Biuro prasowe Ford Polska

Fordy – Puma i Ranger wygrywają w swoich klasach w plebiscycie organizowanym przez magazyn „What Car?”

Wielokrotnie nagradzany miejski SUV – Forda Puma – oraz znakomity pick-up – Ford Ranger – zdobywają kolejne wyróżnienia. Tym razem w konkursie organizowanym przez znany brytyjski magazyn „What Car?”.

  • Już po raz trzeci z rzędu stylowy i dynamiczny Ford Puma został wybrany najlepszym małym SUV-em w plebiscycie „What Car?” 2022 Awards.
  • Puma w sportowej wersji ST zdobyła tytuł najlepszego sportowego SUV-a 2022 roku w tym konkursie i powtórzyła ubiegłoroczny sukces.
  • Również drugi rok z rzędu w konkursie „What Car?” 2022 Awards w kategorii pick-upów zwyciężył Ford Ranger.
  • W Wielkiej Brytanii udział Forda Rangera w segmencie pick-upów urósł z 20 procent w 2016 roku do 40 procent w 2021 roku.

Najlepszy miejski SUV

Już po raz trzeci z rzędu stylowy i dynamiczny Ford Puma został wybrany najlepszym małym SUV-em w plebiscycie „What Car?” Awards.

Redaktor magazynu „What Car?” – Steve Huntingford – powiedział: „To już trzeci rok z rzędu, kiedy Puma zdobywa tytuł w kategorii „Mały SUV”. Tak naprawdę, żaden rywal nawet nie zbliżył się do niej, aby jej zagrozić. Puma to wyjątkowy samochód. Dzięki dobrym osiągom i wysokiej precyzji prowadzenia wywołuje uśmiech na twarzy kierowcy. Można ją wybrać również z rozsądku – za sprawą oszczędnych silników o niskiej emisji CO2, sprytnie zaprojektowanego bagażnika i niskich kosztów eksploatacji”.

Nowością ubiegłego roku jest Puma w sportowej wersji ST, która zdobyła tytuł sportowego SUV-a 2021 roku w konkursie magazynu „What Car?” i powtórzyła ten sukces w tegorocznej edycji konkursu.

„Puma ST – nawet gdyby kosztowała znacznie więcej – wciąż byłaby jednym z najbardziej atrakcyjnych sportowych SUV-ów dostępnych na rynku. To prawdziwy cud, że ten model jednocześnie potrafi zaoferować niesamowite wrażenia z jazdy i doskonałą praktyczność na co dzień w najniższej cenie w tym segmencie samochodów” – dodał Steve Huntingford.

Mały sportowy SUV Forda, ósmy najlepiej sprzedający się samochód w Wielkiej Brytanii w zeszłym roku, wciąż przyciąga uwagę designem i zapewnia młodym kierowcom pierwszy kontakt z motoryzacją w najnowszym wydaniu po tym, jak został pierwszym samochodem hybrydowym w wersji mild hybrid, oferowanym przez szkołę AA Driving School.

Ponowne zdobycie tytułu sportowego SUV-a roku przychodzi dla Pumy ST w doskonałym momencie. Niedługo w salonach w Wielkiej Brytanii pojawią się świetnie wyposażone Puma ST Gold Edition oraz Puma ST-Line X Gold Edition.

Wzrost zainteresowania Rangerem

Wszechstronny i przykuwający uwagę Ford Ranger od lat bierze udział w konkursie magazynu „What Car?” w kategorii pick-upów, których udział w rynku systematycznie rośnie.

W tym roku Ford Ranger ponownie wygrał w konkursie magazynu „What Car?”, powtarzając zwycięstwo z ubiegłorocznej edycji. Dwa sukcesy pod rząd, przy coraz liczniejszych i mocniejszych konkurentach, najlepiej świadczą o wartości Rangera na tle innych pick-upów.

Udział Rangera w segmencie pick-upów urósł z 20 procent w 2016 r. do 40 procent w 2021 r. Jeden na trzy pick-upy sprzedane w Wielkiej Brytanii w ubiegłym roku miał na masce logo Forda. Ranger jest bestsellerowym pick-upem w Wielkiej Brytanii od 2016 roku i pozostał najlepiej sprzedającym się pick-upem w Europie.

O zwycięskim pick-upie Steve Huntingford powiedział: „Pomimo wytrzymałego zawieszenia, umożliwiającego przewożenie ładunków, których masa przekracza jedną tonę, Ranger – niezależnie od tego czy jest lekko załadowany, czy maksymalnie obciążony – jeździ w znacznie bardziej cywilizowany sposób niż jego rywale. Co więcej, jest poręczny, dysponuje mocnym silnikiem i jest atrakcyjny finansowo, nie tylko dzięki niskim kosztom serwisowania. Ford Ranger traci na wartości wolniej niż konkurencyjne modele”.

Do gamy Forda Rangera dodano 4 nowe serie, rozszerzając gamę z 5 do aż 9 modeli.

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.