Biuro prasowe Ford Polska

E-Transit ze znakomitą wartością rezydualną. Elektryczny samochód dostawczy Forda liderem swojego segmentu

Ford E-Transit pojawi się na polskich drogach za kilka miesięcy, ale już wiadomo, że decyzja o jego zakupie będzie słuszna z punktu widzenia wartości rezydualnej. Według danych firmy Info-Ekspert, elektryczny samochód dostawczy Forda jest pod tym względem liderem swojego segmentu.

  • E-Transit jest kolejnym – po Mustangu Mach-E – samochodem elektrycznym Forda, który wywołał ogromne poruszenie na rynku.
  • Pojazd może pochwalić się bardzo wysoką wartością rezydualną, co może być kluczowe przy podejmowaniu decyzji zakupowych przez klientów.
  • Zalet E-Transita jest zdecydowanie więcej – oferta Forda jest niezwykle konkurencyjna i spotyka się z dużym zainteresowaniem klientów.

Z obliczeń firmy Info-Ekspert wynika, że Ford E-Transit serii 350 jest zdecydowanie najlepszym wyborem w swoim segmencie, w przypadku użytkowania przez 3 lata i przebiegu 60 tysięcy kilometrów. To typowe wartości przyjmowane przy badaniach modeli EV, tożsame z rzeczywistym użytkowaniem samochodów przez klientów biznesowych.

Po tym okresie pierwszy elektryczny samochód dostawczy Forda nadal będzie wart co najmniej 55,9% swojej początkowej ceny. Wynik zależy od konkretnej wersji pojazdu, zaś wartość rezydualna modelu waha się od 55,9 do 56,3%. Samochód w wersji L3H2/L2H2 może pochwalić się zdecydowanie najlepszym wynikiem w swoim segmencie (56,0%), będąc lepszym od drugiego modelu w zestawieniu o 1,5 punktu procentowego.

Wartość rezydualna to prognozowana wartość pojazdu w chwili jego sprzedaży w założonych ramach czasowych i z określonym przebiegiem. Jest ona jednym z kluczowych wyznaczników przy zakupie samochodu nie tylko dla firm. Dzięki takim danym klienci – także indywidualni – mogą sprawdzić, czy zakup danego auta jest dla nich korzystnym finansowo wyborem w kontekście dłuższego użytkowania. Warto również pamiętać, iż utrata wartości jest główną składową całkowitych kosztów użytkowania (TCO)

– W procesie szacowania wartości rezydualnych bierzemy pod uwagę szereg czynników. Bardzo ważne jest postrzeganie marki i konkretnego modelu na rynku wtórnym, polityka rabatowa producenta, konkurencyjna cena zakupu czy długość i zakres gwarancji. Istotny jest również rodzaj nadwozia, zabudowy, kompletacja wyposażenia standardowego oraz opcjonalnego – stwierdził Dariusz Wołoszka, kierownik działu wartości rezydualnych Info-Ekspert.

Ford E-Transit, którego wersja produkcyjna pojawi się na polskich drogach w czwartym kwartale bieżącego roku już teraz wzbudza ogromne emocje. Wszystko przez niezwykle konkurencyjną cenę, świetne wyposażenie (np. automatyczna klimatyzacja w standardzie), innowacyjne technologie (najbardziej wydajny w historii system Forda SYNC 4 w połączeniu z 12-calowym ekranem dotykowym) oraz niespotykane dotąd w samochodach dostawczych Forda możliwości skomunikowania pojazdu ze światem (dzięki aplikacji FordPass Pro można obserwować aktualny status pojazdu, zdalnie otworzyć i zamknąć pojazd, a także zaplanować harmonogram ładowań według potrzeb).

– Elektryczne samochody dostawcze to przyszłość transportu. Już teraz są doskonałym wyborem dla usług świadczonych na rzecz klientów końcowych, ale ich możliwości będą rosły. Dlatego też nasz E-Transit ma wbudowany system Ford Power-Up, który pozwoli na szybkie i automatyczne aktualizacje, które będą zwiększać jego możliwości. Do tego dochodzą kwestie dofinansowania zakupu czy planowanych stref czystego transportu, przez które popularność elektrycznych samochodów dostawczych będzie rosła. Jesteśmy przekonani, że Ford E-Transit odegra jedną z kluczowych ról w tej transformacji – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

Dokumenty do pobrania

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.