Biuro prasowe Ford Polska

Firmy Ford i HP przekształciły wirtualny samochód wyścigowy P1 Teamu Fordzilla w wyjątkową platformę streamingową

Pełnowymiarowy prototyp P1 Teamu Fordzilla – wirtualny samochód wyścigowy Forda, stworzony przy współudziale społeczności graczy – zadebiutował na targach gamescom w 2021 r. jako najwyższej klasy symulator wyścigowy. Teraz został pokazany na imprezie Gamergy 21 w Hiszpanii, w Madrycie, demonstrując imponujące możliwości streamingowe.

Wyposażony w trzy kamery 4k skierowane na pedały, kierownicę i twarz zawodnika biorącego udział w wirtualnych wyścigach oraz zewnętrzny ekran o wymiarach 10×4 metra, zapewnia fanom pełnię doznań z przekazu. Samochód otrzymał stację roboczą HP Z4, którą gracz kontroluje poprzez zintegrowaną kierownicę i pedały. Gogle HP Reverb 2 są wysokiej jakości wyświetlaczem wirtualnej rzeczywistości wyścigów na najlepszych torach świata.

Oświetlenie przednie i tylne naśladuje oddech śpiącego człowieka gdy P1 oczekuje na następny wyścig. Budzi się ono do życia podczas zawodów, a tylne światła hamowania zsynchronizowano z hamulcami auta w grze, by wciągnąć w akcję oglądających wyścig. Ponadto symulowane są także realistyczne i spersonalizowane dźwięki przekazywane kierowcy przez pokładowy system audio, by wynieść doświadczenia z gry na zupełnie nowy poziom.

Przedsmak transformacji P1 w wyjątkową platformę streamingową wirtualnych wyścigów miał miejsce 17 grudnia br., a w prezentacji wzięli udział Amko Leenarts, dyrektor działu projektów Ford of Europe oraz Melchor Sanz, dyrektor ds. technologii z partnerskiej firmy projektu – HP Spain. Gamergy to impreza e-sportowa i festiwal gier, która odbyła się w dniach 17-19 grudnia na terenach targowych IFEMA w Madrycie w Hiszpanii. Odwiedzający mogli się spotkać z zawodnikami Teamu Fordzilla i zaznać przyjemności z grania w symulacje wyścigów na konsolach zapewnionych przez Forda i HP. Więcej o aktywności Forda podczas imprezy na: twitch.tv/teamfordzilla oraz Twitter.com/teamfordzilla

Projekt P1

Samochód P1 Teamu Fordzilla pokazano na targach gamescom w 2020 r. Było to pierwsze auto przeznaczone do wirtualnych wyścigów, zaprojektowane przy współpracy społeczności graczy i designerów firmy motoryzacyjnej. Pełnowymiarowy prototyp zaprezentowano trzy miesiące później.

Projekt P1: Supervan Vision Concept

W związku z sukcesem Projektu P1, Team Fordzilla rozpoczyna drugą serię i ponownie ma nadzieję na współpracę pomiędzy graczami a projektantami, tym razem w celu stworzenia Supervana. Ford ma doświadczenie w budowaniu inspirowanych wyścigami Supervanów opartych na Transitach. Pierwszy z nich powstał 50 lat temu, w 1971 r. Nowy Supervan Vision Concept ma w wirtualnej rzeczywistości pokazać, jak w przyszłości może wyglądać ekstremalna wersja Transita.

Team Fordzilla

Team Fordzilla został zaprezentowany na gamescom w 2019 r. i rozpoczął poszukiwania kierowców i kapitanów poszczególnych zespołów w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Poza udziałem w regionalnych i ogólnoeuropejskich mistrzostwach w wirtualnych symulacjach wyścigów, Team Fordzilla zorganizował również zawody Fordzilla Cup w 2020 r.

Cytaty

Wyścigowy samochód P1 jest niezwykłym projektem i jako symulator wyścigowy zapewnia graczowi niezwykłe doświadczenia. Najnowsze dzieło opracowane wspólnie z HP oznacza, że możemy się tą ekscytacją podzielić z szerszą rzeszą ludzi i pomóc im poznać przyszłe możliwości wirtualnych symulacji wyścigów.

Emmanuel Lubrani, Team Fordzilla, Ford of Europe

Linki

• Twitch: twitch.tv/teamfordzilla
• Website: www.teamfordzilla.com

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.