Biuro prasowe Ford Polska

Nowy Ford Tourneo Connect dołącza do gamy modeli Forda z pięcioma gwiazdkami Euro NCAP już od startu produkcji

Nowy wielozadaniowy Tourneo Connect jest najnowszym modelem Forda, który uzyskał pięciogwiazdkową ocenę w testach bezpieczeństwa Euro NCAP.

  • Nowy Ford Tourneo Connect otrzymał cenę pięciu gwiazdek w niezależnych testach bezpieczeństwa Euro NCAP
  • Wielozadaniowy model Forda uzyskał maksymalną punktację w testach bocznego zderzenia z barierą i wyróżnienie w kategorii systemów wspomagania kierowcy, stając się ósmym pojazdem osobowym Forda z najwyższą oceną z zakresu bezpieczeństwa
  • Pierwsze egzemplarze zjeżdżającego właśnie z linii produkcyjnych Tourneo Connect z przestronną, siedmioosobową kabiną i dwiema opcjami długości, będzie można zamawiać od wiosny

Ogłoszenie najwyższej oceny bezpieczeństwa zbiegło się z momentem rozpoczęcia produkcji modelu Tourneo Connect, który oferuje przestronną, siedmioosobową kabinę, umożliwiającą łatwą adaptację, nadwozie w dwóch wariantach długości oraz atrakcyjny wybór wersji wyposażeniowych, w tym Active, Titanium i Sport. Pierwsze dostawy do klientów mają nastąpić na wiosnę.

Nowy Ford Tourneo Connect uzyskał 84% punkty za ochronę dorosłych pasażerów i 82% za ochronę dzieci, w tym maksymalną liczbę punktów w próbie bocznego zderzenia z barierą. ¹ W ocenie niezależnego instytutu monitorującego stopień bezpieczeństwa pojazdów wyróżniono również systemy wspomagające kierowcę, w tym system monitorowania koncentracji kierowcy ², system utrzymania na wybranym pasie ruchu 2 oraz układ aktywnego wspomagania hamowania. ²

„Nabywcy samochodów rodzinnych instynktownie kierują się potrzebą zapewnienia pasażerom bezpieczeństwa, dlatego uważamy, że żaden klient nie powinien się zastanawiać, czy jego Ford go ochroni” – powiedział Stuart Southgate, dyrektor ds. inżynierii bezpieczeństwa w Ford of Europe. „Zaawansowane systemy bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy zastosowane w naszym nowym Tourneo Connect mają za zadanie pomóc kierującemu w unikaniu wypadków lub ograniczać ich skutki, a także chronić pasażerów w razie kolizji, dzięki czemu rodziny mogą podróżować bardziej zrelaksowane.”

Nowego Tourneo Connect zaprojektowano z myślą o aktywnym stylu życia oraz małych firmach, a także klientach wykorzystujących samochód na oba te sposoby. Dlatego model ten jest wyposażony w drugi i trzeci rząd siedzeń, które można złożyć, pochylić lub wymontować, a także w składny na płasko przedni fotel pasażera – wszystko to pozwala uzyskać długą na 3 metry przestrzeń ładunkową, przydatną do przewozu ekwipunku roboczego lub sportowego. ³

Nowe, zaawansowane elementy cyfrowego kokpitu obejmują opcjonalny 10-calowy wyświetlacz centralny, za pomocą którego sterujemy nawigacją, systemem nagłośnienia, klimatyzacji i komunikacji, a także dostępny jako opcja wyświetlacz cyfrowy o przekątnej 10,25 cala, który zastępuje tradycyjne zegary.

Nabywcy Tourneo Connect po raz pierwszy mają do wyboru automatyczną skrzynię biegów, oferowaną zarówno z silnikiem benzynowym, jak i wysokoprężnym. Mogą również zdecydować się na wersję z napędem na cztery koła, dostępną z silnikiem wysokoprężnym EcoBlue o pojemności dwóch litrów.

Tourneo Connect dołącza do grupy modeli Forda wyróżnionych pięciogwiazdkową oceną bezpieczeństwa, przyznawaną przez Euro NCAP: do w pełni elektrycznego Mustanga Mach-E, Explorera Plug-In Hybrid, Kugi, Pumy, Focusa, Fiesty i Mondeo.

# # #

¹ Wszystkie testy odbywały się w kontrolowanych warunkach z udziałem specjalistów ds. bezpieczeństwa.

² Systemy asystenckie wspomagające kierowcę są uzupełnieniem jego uwagi, ale nie zastępują oceny sytuacji i konieczności kontrolowania pojazdu. Mimo ich wsparcia należy zachować zasady bezpieczeństwa na drodze. Szczegółowe informacje o ograniczeniach systemu znajdują się w instrukcji obsługi.

³ Masa przewożonych ładunków ograniczona jest dopuszczalną masą pojazdu i rozkładem tej masy na osie. Dopuszczalna ładowność może się różnić w ramach gamy modelowej, w zależności od akcesoriów i konfiguracji pojazdu. Informacje na temat ładowności danego pojazdu znajdują się na etykiecie na ramie otworu drzwiowego.

⁴ Ford Tourneo Connect, silnik 2,0-litra EcoBlue, homologowany poziom emisji CO2 126-136 g/km i homologowane zużycie paliwa 4,8-5,1 l/100 km wg. WLTP.

Ford Tourneo Connect, silnik benzynowy 1,5-litra EcoBoost, homologowany poziom emisji CO2 143-154 g/km i homologowane zużycie paliwa 6,3-6,8 l/100 km wg. WLTP.

Dane emisji CO2 i zużycia paliwa mogą się różnić w zależności od wersji pojazdów oferowanych na poszczególnych rynkach.

Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii w cyklu WLTP, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 715/2007 i (WE) 2017/1151 w aktualnym brzmieniu. Przyjęta obecnie procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów oraz różnych producentów.

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.