Biuro prasowe Ford Polska

Eksperymentalne lustrzane malowanie samochodu wyścigowego P1 zespołu Fordzilla daje graczom możliwość ujrzenia samych siebie

Najnowsza odsłona samochodu wyścigowego Team Fordzilla P1 została pokryta nowym, niepowtarzalnym lakierem, który ma prezentować lustrzane odbicia graczy, którzy przyczynili się do jego stworzenia, a także odzwierciedlać etos zespołu Fordzilla P1, jakim jest nieustanne przekraczanie granic.

  • Eksperymentalny chromowo-pomarańczowy lakier znakiem rozpoznawczym najnowszej generacji samochodu wyścigowego P1 zespołu Fordzilla.
  • Nowy wizerunek został zaprezentowany na imprezie gamingowej w Alkmaar, zorganizowanej przez holenderski oddział Forda i organizację e-sportową Racesquare.

Nowy wizerunek został zaprezentowany na imprezie gamingowej w Alkmaar, zorganizowanej przez holenderski oddział Forda i organizację e-sportową Racesquare. Gracze nie tylko będą mogli obejrzeć swoje samochody w odblaskowym malowaniu, ale także zasiąść we wnętrzu pełnowymiarowego bolidu wyścigowego, który pełni funkcję symulatora gier i kompletnej platformy livestreamingowej.

Zespół odpowiedzialny za najnowsze wzornictwo modelu P1 zastosował eksperymentalny proces, który na drodze prób i błędów pozwolił osiągnąć nieosiągalny do tej pory efekt końcowy. W wyniku wielu prób uzyskano pomarańczowy lustrzany lakier, który w nieprawdopodobny sposób współgra ze światłem i z otoczeniem.

Jest to już piąta zmiana koloru nieustannie ewoluującego projektu. Pierwotnie samochód zaprezentowano w kolorze białym, a następnie, podczas debiutu w roli symulatora wyścigowego, otrzymał fluorescencyjny żółty motyw kolorystyczny. Nie ma aktualnie żadnych planów zastosowania tej specjalnej powłoki lakierniczej w pojazdach produkowanych przez Forda.

Ewolucja bolidu wyścigowego P1

Od samego początku projekt P1 miał za zadanie przekraczać wyznaczone granice, stając się pierwszym pojazdem stworzonym we współpracy projektantów producenta samochodów ze społecznością graczy. Ponad 250 000 głosów oddanych na Twitterze zadecydowało o wyborze ostatecznego projektu nadwozia autorstwa Arturo Ariño i wizji wnętrza Roberta Engelmana, projektantów Forda.

Prezentacja odbyła się latem 2020 roku, a już trzy miesiące później Ford zaprezentował podczas transmisji na żywo pełnowymiarowy, rzeczywisty model, zbudowany według tego projektu.

Kilka miesięcy później samochód wziął udział w Goodwood Festival of Speed z nowym malowaniem, upamiętniającym 55. rocznicę słynnego zwycięstwa 1-2-3 Forda, kiedy w 24-godzinnym wyścigu Le Mans załogi Forda stanęły na wszystkich stopniach podium.

Na targach gamescom 2021 P1 przeszedł kolejną ewolucję, stając się prawdziwym symulatorem gier. Następnie na targach Gamergy w Madrycie, w tym samym roku, wbudowano w niego rozwiązania umożliwiające transmisję na żywo bezpośrednio z samochodu. W przygotowaniu są kolejne koncepcje, a ewolucja samochodu wyścigowego P1 jeszcze się nie zakończyła.

Lakier powstał w ramach eksperymentu i serii prób, jak stworzyć coś lepszego niż P1 – pojazd zespołu Fordzilla, który od początku swojego istnienia wyznacza nowe standardy. Refleksy, jakie daje lakier, są naprawdę zabawne i mam nadzieję, że gracze będą czerpać radość z możliwości uchwycenia na nim własnego odbicia. Jest to także pomarańczowy ukłon w stronę Holandii, gdzie zadebiutowała ta wersja samochodu

– powiedział Borys Ferko, szef Zespołu Projektowego Fordzilla P1 w Ford of Europe.

Zespół Fordzilla

Ford powołał swój zespół e-sportowy Team Fordzilla przed Gamescom 2019, wybierając drużyny narodowe z Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii oraz kapitanów dla każdej z reprezentacji. Zawodnicy z każdego regionu mieli być rekrutowani do zawodów ogólnoeuropejskich, a także startować w zawodach regionalnych.

Sukces odniesiony w ciągu pierwszych kilku lat działalności sprawił, że w 2022 roku Team Fordzilla został zrestrukturyzowany, aby skupić się na głównych platformach, co miało umożliwić dalszy dynamiczny postęp i rozwój zespołu, przy jednoczesnym zachowaniu bliskich relacji z lokalnymi rynkami.

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.