Biuro prasowe Ford Polska

FORD MOTOR COMPANY WŚRÓD 100 NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH FIRM NA ŚWIECIE WG. MAGAZYNU TIME

Firma Ford Motor Company znalazła się na drugiej dorocznej liście najbardziej wpływowych firm opracowanej przez magazyn TIME. Lista ta jest rozszerzeniem corocznego zestawienia TIME100 – najbardziej wpływowych ludzi na świecie – i wyróżnia sto firm, które wywierają niezwykły wpływ na całym świecie.

  • Wyróżnienie przyznano w kategorii Tytanów za „elektryfikację wszystkiego”.

Magazyn TIME tak uzasadnia swój wybór: samochody, SUV-y, pickupy i inne lekkie samochody dostawcze odpowiadają za ponad połowę wszystkich emisji pochodzących z transportu w USA, przez co pojazdy elektryczne (EV) są kluczem do łagodzenia zmian klimatycznych. Ale samo oferowanie pojazdów elektrycznych nie wystarczy — klienci muszą ich naprawdę chcieć. I takie jest właśnie podejście Forda pod kierownictwem Jima Farleya: zelektryfikować niektóre z najpopularniejszych modeli marki, takie jak chociażby pickupy serii F, od dawna najlepiej sprzedające się pickupy w Ameryce. I to działa – popyt na całkowicie elektryczny model F-150 Lightning pomógł zwiększyć wartość rynkową Forda do ponad 100 miliardów dolarów po raz pierwszy w styczniu bieżącego roku.

– Jestem zaszczycony, że Ford znalazł się na liście stu najbardziej wpływowych firm magazynu TIME – powiedział Bill Ford, prezes zarządu Ford Motor Company. – Jest to szczególnie satysfakcjonujące, ponieważ w tym wyróżnieniu nie chodzi o jakąś konkretną osobę, ale o uznanie dla naszych niesamowitych pracowników, którzy niestrudzenie pracują, aby uczynić świat lepszym miejscem dla naszych dzieci i wnuków. Dzięki ich ciężkiej pracy, innowacjom i kreatywności istotnie zmieniamy przyszłość transportu i mobilności oraz budujemy czystszą przyszłość.

W trakcie opracowywania listy magazyn TIME zebrał nominacje z każdego sektora gospodarki –  od opieki zdrowotnej i rozrywki po transport i technologię – od redaktorów i korespondentów z całego świata, a także od ekspertów branżowych. Następnie redaktorzy magazynu TIME ocenili każdą z nominacji pod kątem kluczowych czynników, takich jak trafność, oddziaływanie, innowacyjność, przywództwo i sukces.

Całą listę można zobaczyć pod tym linkiem: time.com/100companies.

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.