowę kwietniowej sprzedaży detalicznej stanowiły wcześniej złożone zamówienia, które Ford realizuje w rekordowym tempie.

  • Sprzedaż pojazdów elektrycznych Forda wzrosła aż o 139 procent rok do roku dzięki popularności Mustanga Mach-E oraz E-Transita.
  • Do dilerów trafiają pierwsze dostawy F-150 Lightning.
  • Dostawy elektrycznego pick-upa Forda stale rosną.

Dynamika sprzedaży nowych modeli, w tym Bronco, Bronco Sport, Mustanga Mach-E i Mavericka, stale rośnie. Zwiększyła się w stosunku do marca o 17,9 procent, osiągając tym samym najlepszy jak dotąd wynik sprzedaży miesięcznej (39 383 sprzedanych pojazdów).

Niekwestionowana popularność Mustanga Mach-E oraz E-Transita spowodowała, że łączna sprzedaż pojazdów elektrycznych Forda wzrosła w stosunku do roku 2021 aż o 139 procent. Analizując wyniki poszczególnych modeli widać, że w przypadku elektrycznego E-Transita, kwietniowa sprzedaż tego auta zwiększyła się w porównaniu z marcem o 62,3 procent. W tym roku, w ręce nowych właścicieli w USA trafiło już 1 575 egzemplarzy modelu E-Transit.

Dobre wyniki odnotował także Mustang Mach-E, którego sprzedaż wzrosła o 61 procent w porównaniu z marcem i o 95 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym. Model ten odnotował najlepszy miesięczny wynik sprzedaży od momentu wprowadzenia na rynek. Do kwietnia, do nowych właścicieli trafiło 10 539 pojazdów, co biorąc pod uwagę sprzedaż elektrycznych SUV-ów, stawia Mustanga Mach-E na drugim miejscu po Tesli Model Y.

Dzięki lepszemu poziomowi zapasów u dilerów (83 000 pojazdów – najwięcej spośród wszystkich marek w segmencie pełnowymiarowych pickupów) zwiększenie sprzedaży w kwietniu odnotowały także samochody serii F (o 14,7 proc. w porównaniu z marcem). Ponadto Ford rozpoczął już dostawy wszystkich modeli nowego F-150 Lightning.

Mówiąc o pick-upach warto zauważyć, że w ujęciu ogólnym sprzedaż aut z tego segmentu wzrosła w Fordzie o 7,2 proc. (w porównaniu z marcem) za sprawą Mavericka, który odnotował najlepsze miesięczne wyniki od momentu pojawienia się na rynku – jego sprzedaż wyniosła 9 537 sztuk (wzrost o 9,7 proc. w porównaniu z marcem). Co ciekawe, auto pozostawało na placach dilerskich przez zaledwie 4 dni. Jednocześnie Maverick jest najlepiej sprzedającym się samochodem hybrydowym Forda – 48,2 procent sprzedaży tego auta to właśnie modele z napędem hybrydowym.

Nowy miesięczny rekord sprzedaży odnotowały w kwietniu również fordowskie SUV-y. Sprzedano 83 551 pojazdów, co stanowi wzrost o 13,2 proc. w porównaniu z marcem i o 3,9 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Bronco i rodzina Bronco (w tym Bronco Sport) osiągnęły najlepsze wyniki sprzedaży od czasu wprowadzenia na rynek – w kwietniu do klientów trafiło łącznie 26 041 SUV-ów.

Najnowsze pojazdy Forda: Mustang Mach-E, Bronco Sport, Bronco i Maverick, w niezwykły sposób przyciągają nowych nabywców do marki. Blisko 70-procent klientów jest nowych dla Forda. Dodatkowo ich użytkownicy personalizują samochody w niespotykanym dotąd tempie. W pierwszym kwartale największą popularnością wśród klientów Bronco cieszyły się wyciągarki i zestawy oświetlenia off-road.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.