Biuro prasowe Ford Polska

WSKAŹNIKI W GÓRĘ! FORD OGŁASZA MARCOWE WYNIKI SPRZEDAŻY W STANACH ZJEDNOCZONYCH

Ford kończy pierwszy kwartał bardzo dobrymi wynikami. Wprowadzone ostatnio usprawnienia w produkcji i zarządzaniu zapasami wpłynęły na wzrost sprzedaży. Producent podaje, że sprzedaż detaliczna w marcu wzrosła w stosunku do lutego o 23,2 proc. W przypadku samochodów typu SUV skok ten był jeszcze większy – o 39,2 proc., natomiast sprzedaż samochodów dostawczych zwiększyła się o 12,5 proc. Zamówienia detaliczne Forda osiągnęły właśnie kolejny nowy rekord. W marcu dilerzy producenta przyjęli 88 000 zamówień, a więc o 66 000 więcej w porównaniu z marcem ubiegłego roku.

  • Mimo wyzwań związanych z ograniczeniami w dostępności chipów do półprzewodników, Ford zwiększył sprzedaż w minionym miesiącu.
  • Producent przyjął w marcu rekordową liczbę 50 000 zamówień detalicznych na pojazdy serii F.
  • Ford odnotował także rekordową sprzedaż pojazdów zelektryfikowanych. Popyt na Mustanga Mach-E wzrósł o ponad 18 procent.
  • Dobrą passę kontynuuje także Ford Pro, rozpoczynając dostawy do klientów pierwszych egzemplarzy w pełni elektrycznego E-Transita.

Dużym zainteresowaniem klientów cieszyły się m.in. samochody serii F, które zanotowały w ostatnim miesiącu pierwszego kwartału br. rekordową liczbę 50 000 zamówień detalicznych – aż o 38 000 więcej niż w marcu 2021 roku, dodatkowo pickupy te bardzo szybko rotowały na placach dilerskich. Ilość pojazdów serii F w tranzycie wzrosła o 127 proc. w stosunku do lutego bieżącego roku i o 66,1 proc. w stosunku do marca roku poprzedniego. Ogólny poziom zapasów Forda w tranzycie wzrósł o 73,5 procent w porównaniu z lutym, co przygotowuje producenta do prognozowanego wiosennego wzrostu sprzedaży.

Sprzedaż Mustanga Mach-E wzrosła w marcu o 18,1 procent w porównaniu z lutym, a łączna sprzedaż pojazdów z rodziny Mustanga wyniosła 5 978 sztuk. Największym zainteresowaniem klientów cieszyła się całkowicie elektryczna wersja tego kultowego pojazdu z napędem AWD – około 72 proc. sprzedaży detalicznej to samochody wyposażone w to rozwiązanie. Dodatkowo popyt na wersję Mustanga Mach-E GT wyniósł ponad jedną czwartą (27 proc.) sprzedaży Mach-E w marcu.

Co ciekawe, w przypadku najnowszych modeli producenta: Bronco, Bronco Sport, Mustang Mach-E oraz Maverick, 62 procent zamówień pochodzi od klientów konkurencyjnych marek.
Ponadto Ford zanotował rekordową od początku roku sprzedaż pojazdów zelektryfikowanych, zwiększając ją o 37,9 procent. W przypadku tych pojazdów wskaźnik przyciągania do Forda nowych klientów zwiększył się w stosunku do ubiegłego roku o 6 punktów procentowych i wynosi obecnie 51 proc.

Dzięki lepszemu przepływowi zapasów, zwiększył się również wskaźnik sprzedaży SUV-ów Forda wzrastając o 39,2 procent w porównaniu z lutym. Rekordowo wysoka była także sprzedaż Bronco, która wzrosła o 70,7 procent (w porównaniu z lutym), Explorera o 76,8 procent, a Bronco Sport o 22,3 procent.

Rodzina Bronco osiągnęła najlepszy miesięczny wynik sprzedaży od czasu wprowadzenia na rynek (22 340 sztuk). Co ciekawe okazuje się, że obecnie klienci chętniej niż kiedykolwiek wybierają SUV-y Forda wyposażone w napęd 4×4/AWD, przez co producent odnotował rekordowy wynik sprzedaży tych pojazdów od początku roku, zbliżając się do 80 procent przy sprzedaży detalicznej.

Ogólna sprzedaż samochodów dostawczych Forda, w porównaniu do lutego wzrosła o 12,5 procent, a nowy Maverick zanotował najlepsze wyniki w ciągu jednego miesiąca od momentu wprowadzenia na rynek. Sprzedaż tego modelu wzrosła o 115 procent w porównaniu z lutym, a samochody te pozostawały na placach dilerskich zaledwie cztery dni.

Świetne wyniki zanotował także dział Ford Pro. Jego sprzedaż w marcu, w porównaniu do lutego, zwiększyła się o 37,5 procent. Duży wpływ na wyniki miało ogromne zainteresowanie Fordem Transitem. Najlepiej sprzedający się samochód dostawczy na świecie odnotował wzrost o 70 proc. w porównaniu do lutego, natomiast sprzedaż serii F w ramach Ford Pro wzrosła o 8,9 procent. Warto też zauważyć, że Ford wprowadził na rynek amerykański w pełni elektryczną wersję Transita. Ponad pięćset sztuk E-Transita (528 szt.) trafiło w marcu do nowych właścicieli, a produkcja samochodu stale rośnie.

Na przestrzeni pierwszego kwartału bieżącego roku Fordy serii F pozostają liderem sprzedaży półciężarówek, wyprzedzając tym samym drugą w kolejności markę Ram o ponad 45 000 sztuk. Łączna sprzedaż pickupów Forda w pierwszym kwartale br. wyniosła 140 701 sztuk.

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.