Biuro prasowe Ford Polska

Ford Mustang Mach-E GT: Pierwsze egzemplarze już trafiły do klientów

Pojawienie się w ofercie Forda całkowicie elektrycznego Mustanga Mach-E było sporym zaskoczeniem, ale i ogromnym sukcesem. Samochód przebojem zdobywa rankingi sprzedaży zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych. Teraz do klientów w naszym kraju trafiły pierwsze egzemplarze topowej odmiany – Mach-E GT.

  • Trudno wyobrazić sobie lepszy prezent gwiazdkowy, niż nowy Mustang Mach-E GT w garażu!
  • Pierwsze egzemplarze najmocniejszej odmiany w pełni elektrycznego Mustanga Mach-E trafiły do klientów.
  • Ford Mustang Mach-E okazał się niezwykłym sukcesem, czego potwierdzeniem jest nie tylko świetna sprzedaż, ale i otrzymane nagrody.

Pierwsze egzemplarze Mach-E GT już u klientów!

Ford Polska wraz z dilerami dołożyli wszelkich starań, aby pierwsze egzemplarze niezwykle emocjonującego Mustanga Mach-E GT trafiły do klientów jeszcze przed świętami. Udało się! Sześciu szczęśliwych właścicieli odebrało kluczyki do swoich aut. W mijającym roku do Polski trafiło w sumie osiem egzemplarzy, z czego dwa na użytek Ford Polska. Największą popularnością cieszył się energetyczny kolor Cyber Orange, dwa egzemplarze polakierowano na kolor Dark Matter, zaś jeden Mustang Mach-E GT jest w kolorze Grabber Blue.

– Ford Mustang Mach-E GT to zdecydowanie najbardziej emocjonujący model w naszej ofercie, który zapewni nowym właścicielom mnóstwo emocji, niezapomnianych przeżyć oraz radości z codziennych podróży. Mach-E jest dla Forda rzeczywiście najważniejszym modelem ostatnich lat, który już na starcie odniósł olbrzymi sukces. Zainteresowanie klientów, otrzymane nagrody – w tym tytuł Samochodu Roku 2022 w Polsce oraz pochwały autorytetów to dla nas ogromna duma i zastrzyk energii do dalszych działań – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

Przy okazji warto przypomnieć, że sprzedażą Mustanga Mach-E zajmują się jedynie wyselekcjonowani dilerzy, którzy muszą spełniać podwyższone standardy w obszarach sprzedaży i serwisu. To między innymi: specjalna strefa ekspozycyjna w salonie, zewnętrzna ładowarka dla aut EV, a w przypadku serwisu dedykowane wyposażenie i narzędzia do naprawy samochodów zelektryfikowanych oraz wykwalifikowana kadra w zakresie obsługi aut elektrycznych.

Ford Mustang Mach-E GT – napakowany pozytywną energią!

Ford Mustang Mach-E GT to najmocniejsza odmiana w pełni elektrycznego SUV-a, która dysponuje napędem o mocy 487 KM i momencie obrotowym 860 Nm. Tak imponujące parametry pozwalają na osiągnięcie przyspieszenia od 0 do 100 km/h w 3,7 sekundy. Bateria ma pojemność 98 kWh i zapewnia zasięg do 490 kilometrów. Oczywiście napęd kierowany jest na wszystkie koła, co zapewnia świetną trakcję i bezpieczeństwo. Nad pewnością prowadzenia czuwa także aktywne zawieszenie MagneRide, które dba o to, aby samochód współpracował z kierowcą i przekazywał mu wszystkie informacje na temat nawierzchni.

Wersja GT to nie tylko rewelacyjne osiągi, ale i imponujący wygląd podkreślony przez 20-calowe felgi ze stopów lekkich oraz specjalny pakiet stylizacyjny obejmujący zderzaki oraz przedni grill. We wnętrzu na kierowcę i pasażera z przodu czekają sportowe fotele Ford Performance ze zintegrowanymi zagłówkami. Dopełnieniem całości jest tapicerka Miko Suede połączona ze skórą ekologiczną Sensico, emblemat GT na podłokietniku oraz unikalne dla tej wersji akcenty.

Nagrody i wyróżnienia

Ford Mustang Mach-E cieszy się ogromną popularnością. To niezwykle innowacyjny projekt, który imponuje nie tylko klientom, którzy chętnie po niego sięgają, ale również dziennikarzom, specjalistom z branży i miłośnikom motoryzacji. Jednym z wyróżnień, które otrzymał ten model jest tytuł Samochodu Roku w plebiscycie The Best of Moto 2021. W trakcie wręczania statuetki jurorzy podkreślili, że choć tegoroczna stawka była wyjątkowo wyrównana, to zarówno czytelnicy jak i jurorzy nie mieli wątpliwości i swoimi głosami wskazali, że to właśnie Mustang Mach-E zasługuje na zwycięstwo w głównej kategorii.

Kolejnym, niezwykle cennym wyróżnieniem jest tytuł Samochodu Roku w prestiżowym plebiscycie Car of the Year Polska 2022. Jury konkursu składa się z doświadczonych dziennikarzy motoryzacyjnych, którzy są niekwestionowanymi autorytetami w swojej branży. Zawodowo zajmują się testowaniem i oceną samochodów, dzięki czemu mają bezpośrednią styczność z wieloma modelami z najróżniejszych segmentów. Pochodzą oni z różnych mediów i redakcji, dzięki czemu konkurs jest w pełni niezależny, demokratyczny, ponadredakcyjny i transparentny. W tegorocznej edycji, w której startowało na początku aż 37 modeli, Ford Mustang Mach-E zdobył 98 punktów i okazał się najlepszy spośród finałowej piątki.

Pobierz film [222 mb]

Dokumenty do pobrania

Obserwuj Ford Polska

Obserwuj Ford Polska – Samochody Dostawcze

Chcesz otrzymywać informacje prasowe na swój adres e-mail?

Zapisz się do naszej bazy kontaktów, jeśli chcesz być na bieżąco. Wszystkie ważne informacje otrzymasz bezpośrednio na swój adres e-mail.