Biuro prasowe Ford Polska

Piotr Pawlak, prezes Ford Polska, otrzymał tytuł Osobowość Roku w plebiscycie Moto Awards 2021

Piotr Pawlak został wybrany Osobowością Roku w plebiscycie Moto Awards 2021 organizowanym przez wydawcę magazynu „Auto Świat”. To kolejne wyróżnienie dla prezesa i dyrektora zarządzającego Ford Polska.

  • Piotr Pawlak został wyróżniony tytułem Osobowość Roku w plebiscycie Moto Awards 2021 organizowanym przez wydawcę „Auto Świata”.
  • To kolejna nagroda dla prezesa i dyrektora zarządzającego Ford Polska, który we wrześniu 2021 r. zdobył wyróżnienie w konkursie Automotive News Europe Rising Stars.
  • Najbliższym wyzwaniem dla Piotra Pawlaka, jak i całego zespołu Ford Polska, jest przeprowadzenie marki w Polsce przez okres transformacji na pojazdy zelektryfikowane zgodnie z ambitną strategią Ford+.

Plebiscyt Moto Awards 2021

Moto Awards jest corocznym plebiscytem organizowanym przez wydawcę magazynu „Auto Świat”, a tegoroczna edycja jest czwartą w historii. Wybiera się w nim najlepsze samochody roku, które podzielone są na 9 kategorii w zależności od segmentu. O ostatecznej klasyfikacji decydują czytelnicy, którzy w tegorocznej edycji plebiscytu oddali blisko 200 tys. głosów.

Poza nagrodami dla samochodów, redakcja „Auto Świata” przyznaje także wyróżnienia specjalne. Są one nagrodą dla firm z branży samochodowej, które podejmują ciekawe inicjatywy, a także dla osób wyróżniających się w motoryzacji swoimi osiągnięciami, kreatywnością czy dorobkiem.

W tym roku taką specjalną nagrodę odebrał Piotr Pawlak, który został Osobowością Roku. Jak podkreśliła kapituła konkursu, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska swoimi działaniami spowodował, że po objęciu przez niego stanowiska, Ford stał się liderem sprzedaży samochodów dostawczych, podwoiła się sprzedaż aut osobowych do klientów indywidualnych, a dodatkowo wzrosła liczba sprzedawanych SUV-ów i samochodów elektrycznych. Redakcja „Auto Świata” doceniła też szczególną aktywność Piotra Pawlaka w mediach społecznościowych.

Ford przed ambitnymi wyzwaniami

To nie pierwsze wyróżnienie dla Piotra Pawlaka od czasu objęcia przez niego stanowiska prezesa i dyrektora zarządzającego Ford Polska we wrześniu 2020 roku. Już rok później otrzymał nagrodę Automotive News Europe Rising Stars w kategorii Sprzedaż. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest młodym wybitnym specjalistom, którzy w branży motoryzacyjnej osiągnęli największe sukcesy, a także wykazują się niezwykłymi umiejętnościami, wiedzą i ambicją.

Piotr Pawlak z branżą motoryzacyjną związany jest od 2011 roku. Zdobywał doświadczenie na różnych stanowiskach w dużych koncernach motoryzacyjnych w Belgii i Wielkiej Brytanii. Odpowiadał między innymi za przygotowanie planów sprzedaży, analizy rynku, koordynację strategicznych projektów, planowanie produktu, a jako dyrektor regionalny w Wielkiej Brytanii odpowiedzialny był za całą działalność operacyjną – sprzedaż, rozwój sieci dilerskiej oraz obsługę posprzedażową.

Obecnie Piotr Pawlak wraz z całym zespołem Ford Polska koncentruje się na transformacji firmy w kierunku pojazdów zelektryfikowanych zgodnie z ambitną strategią Ford+. Realizowana przez Ford Motor Company strategia polega na skoncentrowaniu się na opracowywaniu innowacyjnych i skomunikowanych samochodów elektrycznych, SUV-ów i pojazdów dostawczych wraz z rozbudowaną paletą dodatkowych usług, w ramach programu Ford PRO.

– To niezwykłe wyróżnienie postrzegam jako docenienie pracy całego naszego zespołu Ford Polska, skierowanej na zwiększenie udziału w rynku oraz obecności marki Ford w przestrzeni medialnej. Ubiegłoroczna premiera Mustanga Mach-E w naszym kraju okazała się ogromnym sukcesem. W tym roku wprowadzimy na polski rynek zeroemisyjnego, całkowicie elektrycznego E-Transita. Jesteśmy przekonani, że innowacyjny i skomunikowany E-Transit będzie doskonałym partnerem dla przedsiębiorców chcących zminimalizować ślad węglowy. Oczekujemy także dalszego umocnienia pozycji rynkowej naszych zelektryfikowanych pojazdów. I mamy do tego solidne podstawy. Kuga PHEV jest najlepiej sprzedającym się pojazdem tego typu w Europie, a Puma mHEV jest najpopularniejszą miękką hybrydą w Polsce – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.